Fahrenheit (PS2) - okladka

Fahrenheit (PS2)

Premiera:
16 września 2005
Premiera PL:
18 listopada 2005
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (9)Gram (0)Ukończone (6)Kupię (0)

Opis Fahrenheit (PS2)
[R]ay @ 16:32 07.06.2009

Śr. długość gry: 24h 25min

+ czaswięcej

Fahrenheit to trójwymiarowa gra przygodowa z elementami akcji.

Fabuła rozgrywa się w Nowym Jorku, w styczniu roku 2009. Miastem wstrząsa nagła fala brutalnych morderstw. Zwykli obywatele zabijają nieznanych sobie ludzi w miejscach publicznych, sami nie wiedząc, czemu to robią i co ich do tego skłoniło.

Nasz bohater, Lucas Kane, jest kolejną osobą, która dokonała bestialskiego mordu. Kane, nie wiedząc czemu, zabija obcego sobie mężczyznę w restauracji. Nawiedzany przez dziwne wizje ucieka przed policją i usiłuje dowiedzieć się co się stało – dlaczego zabił.

Gracz szuka rozwiązania zagadkowych wydarzeń wcielając się zarówno w Kane’a jak i inspektor Carlę Valenti, która wraz ze swoim partnerem Tylerem Milesem zajmuje się sprawą owych morderstw.

Poza oryginalnym scenariuszem gra wyróżnia się również całkowicie innowacyjnym systemem sterowania. Teraz nie wystarczy wyłącznie skierować bohatera we właściwym kierunku i kliknąć na jakieś miejsce na ekranie – aby wykonać jakąś czynność, należy DOSŁOWNIE wykonać odpowiedni (wskazany przez grę) ruch myszką. Ruch ten wykonuje się w stronę obiektu i tak długo jak dana czynność powinna trwać. Taki system pozwala znacznie bardziej “wczuć się” w każdą wykonywaną przez naszą postać czynność.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera sceny erotyczne
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnakatti   @   22:58, 04.10.2011
Czy ta gra jest prequelem Heavy rain?
0 kudosremik1976   @   23:18, 04.10.2011
Można by tak powiedzieć, ale oczywiście nie jest. Niektórzy twierdzą, że Heavy Rain wzorowało się właśnie na tej grze.