Blue Toad Murder Files (PS3) - okladka

Blue Toad Murder Files (PS3)

Premiera:
15 grudnia 2009
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Logiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (2)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Blue Toad Murder Files (PS3)
The_Boss @ 18:55 25.12.2010
Maciej "The_Boss" Warsiewicz

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Fabuła Blue Toad Murder Files kręci się wokół śledztwa dotyczącego zamachu na Burmistrza. Jako jeden z detektywów, gracz musi rozwikłać intrygującą społeczeństwo sprawę. Całość nawiązuje do wydanych już dzieł i obrazów filmowych Agaty Christie oraz Artura Conan Doyle'a, twórcy bardzo słynnego Sherlocka Holmesa.

Właściwa rozgrywka podzielona została na odcinki ukazujące kolejne prawdy, tak jak w serialu. Zabawa polega na chodzeniu i zbieraniu dowodów, licznych rozmowach, które trzeba logicznie skojarzyć z już posiadanymi faktami.

Wydarzenia mają miejsce w Wielkiej Brytanii, w małym i zielonym miasteczku Little Ride przepełnionym mieszkańcami mającymi dużo do powiedzenia w tej sprawie.

Istnieje możliwość poprowadzenia czterech śledczych z grupy zwanej Blue Toad Detective Agency: Hanny Dakoty, Vanderbrosh, Dicka Dickensa oraz Maple.

Mimo groźnego tytułu, pozycja ma mało wspólnego z poważnym kryminałem. Więcej tutaj angielskiego humoru i pewnego rodzaju nawiązań do prawdziwych sytuacji z życia wziętych.

Oprócz zabawy dla pojedynczej osoby, produkt oferuje rozgrywkę wieloosobową na jednym padzie - każdy zaczyna po kolei. Wygląda to w ten sposób, że po przeprowadzeniu śledztwa przez osobę numer 1, nr dwa przejmuje stery nad swoim bohaterem, a potem zaczyna zabawę. Pod koniec tego trybu ukazywane są statystyki. Każdy może je porównać ze sobą, dzięki czemu dowiadujemy się, kto był bliżej rozwiązania zagadki.

Oprawa graficzna jest kolorowa, podchodząca głównie pod motywy bajkowe. Twórcy zastosowali tutaj także model karykatur, który objawia się na przykład głową większą od tułowia i reszty ciała postaci.

PEGI: Od 7 latZawiera przemoc
Screeny z Blue Toad Murder Files (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosremik1976   @   15:38, 08.02.2012
Epizod pierwszy jest darmowy, niestety za resztę trzeba zapłacić. Moim zdaniem nie warto wydawać kasy.