Killzone Trilogy (PS3) - okladka

Killzone Trilogy (PS3)

Premiera:
23 października 2012
Premiera PL:
25 października 2012
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Killzone Trilogy (PS3)
DevMat @ 21:48 15.10.2012

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Killzone Trilogy to wydanie zawierające w jednym pudełku trzy pierwsze odsłony serii Killzone. Za jej opracowanie odpowiada to samo studio, co za gry właściwe, czyli Guerrilla Games.

Pierwsza cześć - wydana w 2004 roku na PlayStation 2 - została odświeżona do wersji HD. Oznacza to, że dostajemy znacznie odmłodzoną oprawę graficzną, oraz wyższą rozdzielczość. Wprowadzono także system osiągnięć.

Killzone

Produkcja jest strzelanką FPP w której gracz zostaje przeniesiony do niedalekiej przyszłości, w której toczy się wojna pomiędy dwoma frakcjami ludzi: Helghast oraz ISA. Akcja programu rozpoczyna się dokładnie w momencie kiedy Helghast atakuje planetę będącą w posiadaniu ISA.

W trakcie zabawy gracz wypełni 11 bardzo zróżnicowanych misji, podczas których skorzysta z wielu rodzajów broni. Przełączając się pomiędzy czterema członkami naszej drużyny zmierzymy się z setkami żołnierzy wroga, a zwycięstwo zależeć będzie jedynie od umiejętnego wykorzystania cech członków grupy. Każdy z nich bowiem posiada odmienne właściwości oraz specjalizację.

Killzone udostępnia również tryb wieloosobowy, w którym jednocześnie walczyć może do 12 osób.

Druga oraz trzecia odsłona nie została w żadne sposób modyfikowana przez twórców. W paczce znajdziemy jednak wszystkie wydane do tej pory zestawy map.

Killzone 2

Sequel gry akcji od studia Guerilla. Jego fabuła została osadzona w dalekiej przyszłości, gdzie ludzkość zmuszona była odeprzeć atak obcej rasy Helghastów. Teraz, w dwa lata po tych wydarzeniach, ponownie jako żołnierz ISA bierzemy udział w wojnie. Głównym założeniem jest inwazja na planetę obcych oraz przypuszczenie masywnego kontrataku. Ludzkość świadoma przeważającej liczebności wroga planuje pojmać naczelnego dowódcę wojsk Helghastów - Imperatora Visari - i zmusić go do wstrzymania jego morderczej machiny wojennej.

Wcielamy się w rolę żołnierza zwanego Sev. Jest to weteran wcześniejszych walk, który został przydzielony do elitarnego oddziału bojowego noszącego nazwę Legion. Wraz ze swymi kumplami uderza prosto na centrum całej planety - miasto Pyrrhus - i stanowi pierwszy oraz ostatni batalion ludzkiej ofensywy, kiedy przekonuje się o potędze Obcych na ich własnym gruncie.

Najmocniejszą stroną Killzone 2 jest dynamizm akcji. Ciągle towarzyszy nam uczucie zaszczucia, otoczenia przez setki przeciwników, którzy z każdej stroną lgną w naszym kierunku, by nas unicestwić. Sytuacji nie poprawia fakt, iż rasa Helghast to rasa humanoidalna. Przeciwnicy nie tylko wyglądają "ludzko", lecz również używają broni palnej oraz stosują typowo wojskowe taktyki! Jedyną możliwością, żeby nie tylko przetrwać, ale też zwyciężyć, jest przechytrzenie rywala wespół ze swymi wiernymi towarzyszami broni. Pomoże w tym przede wszystkim zróżnicowany arsenał, w którym znajdują się narzędzia zniszczenia znane z poprzedniej części serii, jak na przykład M82-G czy StA-52 LA. Przewidziano opcję korzystania z pojazdów.

Wojenny klimat Killzone 2 potęgowany jest przez zaawansowaną oprawę audiowizualną. Grafika prezentuje środowisko pełne szczegółów i nasyconych barw. Developer przewidział zmienne warunki pogodowe, które niejednokrotnie będą miały wpływ na dalsze losy bitwy. Niezwykle naturalnie wyglądają animacje ruchów oraz cut-scenki przygotowane na silniku gry. Całości dopełnia udźwiękowienie potrafiące obsługiwać zestawy 7.1, a co za tym idzie - wspaniałego dźwięku przestrzennego.

Killzone 2 to także tryb gry wieloosobowej. Poza kampanią dla samotnego gracza, producent przygotował rozgrywki w kilku opcjach. Maksymalnie na jednej mapie bić może się aż 32 graczy!

Killzone 3

Gra zaczyna się dokładnie w momencie, w którym zakończyło się Killzone 2. Imperator Visari nie żyje, a świat Helghan opanował całkowity chaos. Wszyscy walczą o władzę, knując wzajemnie przeciw sobie. Na czele tejże wojny domowej znajdują się dwaj najpotężniejsi mieszkańcy planety Helghan, a chęć dominacji doprowadza glob na skraj całkowitej zagłady. W samym środku tego piekła znajdują się zdziesiątkowane oddziały ISA, które w podbramkowej sytuacji starają się nie tyle wygrać wojnę, co przetrwać.

Killzone 3 wprowadza do akcji szereg nowych elementów, wśród których najważniejsze to pojazdy bojowe oraz uzbrojone po zęby jet-packi. Dzięki nim zwiedzamy planetę nie tylko z poziomie, lecz również w pionie, docierając do najbardziej odległych miejsc.

Podobnie jak edycja poprzednia, Killzone 3 umożliwia zabawę w trybie kampanii, jak również w szeregu zróżnicowanych modeli rozgrywek wieloosobowych. Jedną z najważniejszych cech poprzednika była oprawa audio-wizualna, którą w "trójce" generuje silnik graficzny "dwójki". Niemniej jednak, został on zmodyfikowany, by oferował jeszcze bardziej wiarygodne doznania wzrokowe i dźwiękowe.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?