Yakuza Kiwami (PS4) - okladka

Yakuza Kiwami (PS4)

Premiera:
29 sierpnia 2017
Premiera PL:
29 sierpnia 2017
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Yakuza Kiwami (PS4)
DevMat @ 21:26 05.12.2016

Śr. długość gry: 38h 24min

+ czaswięcej

Yakuza Kiwami to remake pierwszej części serii gier akcji opowiadającej o największej mafii świata. Tytuł pierwotnie pojawił się w 2006 roku na PlayStation 2. Odświeżona wersja natomiast zadebiutowała na czwartej generacji konsol Sony.

Podtytuł Kiwami w języku japońskim oznacza ekstremalny i odzwierciedla usprawnienia, jakich dokonano w porównaniu do pierwowzoru. Remake charakteryzuje się przygotowaną od podstaw oprawą wizualną, a w wyniku tego gra działa w rozdzielczości 1080p i przy 60 klatkach na sekundę. Ponadto wszystkie dialogi do gry zostały nagrane od nowa.

Usprawnieniu uległ także system walki, przez co starcia są bardziej dynamiczne, a sterowanie precyzyjniejsze. Do gry dodano około 30 minut nowych przerywników filmowych, nowe minigry oraz aktywności, jak również system zwany Majima Everywhere, który sprawia, że w najmniej spodziewanym momencie trzeba stawić czoła szalonemu prześladowcy. Pozostałe założenia i rozgrywka są takie same, jak w oryginale. 

Głównym bohaterem produkcji jest Kazuma Kiryu, który należy do Yakuzy i właśnie zaczął wspinać się po szczeblach mafijnego świata. W wyniku niefortunnego wydarzenia, trafia na 10 lat do więzienia. Podczas odsiadki zostaje wydalony z szeregów mafii, a do tego dowiaduje się, że zaginęła jego znajoma z dzieciństwa. Po wyjściu poznaje młodą dziewczynkę, która, jak się okazuje, jest powiązana ze sprawą zniknięcia z kont Yakuzy 10 miliardów jenów. Kiryu postanawia rozwikłać sprawę, ale na drodze do celu staje mu jego niegdyś najlepszy przyjaciel.

Yakuza Kiwami wymaga szybkiego myślenia oraz niebywałej zręczności. Głównym zadaniem grającego jest pozyskiwanie nowych informacji i eliminowanie napotkanych wrogów. Podczas przemierzania obszaru dzielnicy Kamurocho na grającego czeka wiele misji do wykonania, mnóstwo wciągających minigier oraz miejsc do odwiedzenia.


Wkład w encyklopedię mieli:   mrPack,
Screeny z Yakuza Kiwami (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   15:34, 31.07.2021
Przeszedłem co prawda na XO (w Game Passie są wszystkie części), ale niestety na MG wciąż nie ma wpisu w encyklopedii dla tej wersji. W każdym razie to kolejna japońska seria, w której się zakochałem - mimo wielu dziwactw typowych dla Kraju Kwitnącej Wiśni, jest tu naprawdę dojrzała opowieść, masa emocji, a jak ktoś chce wymaksować całość, to zajmie mu jeszcze więcej, niż te moje 60h, bo minigierek, zwłaszcza hazardowych, niespecjalnie mi się chciało tykać.