Grand Theft Auto V (PS4) - okladka

Grand Theft Auto V (PS4)

Premiera:
18 listopada 2014
Premiera PL:
18 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (65)Gram (21)Ukończone (20)Kupię (13)

Opis Grand Theft Auto V (PS4)
Lucas-AT @ 11:08 10.06.2014
Łukasz "Lucas-AT" Matłoka
To ja

Śr. długość gry: 58h 24min

+ czaswięcej

Grand Theft Auto V to kolejna część słynnej gangsterskiej sagi spod szyldu Rockstar Games. Produkcja ponownie wrzuca gracza do gigantycznej, tętniącej życiem metropolii i oferuje mu pokaźną swobodę działań. Tytuł jest przygodową grą akcji, z kamerą ulokowaną z perspektywy trzeciej osoby.

Tym razem powracamy do Los Santos, wirtualnej adaptacji Los Angeles, umieszczonej we fikcyjnym stanie San Andreas. Nie brakuje przy tym terenów poza miastem - gór, lasów, łąk, jezior, farm, mniejszych miasteczek, a nawet środowiska w głębinach oceanu. Całość charakteryzuje ogromne przywiązanie do szczegółów - ujrzeć możemy charakterystyczne dla Miasta Aniołów budowle, dzielnicę Hollywood, słoneczne plaże, zatłoczone centrum miasta, wysokie biurowce czy brudne slumsy.

Rozgrywka, podobnie jak u poprzedników, składa się z szeregu misji, tworzących nieliniową oś fabularną. Do naszych zadań należą kradzieże samochodów, szczegółwo zaplanowane napady na bank, strzelaniny, ucieczki przed policją, rabunki, morderstwa, czyli typowa brudna robota, przewidziana tylko dla prawdziwego bandziora.

GTA V zrywa z pospolitą koncepcją jednego bohatera, która przyświecała studiu Rockstar od dawien dawna. Gracz wciela się w trzech kryminalistów, pomiędzy którymi może się przełączać w dowolnym momencie. Każdy z nich posiada własną historię, własne cele i towarzystwo, w którym się obraca. W pewnym momencie losy całej trójki zaczynają się jednak przeplatać.

Michael to gangster, który w przeszłości napadał na banki, ale przyjeżdża do Los Santos, by zerwać z przeszłością i zacząć nowy rozdział. W wyniku włączenia go do programu ochrony świadków, zmienił swoje życie i wykorzystał fundusz, który przekazała mu policja. Coś w nim jednak pęka i postanawia wrócić na stare śmieci. Trevor to psychopata, brutalny sadysta i narkoman, którego nie ograniczają żadne zasady. Żyje tylko dzięki adrenalinie i dobrej zabawie. Franklin natomiast to młody, czarnoskóry cwaniaczek, pracujący dla armeńskiego potentata samochodowego, ściągając długi z osób, które nie są w stanie wypłacić określonej sumy na czas. Jego mottem jest oszustwo, dzięki któremu ma zamiar zbić fortunę.

Grand Theft Auto V zawiera również tryb rozgrywek wieloosobowych - GTA Online.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Grand Theft Auto V (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   06:23, 14.07.2016
Pograłem troszkę i muszę powiedzieć, że gra na 32-calowym TV robi wrażenie. Przeszedłem ledwie sam początek, ale już się cieszę na czekającą mnie przygodę. Fajnie jest móc odpalić grę bez zastanawiania się czy mi pójdzie i na jakich ustawieniach graficznych. Naturalnie będę musiał nauczyć się grać padem, bo tego dotychczas używałem głównie grając w FIFĘ. I o ile jazdę autem opanowałem stosunkowo szybko, tak nad strzelaniem będę musiał troszkę popracować. Dumny
0 kudosguy_fawkes   @   08:38, 15.07.2016
I właśnie o to chodzi w graniu na konsoli - wygodę i wrażenia z zabawy. Moim zdaniem to idealna platforma dla żonatego faceta - nieproblematyczna, gotowa do gry kilkanaście sekund po wybudzeniu. O ile oczywiście wywalczy dostęp do TV. 😀 A na padzie na pewno szybko się nauczysz grać, bo nie jest to jakiś wielki problem.
0 kudossebogothic   @   10:19, 15.07.2016
Co prawda żonaty nie jestem, ale nie ukrywam, że wygoda jest. Zawsze bawiły mnie te argumenty o tym jak to konsolowcy siedzą rozwaleni na kanapie, a pecetowcy muszą się garbić przy klawiaturze, ale jest w tym jakieś ziarnko prawdy. Dumny Fajnie jest móc leżąc sobie w łóżku pyknąć meczyk w FIFIE albo misję w GTA V przed snem. A jak siadam do kompa to najpierw zaglądam na neta, więc przeważnie już brakuje czasu żeby jeszcze w coś pograć. Na konsoli nic mnie nie odciąga. A o telewizor walczyć nie muszę, bo od kilku dni mam go u siebie w pokoju. Właśnie dlatego zdecydowałem się na kupno konsoli. Wcześniej też myślałem o kupnie PS3 albo X360, ale wiedziałem, że jak będę chciał sobie zagrać to nie obejdzie się bez walki o TV.
A na padzie radzę sobie już całkiem dobrze, o ile dwa dni temu jeszcze nie umiałem dobrze jeździć autem, tak wczoraj szło mi już ok. Jeszcze trzeba będzie poćwiczyć strzelanie, a zwłaszcza celowanie, bo wiadomo, że akurat w tym względzie przewagę ma myszka.
0 kudosLucas-AT   @   06:51, 16.07.2016
Niestety ręczne celowanie w GTA na padzie nigdy nie było wygodne, tak jak np. w dobrze zaprojektowanych strzelankach na konsolach (Gears of War, Halo, Battlefield). Ty jako zaczynający swoją przygodę z padem będziesz miał jeszcze trudniej. Na szczęście jest tryb wspomagający i auto-celowanie.

Samochody, samoloty czy helikoptery - tu natomiast wiadomo, że pad spisuje się najlepiej.
0 kudosmaciejmysiak   @   14:30, 19.07.2016
Gierka robi wrażenie, ale i tak żadna część nie pobije klimatu jakie miało San Andreas Uśmiech
Dodaj Odpowiedź