Heavy Rain (PS4) - okladka

Heavy Rain (PS4)

Premiera:
01 marca 2016
Premiera PL:
02 marca 2016
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (19)Gram (4)Ukończone (11)Kupię (4)

Opis Heavy Rain (PS4)
Klocu @ 12:58 10.03.2016

Śr. długość gry: 23h 0min

+ czaswięcej

Heavy Rain w wersji na PlayStation 4 jest odświeżoną edycją hitu z konsoli PlayStation 3. Za przeniesienie produkcji odpowiadają twórcy podstawki, studio Quantic Dreams.

Heavy Rain jest grą przygodową inspirowaną głównie poprzednim tytułem ekipy odpowiedzialnego za owy produkt - Fahrenheit. Do tego ostatniego właśnie gra jest najbardziej podobna poprzez zastosowanie podobnego systemu prowadzenia postaci. Tak samo tutaj ważne będzie utrzymanie głównego bohatera w odpowiedniej kondycji psychicznej. Trzeba stale dbać o to, aby posiadał mentalną równowagę i tym samym był gotowy do wykonywania dramatycznych działań

Heavy Rain nie kontrolujemy jedynie jednej postaci, a czterech głównych bohaterów. Każdy z nich posiada nieco odmienną historię, a wszystkie składają się w logiczną całość. Co ciekawe, śmierć jednego z protegowanych nie oznacza końca zabawy. Gracz będzie musiał po prostu kontynuować bez wszystkich potrzebnych informacji. Te natomiast stanowią kluczowy element do rozwiązania zagadki kryminalnej niejakiego "Mordercy z Origami" - psychopaty, który przy każdej swej ofierze zostawia wykonaną z papieru figurkę.

Wersja na PlayStation 4 oferuje rozdzielczość 1080p. Twórcy nie zapomnieli o implementacji wielu poprawek. Prawie każda tekstura gry doczekała się upiększenia względem wydania na PlayStation 3. Ulepszono również modele postaci, łącznie z ich geometrią, oraz grę świateł prezentowaną przez tytuł.


Wkład w encyklopedię mieli:   Ada2987,
PEGI: Zawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Heavy Rain (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosLoczek3545   @   23:33, 09.08.2018
Nie podszedł mi sposób w jaki jest to wszystko zrobione. Sposób narracji i przedstawienia całej historii jest mega, lecz wszystko inne kuleje jak dla mnie, a szczególnie sterowanie... Choć gra na padzie sprawia mi masę frajdy, tak rozwiązanie z machaniem padem, góra/dół - lewa/prawa jest najgorsze co mnie kiedykolwiek w grach spotkało. To jest jedna z tych gier, którą ogląda się z przyjemnością na YT Szczęśliwy.
0 kudosLucas-AT   @   23:53, 09.08.2018
Zgadzam się co do sterowania - jest strasznie męczace i sprawia wrażenie nieprecyzyjnego. Gra długo się też rozwija, a poczatkowe sekwencje polegajace na chodzeniu po chacie wieja mega nuda. Niestety nie dałem rady i wyrzuciłem grę z dysku. Dobrze, że trafiła do Plusa, bo teraz już wiem, by z Detroit dać sobie spokój.