Spyro The Dragon (PS3) - okladka

Spyro The Dragon (PS3)

Premiera:
25 września 2007
Premiera PL:
12 grudnia 2012
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Spyro The Dragon (PS3)
mikhail01 @ 08:23 13.01.2013
Michał "mikhail01"

Śr. długość gry: 8h 0min

+ czaswięcej

Spyro The Dragon to wydana w 1998 roku na Playstation gra z gatunku platformówek, wyprodukowana przez studio Insomniac Games. W późniejszych latach tytuł trafił także do PlayStation Network w ramach PSone Classic, dzięki czemu dostępny jest także na konsolach PS3, PSP, Vita.

Akcja toczy się w świecie smoków, który pewnego został opanowany przez niejakiego Gnasty Gnorka i jego armię. Skradziono cenne smocze skarby, a smoki zostały zamienione w kryształy. Wcielamy się w Spyro, który był zbyt mały i zaklęcie Gnorka go ominęło. Musimy uwolnić smoki, odzyskać skarb i pokonać najeźdźców.

Świat smoków został podzielony na 6 krain różniących się przeciwnikami, wystrojem i podejściem do życia smoków zamieszkujących te rejony. Mamy więc krainę smoków - wojowników, artystów, magików, twórców bestii oraz tkaczy snów. Ostatnia kraina to tereny Gnorka. Poziomy są rozległe i w każdym ze światów (oprócz ostatniego) czeka ich 5. Aby przejść do następnego świata trzeba spełnić pewne wymogi i pokonać bosa.

Insomniac Games udało się stworzyć zapadającą w pamięć postać: nasz mały smok jest sympatyczny, zabawny, charyzmatyczny, po prostu trudno go nie lubić. Jak na smoka przystało potrafi zionąć ogniem, szarżować, szybować, a w specjalnych poziomach latać. Towarzyszy mu ważka, Sparx, która pomaga w zbieraniu klejnotów i jednocześnie jest wskaźnikiem zdrowia naszego bohatera.

Rozgrywka opiera się na zbieraniu kryształów, walce i ratowaniu smoków. Wszystko w konwencji zręcznościowej platformówki.

PEGI: Od 7 lat
Screeny z Spyro The Dragon (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?