Metal Gear Rising: Revengeance (PS3) - okladka

Metal Gear Rising: Revengeance (PS3)

Premiera:
19 lutego 2013
Premiera PL:
22 lutego 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (19)Gram (1)Ukończone (7)Kupię (4)

Opis Metal Gear Rising: Revengeance (PS3)
zvarownik @ 20:53 06.06.2009
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 30h 10min

+ czaswięcej

Metal Gear Rising: Revengeance to jedna z części uznanej serii gier skradankowych od legendarnego japońskiego producenta - Hideo Kojimy.

Historia opowiada o głównym bohaterze drugiej odsłony gry - Raidenie. Akcja rozgrywa się dziewięć lat po Guns of the Patriots. Wojownik dopiero zaczął swoją transformację w cyborga. Tytuł pozwala graczom na bezstresową zabawę, bez konieczności znajomości poprzednich odsłon cyklu.

W odróżnieniu od reszty produkcji spod tego szyldu, Metal Gear Rising: Revengeance skupia się na ciągłej akcji, cięciu, szlachtowaniu i zabijaniu. Oczywiście elementy skradankowe także znalazły tu swoje miejsce, ale są znacznie "żywsze", niż w poprzedniczkach.

Główną atrakcją jest system "zan-datsu", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "tnij i bierz". Osoba kontrolująca Raidena może wykonywać precyzyjne cięcia na swoich wrogach. Akcja na chwilę zwalnia, a my zakreślamy kontrolerem kierunki w jakich powędruje nasza katana. Można poszatkować praktycznie wszystko, od robotów, przez ludzi, po elementy otoczenia (oczywiście ścian raczej nie naruszymy w wielkim stopniu).

Tytuł napędza zupełnie nowy silnik graficzny dostosowany do platform PlayStation 3, Xbox 360 i komputerów osobistych.


Wkład w encyklopedię mieli:   remik1976, bat2008kam, zvarownik, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Metal Gear Rising: Revengeance (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszegier   @   19:23, 04.11.2010
Świetny pomysł na chodzoną bitkę. Wersja na PS3 to tylko kwestia czasu.
0 kudosseth   @   21:05, 27.10.2013
Za darmo na PSN ^^ pobrałem, nie żałuję. W sam raz na pozbycie się w szybki sposób stresu po pracy. Do tego ciekawa fabuła i efekty ćwiartowania. Jak dla mnie miodzio.
0 kudospawelecki96   @   13:14, 25.11.2013
Świetny slasher! W opisie jest, że to jedna z odsłon uznanej serii skradanek, ale nawet nie grając w inne Metal Geary mogę zgadywać, że z oryginalną serią ma niewiele wspólnego Dumny To ewidentny slasher. Gra się bardzo przyjemnie, chociaż grafika jak na 2013 nie powala. Niemniej cała reszta na wysokim poziomie, zwłaszcza grywalność.
0 kudosPietek=)   @   18:23, 05.07.2014
Naprawdę dobry slasher. Od samego początku "czuć" że jest to gra od twórców Vanquish - świetnej strzelanki TPP. Ponowie jest szalenie szybko i efektownie ale widać że gra faktycznie została posklejana z różnych konceptów. Jest potencjał ale zdecydowanie nie wykorzystany - biedne lokacje, monotonne starcia... to nie ten sam kawał kodu co właśnie Vanquish. Na plus linia fabularna, która porusza interesujący temat, muzyka podczas walk, która napędza akcję; sama rozgrywka daje wiele zabawy choć niestety jak już napisałem jest monotonna. Starcia z bossami ratują sprawę bo są dość rozbudowane - zmiana scenerii np. Graficznie dość średnio ( starsze tytuły od Platinum Games wyglądają lepiej ). Ogólnie Metal Gear Rising jest dobrym, wciągającym slasherem, który umila czas a nie marnuje go.
0 kudosguy_fawkes   @   23:33, 11.06.2015
Nie spodziewałem się, że to napiszę, ale... pomimo konwencji to rasowy Metal Gear. Co prawda Kojima łypał swoim okiem na postęp prac, ale trzeba oddać honor Platinum Games - genialnie udało im się uchwycić ducha serii, tworząc plejadę ciekawych bossów, ale także dobrą historię, która zmusza do myślenia i zastanowienia się. Na fanów czeka masa informacji i postaciach i uniwersum (w końcu rzecz dzieje się już po MGS4), a także smaczków, których odkrywanie daje ogromną przyjemność. Szkoda, że ostatni boss trochę zawodzi - nie tyle walką, co swoim konceptem, ale mimo wszystko zapewnia dobre kilkanaście-kilkadziesiąt (!) minut batalii.
System walki wraz z Zandatsu daje mnóstwo frajdy, a potyczkom akompaniuje rewelacyjna muzyka. Ogólnie grało mi się świetnie i ze względu na poruszenie ciekawego tematu, jak i odwołanie się do dziedzictwa serii jeszcze długo będę MGR-a wspominać i jednocześnie rozkmniniać jego przesłanie. Bo to właśnie ono jest najistotniejszym elementem każdej części, a nie gameplay, o czym wiedzą doskonale fani.
Dodaj Odpowiedź