Ratchet & Clank 2016 (PS4) - okladka

Ratchet & Clank 2016 (PS4)

Premiera:
12 kwietnia 2016
Premiera PL:
20 kwietnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Logiczna
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (1)Ukończone (15)Kupię (4)

Opis Ratchet & Clank 2016 (PS4)
DevMat @ 12:29 10.06.2014

Śr. długość gry: 7h 24min

+ czaswięcej

Ratchet & Clank to pierwsza cześć z serii gier platformowych, przeznaczonych wyłącznie na konsole firmy Sony. Za produkcję odpowiedzialni są deweloperzy z amerykańskiego studia Insomniac Games. Wersja na PlayStation 4 posiada ulepszoną grafikę, przystosowaną do standardów HD, oraz nieco zmodyfikowany system rozgrywki, zbudowany od podstaw z myślą o czwartej konsoli japońskiego giganta.

Akcja rozgrywa się w Galaktyce Solana, na planecie zwanej Veldin. To tam jeden z naszych bohaterów - Ratchet - pracuje nad zbudowaniem statku kosmicznego. Po zbadaniu sprawy okazało się, że brakuje mu zrobotyzowanego systemu zapłonu. W tym samym czasie, drugi heros - Clank - przypadkowo zostaje powołany do życia na planecie robotów. Szybko odkrywa jednak, że jego pan - Przewodniczący Drek - pragnie zbudować własne uniwersum, niszcząc przy tym wszystkie już istniejące. Mały protagonista ucieka z wrogiej planety, a na jego drodze staje Ratchet, który w zamian za uruchomienie statku, zgadza się na pomoc w uratowaniu świata. I tak dwaj nowo poznani przyjaciele wyruszają w niebezpieczną podróż, w celu pokonania zła, jakie zawisło nad kosmosem.

W większości czasu spędzonego w świecie gry, kierujemy poczynaniami Ratcheta. Jest on uzbrojony w broń oraz różnego rodzaju gadżety. Te ostatnie można kupić za śrubki zbierane w czasie eksplorowania planety. Dostępnych jest kilka sposobów na rozwalenie atakujących nas wrogów, a każdy kolejny może być inny od poprzedniego. Tym samym gra nie nudzi się po kilku chwilach. Dodatkowo w niektórych etapach, kierujemy Clankiem - jako że jest malutki, może on dostać się w mało dostępne miejsca, gdzie następnie umożliwia dostanie się swojemu towarzyszowi.

Screeny z Ratchet & Clank 2016 (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   18:35, 28.08.2018
Bardzo wciągająca i przyjemna gra. Poszczególne etapy nie są za długie, a każda planeta to inny styl gry, nie ma tu mowy o monotonii. A dzięki szerokiemu wachlarzowi uzbrojenia walka nigdy się nie nudzi - szczególnie miło posłuchać co ma do powiedzania Pan Zurkon xD Do tego polski dubbing wypada naprawdę dobrze przez co miałem wrażenie, że oglądam film animowany, a nie gram w grę Dumny
0 kudosdabi132   @   20:47, 03.10.2018
Gra świetna i warto spędzić przy niej te kilkadziesiąt godzin. Grafika bardzo ładna, a sam gameplay daje dużą frajdę. Każda z broni dostępnych może być rozwijana aby poprawić jej zasięg czy też zadawane obrażenia co bardzo lubię w grach. Modele postaci przyjemne dla oka, nie ma się do czego przyczepić. Insomniac stanął na wysokości zadania.