Kingdom Come: Deliverance (PS4) - okladka

Kingdom Come: Deliverance (PS4)

Premiera:
13 lutego 2018
Premiera PL:
13 lutego 2018
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (12)Gram (4)Ukończone (2)Kupię (3)

Opis Kingdom Come: Deliverance (PS4)
Dirian @ 21:49 22.01.2014
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 87h 33min

+ czaswięcej

Kingdom Come: Deliverance to produkcja z gatunku cRPG, której akcja toczy się w średniowiecznej Europie i została osadzona w otwartym świecie. Za grę odpowiedzialne jest czeskie studio Warhorse.

Tytuł przenosi gracza do XV-wiecznej Europy - akcja gry rozpoczyna się w roku 1403. Wcielamy się on w postać Henry'ego - syna kowala, który w wyniku wojny stracił cały dobytek. Henry poprzysięga zemstę, lecz zamiast tego wplątany zostaje w sieć intryg na najwyższych szczeblach politycznego łańcucha pokarmowego. Od nas zależy czy wykreowana postać podąży ścieżką chwalebnego rycerze, czy może wybierzemy dla niej życie podstępnego łotrzyka. Warhorse przygotowało rozbudowaną i dojrzałą fabułę, podczas poznawania której gracz musi podjąć wiele niełatwych decyzji.

Rozwój postaci w Kingdom Come: Deliverance odbywa się na podobnej zasadzie, co w The Elder Scrolls V: Skyrim. Oznacza to, że kolejne umiejętności (np. łucznictwo, walka przy użyciu miecza) rozwijamy wraz z używaniem danego rodzaju oręża, ale nie brakuje także klasycznych statystyk, oddających siłę, wytrzymałość czy zręczność postaci. Co ciekawe, ponieważ twórcy stawiają na realizm, występują także elementy fizjologiczne - od czasu do czasu postać musi się wyspać czy zaspokoić głód.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co pozwoliło Warhorse zaimplementować rozbudowany i oryginalny system walki. Całość opiera się na realistycznym systemie fizyki, a technika walki, jak i dostępne style, powstały przy konsultacji ze specami od średniowiecznych sztuk walki. Twórcy bardzo mocno przyłożyli się ponadto do oblężeń zamków, czerpiąc inspirację ze średniowiecznych sposobów podbijania twierdz. W tego typu starciach jednocześnie udział bierze ogromna liczba wojaków.

Idąc dalej tropem realizmu, Kingdom Come: Deliverance pozwala zwiedzić wiele budowli (wież, zamków, mniejszych warowni) odwzorowanych na podstawie planów prawdziwych, wybudowanych w średniowieczu konstrukcji. Gra oferuje pokaźnych rozmiarów, otwarty świat, dynamicznie reagujący na poczynania gracza i zmieniający się w zależności od podjętych przez niego decyzji. Całość jest utrzymana w lekko mrocznym, często brutalnym klimacie, jak na ówczesny okres przystało.

Gra opiera się na zmodyfikowanym silniku Cry Engine, dzięki czemu charakteryzuje ją doskonała i szczegółowa oprawa wizualna.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Kingdom Come: Deliverance (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   16:02, 25.10.2017
Nie mogę się doczekać tej gry. Toporność na razie mnie nie odstrasza. Ja chcę wreszcie jakiegoś ciekawego RPG'a w innych klimatach niż oklepane do bólu fantasy i postapo. Chcę RPGów w klimatach historycznych, steampunkowych, współczesnych, westernowych innych ciekawych uniwersach, a nie ciągle to samo.
0 kudosshuwar   @   16:47, 25.10.2017
Problem w tym, że osoby, które miały okazję ograć fragment gry nie oceniają jej dobrze właśnie pod względem fabuły Smutny
0 kudoslogan23   @   17:58, 25.10.2017
Trzeba poczekać. Aż gra będzie miała premierę i wyjdą recenzje gry. Interesowała by mnie cena tej gry.