Final Fantasy X-2 (PS2) - okladka

Final Fantasy X-2 (PS2)

Premiera:
20 lutego 2004
Premiera PL:
20 lutego 2004
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (37)Gram (8)Ukończone (9)Kupię (4)

Opis Final Fantasy X-2 (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 76h 9min

+ czaswięcej

Final Fantasy X-2 jest to pierwsza a zarazem jedyna część sagi, która kontynuuje przygody poznane przez nas w poprzedniczce. Tym razem gracz wcieli się w rolę Yuny, młodej dziewczyny znanej w świecie Spiry jako ta, która ostatecznie unicestwiła Sin'a. Świat po wygranej zmienił się diametralnie, miejsca odosobnienia, które gracz zdążył polubić, przybrały postać zatłoczonych atrakcji turystycznych, stary kościół został zlikwidowany, a jego miejsce zajęła organizacja New Yevon's Teachings, maszyny tajemniczych Al Bhedów zostały upowszechnione w życiu codziennym, cała Spira radowała się ze swej wygranej.

Lecz jedna osoba nadal pozostawała smutna. Yuna po utracie swego ukochanego Tidiusa - bohatera Final Fantasy X, nie potrafiła znaleźć swego miejsca w świecie. Dopiero pewnego dnia, gdy jej przyjaciółka Rikku odnalazła sferę (nagranie zamknięte w kuli) przedstawiającą osobę, która wyglądała dokładnie tak, jak jej miłość, postanowiła zostać łowcą sfer. Razem z przyjaciółkami: Rikku i Pain, założyła grupę poszukiwaczy zwanych Gullwings.

Drużyna na pokładzie olbrzymiego latającego statku Celsius zwiedza wszystkie lokacje znane graczom z Final Fantasy X. Możliwa więc będzie ponowna wizyta w rodzinnym miasteczku Yuny - Besaid, ruinach tajemniczego miasta Zanarkand czy mroźnych szczytach góry Gagazet.
Gracz spotka też znane postacie, których życie zmieniło się diametralnie po wygranej z Sinem.

Gameplay gry jest novum w uniwersum Final Fantasy. Tym razem gracz dostanie pod swoją opiekę tylko 3 postacie. Nie jest to jednak wielką stratą dzięki unikalnemu systemowi Dresspheres, który umożliwia graczowi zmianę klasy jednej z bohaterek, poprzez widowiskową animację przypominającą anime Sailor Moon. System bitew także nie jest podobny do znanego z poprzednich części. Wprowadzono ATB - Active Time Battle, dzięki któremu walki toczą się w czasie rzeczywistym, nie tracąc przy tym uroku RPG.

Grafika Final Fantasy X-2 stoi na naprawdę wysokim poziomie. Odtworzone lokacje zdają się być jeszcze piękniejsze, a nakręcone filmy powalają swym rozmachem. Tym razem muzyka nie pochodzi od znanego z całej sagi kompozytora Nobou, acz świetnie komponuje się do klimatu tej części. Smutne tudzież spokojne utwory zostały zastąpione bardziej wesołymi i "skocznymi", które lepiej określają wydarzenia tej części.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Final Fantasy X-2 (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSternal_1995   @   14:55, 23.04.2009
Bardzo dobry system walki, kilka zakończeń i New Game . Nieliniowość rozgrywki.
Naciągana fabuła, ubóstwo zagadek logicznych.
0 kudosPociej3   @   00:54, 06.05.2010
To taka trzecia era tyle, że w realiach japońskiego anime. Tę grę śmiało można porównać do Władcy Pierścieni: Trzecia Era. Mają identyczny system walki oraz zdobywania expa. To bardzo dobrze Uśmiech
0 kudosNurek83   @   11:02, 30.05.2010
Bardzo dobra gierka.Ogromną ilość czasu spędziłem nad nią i szczerze polecam.
0 kudosremik1976   @   13:08, 28.12.2010
To prawda, prawdziwy pożeracz czasu, jak dotąd żadna inna gra nie ukradła mi tyle setek godzin jak ta.
Bardzo dobra, chociaż czasami odnosiłem wrażenie że gra częściej gra sama ze sobą, niż ze mną.
0 kudosAdrian270   @   14:46, 05.02.2011
Gra dla dziewczyn ale przyjemna
0 kudosremik1976   @   14:53, 05.02.2011
Dlaczego uważasz że dla dziewczyn, bo nie przechodzisz jej sapiącym mutantem na sterydach? Zdziwiony
0 kudosmikhail01   @   17:41, 08.07.2013
Bardzo dziewczęca. Przez fabułę, przez zbieranie strojów, przez zachowania postaci, Yuna biega w bardzo dziewczęcy(zaryzykuje nawet stwierdzenie- dziecięcy) sposób. Można do tego się przyzwyczaić, ale nie zmienia to faktu, że gra może zniechęcić. System walki to coś nowego w serii, fabuła jest dość głupawa, a po za tym grało mi się dość przyjemnie.
0 kudosdenilson   @   10:16, 02.02.2018
Rok po poznaniu fabuły FF X przyszedł czas na kontynuację. Jak na razie jestem na początku i już widzę, że to będzie pożeracz godzin. Dla mnie miłym akcentem jest zmiana systemu walki. Jest bardziej dynamiczne i trzeba pilnować co się dzieje i szybko zmieniać taktykę. Jak na razie mam pozytywne odczucia.
Dodaj Odpowiedź