Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - okladka

Assassin's Creed: Syndicate (PS4)

Premiera:
23 października 2015
Premiera PL:
23 października 2015
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (8)Ukończone (10)Kupię (9)

Opis Assassin's Creed: Syndicate (PS4)
zvarownik @ 09:13 03.12.2014
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 25h 50min

+ czaswięcej

Assassin's Creed: Syndicate to kolejna odsłona słynnej serii gier akcji tworzonych przez firmę Ubisoft, w której tym razem przenosimy się do XIX-wiecznego Londynu.

Rozgrywka opiera się na podobnych zasadach, co w edycjach poprzednich. Otrzymujemy więc do dyspozycji sporych rozmiarów otwarty świat, tym razem Londyn, przepełniony przeróżnej maści aktywnościami. Główni bohaterowie, rodzeństwo Evie i Jacob Frye, przemierzają metropolię, wypełniając zadania i starając się przepędzić tutejszy zakon templariuszy.

Jako że tym razem bohaterów jest dwójka, fabuła podzielona została pomiędzy nich. Czasem sterujemy Evie, a czasem Jacobem, wypełniając narzucone cele. Pomiędzy zleceniami możemy się swobodnie przemieszczać pomiędzy protagonistami, wybierając odpowiadający nam styl rozgrywki. Evie ceni sobie przede wszystkim spryt oraz zręczność, Jacob to natomiast typowy osiłek, który preferuje walkę wręcz.

Assassin's Creed: Syndicate to mnóstwo głównych zadań, jak również sporo questów pobocznych. Za wszystkie gromadzimy doświadczenie, a te następnie zamieniamy na punkty umiejętności, by finalnie zakupić coś za ich pomocą w drzewku i rozwinąć bohaterów. W miarę upływu czasu gromadzimy też nowy ekwipunek, usprawniający działania w mieście.

Co istotne, w Assassin's Creed: Syndicate dużą rolę odgrywają gangi. Gracz jeden z nich będzie prowadził, rozszerzając jego wpływy na obszarze Londynu. Wiele ważnych czynności realizujemy z naszej bazy wypadowej, mieszczącej się na pokładzie, krążącego po stolicy Anglii, pociągu.

Assassin's Creed: Syndicate to produkcja nastawiona wyłącznie na rozgrywki dla jednego gracza, a w związku z tym, deweloper - studio Ubisoft Quebec - zrezygnował z opracowywania trybu multiplayer.


Wkład w encyklopedię mieli:   dabi132,
PEGI: Od 18 lat
Screeny z Assassin's Creed: Syndicate (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLoczek3545   @   00:47, 14.04.2017
Grając w tę część czułem się jakbym oglądał już dość wymęczony serial, który nie ma zamiaru się skończyć Dumny . Niby gra się fajnie, niby fabuła jest ciekawa ale wszystko to jest powtarzalne do bólu...Z góry wiadomo co stanie się na końcu, ale jest poprowadzone w miarę przyzwoicie Uśmiech .Biegnij tam, zabij tego, porwij i zawieź i tak w kółko... Sam nie wiem jak tą grę określić, bo grało się przyjemnie, ale cały czas jest uczucie, że jednak nic szczególnego się nie zmieniło względem poprzednich części.
0 kudosguy_fawkes   @   13:41, 10.04.2018
Ufff, po jakichś ~60h Syndicate mogę uznać za ukończone. Zrobiłem w zasadzie wszystko i choć aktywnościom pobocznym można zarzucić sztuczne wydłużenie czasu gry, tak wątek główny, bohaterowie, a przede wszystkim setting praktycznie mi to wynagrodziły. Rodzeństwo Frye to zdecydowanie ciekawsi protagoniści od Arno z Unity - różni, żywi, dobrze wykreowani. Mimo wszystko lepiej grało mi się nastawioną na skradanie Evie, niż kochającym chaos Jacobem.
Wiktoriański Londyn robi wspaniałą robot, zachwycając różnorodnością i wielkością, dobry jest także motyw z ruchomą kryjówką w postaci pociągu, którym można sobie po prostu podróżować wokół miasta. Syndicate zebrało na siebie sporo krytyki, ale głównie za sprawą pierdyliarda znajdziek, bo zostawiając sam wątek główny to bardzo dojrzała część serii - tutaj nawet poruszanie się usprawniono dzięki lince z hakiem, zaś wątek współczesny, od kilku odsłon dno i wodorosty, zredukowano do minimum, a mimo to udało się co nieco wyjaśnić. Osobiście życzyłbym sobie więcej takich Syndicate'ów, niż Black Flagów.
0 kudosMicMus123456789   @   15:49, 10.04.2018
Jedyne czego zabrakło w opowieści to w sumie kary za samowolną wyprawę do Londynu. Na samym początku gry bractwo zabrania im wyprawy, a mimo to do końca gry ten wątek nie wraca.
0 kudosguy_fawkes   @   16:33, 10.04.2018
Nie pierwszy raz w serii bohater, który poszedł pod prąd udowodnił, że ma rację. Dumny