The Amazing Spider-Man 2 (PS3) - okladka

The Amazing Spider-Man 2 (PS3)

Premiera:
29 kwietnia 2014
Premiera PL:
02 maja 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis The Amazing Spider-Man 2 (PS3)
DevMat @ 19:07 13.10.2013

Śr. długość gry: 10h 5min

+ czaswięcej

The Amazing Spider-Man 2 to gra akcji osadzona w otwartym świecie. Jest to jednocześnie druga odsłona "Niesamowitego Spider-Mana", debiutująca równocześnie z filmem o tym samym tytule.

Fabuła kontynuuje wątek, który mieliśmy okazję poznać w części poprzedniej. Jednak historia różni się nieco od tej, jaką możemy zobaczyć na srebrnym ekranie. Twórcy niektóre elementy odpowiednio wydłużyli, inne skrócili, zyskując w ten sposób rozwiązania bardziej odpowiednie dla rozrywki interaktywnej.

Mechanika rozgrywki to typowy sandbox. Poruszamy się po sporych rozmiarach mieście, w którym samodzielnie wyszukujemy sobie zajęć. Jeśli mamy ochotę możemy wypełniać jedynie wątki fabularne, a jeśli nie, to zawsze można znaleźć inne zajęcie. Może to być ratowanie mieszkańców, ubijanie bandziorów, a nawet zwykłe pościgi ulicami miasta. Wszystko, nawet najprostsze czynności, nabiera rumieńców dzięki umiejętnościom specjalnym Spider-Mana. Potrafi on bowiem wystrzeliwać sieci w pobliskie budynki, pędzić naprzód niczym wystrzelony z procy, a jeśli zachodzi taka potrzeba, więzić oponentów pośród pajęczyn.

Na potrzeby The Amazing Spider-Man 2, twórcy opracowali system heroizmu. Dzięki niemu, wszystkie nasze poczynania znajdują odzwierciedlenie u mieszkańców Nowego Jorku. Jeśli jesteśmy mili, pomagamy ludziom i ratujemy ich w tarapatach na pewno zostanie to docenione. Jeśli natomiast nie zdecydujemy się ubijać złoczyńców, pozostawiając wszystko w rękach stróżów prawa, będą z tego tytułu konsekwencje.

Co ciekawe, produkcja pozwala nam grać nie tylko jako Człowiek Pająk, ale także jako Peter Parker. Wówczas niektóre misje są bardziej skradankowe, aniżeli te w ciele super bohatera.

Walka w The Amazing Spider-Man 2 przypomina tą z serii Batman: Arkham. Jednym przyciskiem wyprowadzamy zatem uderzenia, a kolejnym kontrujemy. Dodatkowo nasz protagonista potrafi łączyć zwykłe ciosy z miotaniem siecią, budując skomplikowane i efektowne kombosy. Żeby nadać potyczkom charakteru, stworzono system rozwoju głównego bohatera, jak również szereg upgradów.

The Amazing Spider-Man 2 działa na zaawansowanym, w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, generującym przyjemną dla oka oprawę wizualną.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z The Amazing Spider-Man 2 (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?