Mirror's Edge (PS3) - okladka

Mirror's Edge (PS3)

Premiera:
14 listopada 2008
Premiera PL:
14 listopada 2008
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (43)Gram (12)Ukończone (18)Kupię (5)

Opis Mirror's Edge (PS3)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 13h 14min

+ czaswięcej

Mirror's Edge jest jedyną w swoim rodzaju grą akcji przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Nawiązując do głośnych tytułów pokroju Assassin's Creed oraz Tomb Raider, studio Digital Illusions opracowało pierwszy w historii tytuł tak ściśle powiązany z ekstremalną dyscypliną sportową wywodzącą się z Francji, jaką jest parkour.

Gracz wciela się w rolę bohaterki imieniem Faith. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w metropolii utopijnie doskonałej - niezmiernie pedantycznej, przyszłościowo wprost idealnej. Główna bohaterka jest kurierem, który wraz ze swymi kompanami dostarcza sekretne informacje, wiadomości i cenne przedmioty do miejsca przeznaczenia, które muszą pozostać okryte zasłoną tajemnicy. Faith z punktu A do B przemieszcza się poprzez dachy, gzymsy i powietrzną przestrzeń wysoko nad twardą ziemią.

Mirror's Edge nie jest jednak typową grą platformową, bowiem każdemu zleceniu, poza trudem dotarcia do wyznaczonego miejsca, towarzyszą także przeszkody w postaci policji, straży miejskiej i innych służb, które za wszelką cenę pragną powstrzymać Faith i uniemożliwić jej wykonanie zadania. Oponent dysponuje nawet śmigłowcami, które sprawiają wiele trudności bohaterce i jej wspólnikom. Ciekawostką jest fakt, iż w Mirror's Edge sterowana postać w zasadzie nie posługuje się bronią palną. Czasami wpadnie jej w ręce jakiś pistolet czy strzelba, jednak amunicja do nich jest mocno ograniczona. Faith jest więc zdana głównie tylko i wyłącznie na swoje akrobatyczne umiejętności oraz opanowane sztuki walki.

Esencją zabawy jest jest dynamiczność. Aby dostawać się na kolejne, z pozoru niedostępne miejsca, ważne jest wyczucie szybkości i momentu, w którym ma nastąpić wybicie. Niepowodzenie w postaci utraty pędu wskutek złego wyczucia wcale nie kończy gry, bowiem spadając, gracz zawsze może w ostatniej chwili sięgnąć niższego gzymsu czy krawędzi budynku. Porywające tempo nie w każdym momencie towarzyszy graczom, bowiem przed ważniejszym skokiem protegowana ma kilka sekund na zapoznanie się z sytuacją i szybkie obmyślenie taktyki. Faith dysponuje także darem, jakim jest wizja pozwalająca dostrzec specjalne miejsca i podpowiedzi, jak popchnąć akcję do przodu.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Mirror's Edge (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrejzon   @   12:55, 12.11.2010
mirror s edge to gra dla fanów le parkuru jest wiele realnych skoków i przeszkód do pokonania,mam te grę na PS3 przeszłem ją całą.Pozió trudności był średni ale bardzo podobała mi się pozdro......................XD
0 kudosmichu2705   @   22:08, 30.01.2011
dawno nie gralem w tak kiepska gre
0 kudosPietek=)   @   18:58, 10.03.2011
Up@ jak Cię takowy sport nie interesuję ( bo na to wygląda ) to po co takie "kiepski" komentarz dodajesz. Puszcza oko

Zacząłem grać i przyznam szczerze że pierwsze wrażenie pozytywne. Kolory uderzają jak i rozciągające się budynki. Graficznie nie powala ale najważniejsza jest tu interakcja z otoczeniem.
Bardzo ciekawie zaprojektowane level'e, interesująca fabuła i oczywiście rewelacyjne ucieczki Uśmiech .

Polecam Puszcza oko