Monkey Island 2 Special Edition: Le Chuck's Revenge (PS3) - okladka

Monkey Island 2 Special Edition: Le Chuck's Revenge (PS3)

Premiera:
07 lipca 2010
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Monkey Island 2 Special Edition: Le Chuck's Revenge (PS3)
The_Boss @ 00:24 25.06.2010
Maciej "The_Boss" Warsiewicz

Śr. długość gry: 6h 20min

+ czaswięcej

Jak sama nazwa wskazuje, specjalna edycja produkcji pod tytułem Monkey Island 2: Le Chuck’s Revenge. Remake całkowicie odświeża wersję produktu znaną sprzed kilkunastu lat - powiew nowości odczuwalny jest w prawie każdym aspekcie pozycji.

Fabuła to jeden z tych elementów tworu, które siłą rzeczy się nie zmieniły. Głównym bohaterem jest Guybrush Threepwood - niespełniony pirat. Zamiast rabować inne statki na morzu, sam został okradziony, przez jego odwiecznego wroga, mianowicie Largo da Grande. W takim obiegu sprawy, postaci nie pozostaje nic innego, jak ruszyć po swoje. Prowadzona persona ma dość problemów ze swoim skarbem, a na domiar złego musi uważać na swojego największego, odwiecznego rywala - Le Chuck’a., który jednak spełnił swoje przeznaczenie i został prawdziwym rabusiem wszech czasów.

Pierwszą z nowości przygotowanych dla Monkey Island 2: Special Edition jest dynamiczny interfejs point & click, który opiera się na zaznaczeniu danego przedmiotu i użyciu go do działania, a wszystko to - w czasie rzeczywistym. Dodatkowo istnieją nawet podpowiedzi, mające na celu ułatwienie zabawy. Podświetlane są, bowiem, aspekty ważne dla rozwoju wątku fabularnego. Mimo sporego refreshu nie zabrakło miejsca na dysku dla powrotu do korzeni gry. Chodzi o nieco mniej szybki oraz skuteczny w działaniu system, polegający na wybraniu z listy akcji, a potem zaznaczeniu na mapie, jakiej rzeczy to dotyczy.

Kolejną z oldschoolowych pozostałości po standardowej wersji są projekty graficzne, które możemy przeglądać bez żadnych ograniczeń.

Ponieważ Monkey Island 2: Special Edition trafiła na platformy najnowszej generacji, zgodnie z obecnymi trendami i wymaganiami klientów, przebudowano oprawę graficzną. Dominują precyzyjnie wykonane, ładne rysunki. Dla miłośników staroci, bądź po prostu osób, które mają ochotę sprawdzić, jak to było dawniej, jednym przyciskiem przełączamy tryby graficzne z nowego, na ten kompletnie niezmieniony. Specjalnie na potrzeby tworu została stworzona nowa ścieżka dźwiękowa, ponieważ z biegiem czasu musi dostosować się do rynku gier komputerowo-konsolowych. Dla osób chętnych na powrót do przeszłości, zastosowano zabieg, który wplata do programu oryginalne dźwięki z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Screeny z Monkey Island 2 Special Edition: Le Chuck's Revenge (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?