Risen 3: Władcy Tytanów (PS3) - okladka

Risen 3: Władcy Tytanów (PS3)

Premiera:
12 sierpnia 2014
Premiera PL:
15 sierpnia 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Risen 3: Władcy Tytanów (PS3)
bigboy177 @ 22:52 21.02.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 33h 46min

+ czaswięcej

Risen 3: Władcy Tytanów jest kolejną częścią słynnej serii gier RPG, opracowanej przez studio Piranha Bytes. Produkcja w przeciwieństwie do dwóch poprzednich odsłon nie skupia się już na pirackich klimatach, a zamiast nich stawia na średniowiecze, czyli coś, co stanowiło wyznacznik serii Gothic.

Jak na grę od Piranha Bytes przystało, główny bohater jest bezimienny, a gracz sam kształtuje go w miarę realizowania kolejnych misji. Zaczynamy z postacią pozbawioną jakichkolwiek umiejętności, nieumiejącą władać zbyt dobrze mieczem, magią, ani bronią dalekiego zasięgu. W miarę progresji szlifujemy swoje cechy i finalnie stajemy się prawdziwym wojownikiem.

Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W ten też sposób zbieramy przedmioty potrzebne do progresji, walczymy z napotkanymi przeciwnikami, jak również rozwiązujemy drobne zagadki i łamigłówki. Risen 3: Władcy Tytanów nawiązuje oczywiście do swoich poprzedników, a w związku z tym mechanika rozgrywki jest podobna do tego, do czego zdążył nas przyzwyczaić deweloper.

W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, Risen 3 odchodzi od pirackich klimatów, a zamiast tego powraca do świata przypominającego średniowiecze. Podróżując po opracowanych na potrzeby gry lokacjach wcielamy się w syna kapitana Stalowobrodego i brata Patty, czyli postaci znanych z poprzednich odsłon. Naszym zadaniem jest odzyskanie duszy protagonisty, ta została bowiem na samym początku opowieści pochłonięta przez Lorda Cieni. Od wyborów grającego zależy czy heros odzyska swoje człowieczeństwo, czy stanie się demonem.

Jak na grę RPG przystało, zaczynając jesteśmy stosunkowo słabi. W miarę postępów uczymy się nowych zaklęć, poprawiamy umiejętności walki, a także uczymy się wielu różnych skilli. Progresję, jak poprzednio, oparto na systemie nauczycieli.

Risen 3: Władcy Tytanów to w pełni trójwymiarowy silnik graficzny, generujący szczegółową i przejrzystą oprawę wizualną. Produkcja przeznaczona jest wyłącznie dla jednego gracza.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Risen 3: Władcy Tytanów (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   16:09, 23.02.2014
Chyba możecie póki co usunąć te strony z PS4 i XO, bo z najnowszych wieści wynika, że Risen 3 wyjdzie na PS3 i X360.
0 kudosbigboy177   @   23:17, 23.02.2014
Zmieniłem tylko platformy. Później, jak będzie potrzeba, doda się znowu PS4 i XONE.