Escape Dead Island (PS3) - okladka

Escape Dead Island (PS3)

Premiera:
18 listopada 2014
Premiera PL:
21 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis Escape Dead Island (PS3)
Materdea @ 21:14 01.07.2014
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 5h 56min

+ czaswięcej

Escape Dead Island to spin-off serii wykreowanej przez rodzime studio Techland. Tym razem za produkcję tytułu odpowiada szwedzki deweloper - Fatshark.

Dzieło Szwedów fabularnie stanowi pomost pomiędzy pierwszą, a drugą częścią serii. Wcielamy się w postać Cliffa Cloe'a - syna bogatego magnata medialnego, chcącego nakręcić niesamowity dokument o wirusie, który zamienia ludzi w nieumarłych. Cliff zbiera paczkę znajomych i wyrusza na wyspę Narapela - ściśle tajny obiekt objęty kwarantanną. Jednak zamiast dobrej zabawy, młodzież spotyka śmierć i walkę o przetrwanie.

Escape Dead Island łączy elementy typowe dla skradanki, gry akcji oraz przygodówki. Kamera umieszczona jest za plecami bohatera, zaś podstawowym modelem przetrwania w nieprzyjemnym środowisku jest cicha eliminacja przeciwników, pomimo bogatego arsenału (m.in. katany).

Grę studia Fatshark odróżnia komiksowa oprawa graficzna oraz lekko psychodeliczny klimat. Dzieło jest przesycone wątkami paranormalnymi, a także zaburzeniami psychicznymi bohatera. Cliff nie jest odporny na działanie wirusa, więc każdy kontakt z zarażonym kończy się dla niego tragicznie.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Escape Dead Island (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?