Resident Evil HD (PS4) - okladka

Resident Evil HD (PS4)

Premiera:
20 stycznia 2015
Premiera PL:
21 stycznia 2015
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (8)Gram (2)Ukończone (4)Kupię (1)

Opis Resident Evil HD (PS4)
Hawk @ 17:42 05.08.2014
"Hawk"

Śr. długość gry: 6h 59min

+ czaswięcej

Resident Evil z 2015 roku to ulepszona wersja kultowej produkcji. Tytuł otrzymał nowe tekstury, rozdzielczość 1080p, tryb wyświetlania obrazu 16:9 (z możliwością przełączenia się na 4:3), usprawnione modele postaci i zmodernizowane udźwiękowienie.

Jednostka S.T.A.R.S. w Raccoon City (Special Tactics And Rescue Service) otrzymuje zgłoszenie o dziwnych wypadkach w pobliżu gór Arklay. Wykolejenie się pociągu, a przy okazji seria brutalnych morderstw, to nie jest coś, z czym służby spotykają się na co dzień. W celu wyjaśnienia sprawy, szefostwo wysyła drużynę Bravo, z którą kontakt się urywa. Na ratunek zostają wysłani najlepsi z najlepszych - Alpha Team. Odnajdują oni szczątki śmigłowca kolegów z drugiego oddziału. Na miejscu zostają zaatakowani przez dziwnie trupio wyglądających ludzi. Przewaga liczebna tych ostatnich zmusza oddział do schronienia się w górskiej posiadłości. W takich sytuacjach zwykło się mówić, jakoby trafiło się wprost z deszczu pod rynnę. Czym jest organizacja Umbrella? W jaki sposób wirus T zamienia ludzi w krwiożercze zombie?

Przed przystąpieniem do rozgrywki gracz wybiera swego protagonistę. Może to być niejaki Chris Redfield, lub Jill Valentine. Bohaterowie różnią się od siebie: Chris jest silniejszy i szybszy od kobiety, jednak ona ma w ekwipunku wytrych, jakim potrafi łamać łatwiejsze zamki. Zależnie od początkowego wyboru, w czasie przygody obu postaciom towarzyszą ich kompani. Jill może liczyć na Barryego Burtona, zaś Chris - na Rebeccę Chambers.

Nadrzędnym celem całej gry jest wydostanie się z posiadłości, jaka, jak się okazuje, jest siedliskiem zombie. W czasie przemierzania całego budynku należy mądrze wykorzystywać broń, amunicję oraz apteczki, gdyż owych utensyliów nigdy nie ma pod dostatkiem. Często również protegowani natkną się na zamknięte drzwi, dziwne mechanizmy oraz zagadkowe listy. Łamigłówki tu obecne nie tylko urozmaicają rozgrywkę, ale więcej: stanowią jej ważną część, przez co nie jest to tylko bezmyślna rzeźnia.

Resident Evil został utrzymany w klimatach grozy. Autorzy traktują graczy poprzez stosowanie prostych, acz skutecznych sposobów na wywołanie dreszczów na karku. Zapadająca się podłoga, wyłażące spod ziemi potwory czy nagłe wejścia mrocznej muzyki sprawiają, iż całość jest tworem, jakiego dotąd nie było dane poznać dzięki elektronicznej rozrywce.

Resident Evil to prekursor gatunku survival horror. Wszystkie tytuły, całe serie, jakie powstały po 1996 roku są zawsze w pewien sposób wzorowane na protoplaście. To dziecko Capcomu dało początek wspaniałej sagi, a także innym: Dino Crisis, Silent Hill, Dead Rising.

Screeny z Resident Evil HD (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?