The Surge (PS4) - okladka

The Surge (PS4)

Premiera:
16 maja 2017
Premiera PL:
16 maja 2017
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (5)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (2)

Opis The Surge (PS4)
LuKaS77PL @ 13:53 20.12.2015
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny

Śr. długość gry: 9h 0min

+ czaswięcej

The Surge to najnowsza produkcja niemieckiego studia Deck13, znanego m.in. ze współpracy z polskim CI Games przy projektowaniu Lords of The Fallen. Tytuł wywodzi się z cRPG i został osadzony w gatunku science-fiction, czerpiącym garściami z cyberpunkowych klimatów.

Dzieło Deck13 przedstawia wizję dystopicznego świata, będącego efektem upadku systemów ekonomicznych, jaki i społeczeństwa samego w sobie. Tworząc warstwę fabularną, twórcy zdecydowali się poruszyć bogatą tematykę, począwszy od intryg politycznych oraz wzrostu wpływów potężnych korporacji, po bio-elektronikę i mechaniczne ulepszenia organizmu.

Głównym bohaterem The Surge jest żołnierz, którego ciało zostało wzmocnione zaawansowanymi technologicznie implantami. Dodatkowo protagonista jest wyposażony w egzo-kombinezon, który odgrywa niezwykle istotną rolę dla całej koncepcji rozgrywki. Twórcy postanowili bowiem ograniczyć tradycyjny system posługiwania się bronią, na rzecz nietypowych rozwiązań, zaprojektowanych na potrzeby nowego uniwersum. W walce możemy wykorzystać dobrodziejstwa wspomnianego kombinezonu, jak i specjalne umiejętności ulepszonego organizmu naszej postaci.

Ewentualny oręż jest wytwarzany na różnych etapach rozgrywki, dzięki zaimplementowanemu systemowi tworzenia przedmiotów. Komponenty do wytworzenia broni znajdujemy podczas eksploracji lub zdobywamy w trakcie potyczek z przeciwnikami. Z tym ostatnim aspektem wiąże się mechanizm rozczłonkowywania, dzięki któremu, mierząc w poszczególne części ciała oponentów można je oderwać i wykorzystać do rozwoju zdolności bojowych bohatera.

Tytuł oferuje duży i jednolity świat gry, którego struktura inspirowana jest wspomnianym Lords of The Fallen oraz przede wszystkim serią Dark Souls. Dzięki licznym skrótom i ukrytym ścieżkom gracz może zgłębiać rozbudowane lokacje i znajdować przydatne połączenia pomiędzy nimi. Celem twórców było sprawienie, aby gracz większość rzeczy odkrył samemu.

Screeny z The Surge (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:02, 25.04.2019
I The Surge ukończone Uśmiech Musze przyznać, że tak jak kiedyś od dema lekko się odbiłem tak po ograniu i przejściu pełnej wersji zacząłem ogrywać NG+ i poluję na platynę Dumny

Gra ogólnie bardzo dobra, przyjemnie się grało, a fabuła mimo iż bez szału daję satysfakcję z jej śledzenia. Walka z początku to była lekka udręka, ale później okazała się bardzo przyjemna i satysfakcjonująca. Po poznaniu każdego typu przeciwnika trudno było zginąć. Jedyny większy minus produkcji to dość ciasne lokację i duży backtracking.
0 kudosGuilder   @   13:15, 25.04.2019
Sam się przymierzam do tej gry na PC. Często się ją określa jako souls-like. Faktycznie jest bardziej taktyczne podejście do walk, czy to przesadzone opinie?
0 kudosMicMus123456789   @   13:33, 25.04.2019
Cytat: Guilder
Często się ją określa jako souls-like. Faktycznie jest bardziej taktyczne podejście do walk, czy to przesadzone opinie?


Określenie souls-like jest bardzo trafne. The Surge to jak Soulsy tylko, że z robotami. A co do walki sam system już u podstaw jest taktyczny ponieważ możemy celować w dowolną cześć ciała przeciwników nawet bossów. Atakowanie konkretnych części ciała jest konieczne by ulepszyć ekwipunek, chcesz ulepszyć broń odcinasz rękę która ją trzyma, chcesz ulepszyć pancerz na nodze odcinasz jedną z nóg itd. Bez tego daleko się nie zajdzie i oczywiście jak w każdej grze tego typu trzeba walczyć z przeciwnikami pojedynczo bo inaczej szybko zginiemy. Z pozoru prosty lekki atak potrafi zadać sporę obrażenia, po za tym przeciwnicy bardzo często stosują kombosy.