Venetica (PS3) - okladka

Venetica (PS3)

Premiera:
27 listopada 2009
Premiera PL:
27 listopada 2009
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (2)

Opis Venetica (PS3)
szewczu @ 14:36 09.05.2009
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Concept Artist & Matte Painting

Śr. długość gry: 15h 39min

+ czaswięcej

Venetica to nowe dzieło niemieckiego studia Deck13, odpowiedzialnego m.in. za serię gier przygodowych Ankh. Tym razem, programiści podjęli się wyzwania stworzenia tytułu należącego do gatunku cRPG. Fani tego typu gier z pewnością znają tak wybitne sagi jak Gothic czy The Elder Scrolls.

Bohaterką Venetica jest Scarlett, która żyje w świecie fantasy wzorowanym na XVI-wiecznych weneckich metropoliach. Wszystko toczy się spokojnym torem, dopóty jej ojciec stojący na czele organizacji Corupus przestaje sprawować swe urzędy. Wybrana zostaje nowa osoba pełniąca miano Śmierci, która miast strzec równowagi na świecie, dąży do wykonania swego planu podbicia świata. Scarlett dopiero teraz dowiaduje się o swoim nadludzkim pochodzeniu i tylko to ostatnie sprawia, że jest jedyną kandydatką do zdetronizowania głównego czarnego charakteru w Venetica.

Bohaterka przemierza świat gry i powoli nabiera doświadczenia, które pozwoli jej stać się potężną wojowniczką bądź czarodziejką. Będzie mogła używać broni bezpośredniej, dystansowe, a także przebierać spośród szerokiej gamy dostępnych zaklęć.

Tytuł graficznie nie odbiega od poprzednich produkcji developera. Gołym okiem widać, że oprawę audiowizualną przygotowywali ci sami ludzie, którzy postarali się także, aby Venetica wyglądała nowocześnie i spełniała obecne standardy.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Venetica (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?