Gun (PS3) - okladka

Gun (PS3)

Premiera:
brak danych
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Gun (PS3)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 8h 57min

+ czaswięcej

Gun to pierwsza od lat gra Neversoft bez Tony’ego Hawk’a w tytule. I jest jedną z największych niespodzianek tego roku.

Gun to połączenie shootera FPP/TPP, przygodówki i RPG – czyli coś w rodzaju GTA na dzikim zachodzie. To pierwsza gra w pełni odzwierciedlająca to, co czuli jeźdźcy przemierzający bezkresne przestrzenie Dzikiego Zachodu. Zespół odpowiedzialny za Gun spędził dużo czasu, przeglądając dokumentacje historyczne i wszelkie dostępne źródła z tego okresu, aby jak najlepiej oddać klimat czasów zaprezentowanych w grze.

Akcja toczy się w Stanach po wojnie secesyjnej – były to bardzo trudne i niebezpieczne czasy. Panowała wówczas jedna zasada: jeśli chcesz przeżyć, musisz być twardy.

Gracz ma pełną kontrolę nad tym co i kiedy będzie robił jego bohater. Może jeździć na koniu bez celu - wszędzie tam gdzie go oczy poniosą, napadać na banki, spędzać czas w saloonach, rabować ludzi i pociągi, zawierać sojusze z czerwonoskórymi, skalpować ich, a nawet... hodować bydło. Gdy znudzi się już żywot hulaki, może podjąć się jakiejś pracy: wytropić poszukiwanego przestępcę, ochraniać kogoś, coś gdzieś zawieźć...

A przewodnim wątkiem gry jest zemsta... Naszym bohaterem jest Colton White. Nie miał lekkiego życia. Wychowany został przez twardego trapera, nauczył się, że przemoc to nieodłączny element życia w tym świecie. Przygoda gracza zaczyna się w dniu śmierci przybranego ojca głównego bohatera. Kto go zabił? Jakie jest prawdziwe pochodzenie bohatera i kim jest tajemnicza Jenny, którą nakazał odszukać Coltonowi ojczym?

Te pytania rozpoczynają jedną z najwspanialszych opowieści, jakie można przeżyć dzięki współczesnym grom. Autorzy zastosowali dużo całkowicie innowacyjnych pomysłów, które powodują, że zarówno w TPP (jazda na koniu), jak i w FPP (strzelanie), akcje wyglądają bardzo realistycznie. Zbliżenia, zwolnienia, różnorodne filtry sprawiają, że gra jest emocjonująca i efektowna, a podczas niebezpiecznych akcji przerywanych wybuchami dynamitu, czy podczas pojedynków w stylu kto-pierwszy-sięgnie-po-broń wszystkie elementy współgrają ze sobą.


Screeny z Gun (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?