Harry Potter i Komnata Tajemnic (PS2) - okladka

Harry Potter i Komnata Tajemnic (PS2)

Premiera:
14 listopada 2002
Premiera PL:
24 listopada 2002
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (15)Gram (9)Ukończone (4)Kupię (3)

Opis Harry Potter i Komnata Tajemnic (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 11h 38min

+ czaswięcej

Druga odsłona serii Harry Potter jest grową adaptacją filmu i książki o tym samym tytule. Wcielamy się w niej w młodego czarodzieja, Harry'ego Jamesa Pottera, który zmierza na drugi rok nauki w Hogwarcie.

Niestety, jego wuj Vernon, pod żadnym pozorm nie chce wypuścić chłopaka do szkoły, montując w jego oknach kraty. Sprawę pogarsza jeszcze nawiedzający go skrzat Zgredek, mówiący, że w Hogwarcie rozegrać się mają straszliwe wydarzenia, a dla Harry'ego najlepiej będzie, jak zostanie u wujostwa - tylko tu jest bezpieczny. Bohater jednak nie zamierza o tym myśleć; potajemnie śle sowę Hedwigę z wiadomością do swych przyjaciół Weasleyów, by ci przybyli mu z pomocą. Ron, wraz z Georgiem i Fredem przybywają w nocy latającym samochodem i oswobadzają Harry'ego, zabierając go do swego domu, Nory. Z czasem cała gromada ponownie trafia do Hogwartu, by uczyć się, grać w quiddicha oraz spędzać czas na błoniach.

Przepowiednie Zgredka nie okazały się być wyssane z palce. Hogwart nawiedziła straszliwa plaga ataków na mugolskich czarodziejów, zaś głównym podejrzanym, przez swe pojawianie się w nieodpowiednim momencie i czasie, zostaje sam Harry. Naszym celem od teraz jest udowodnienie swej niewinności oraz rozwiązanie zagadki, kim jest prawdziwy Dziedzic Slytherina, który zdołał otworzyć Komnatę Tajemnic i wypuścić potwora. Zwieńczeniem naszym przygód jest epicka walka z bazyliszkiem, sługą wspomnienia po Tommie Riddlu, późniejszym Lordzie Voldemorcie.

Harry Potter i Komnata Tajemnic oparta jest o ten sam silnik, który napędzał Kamień Filozoficzny. Z jednej strony pozwoliło to na nadanie ,,lekkości'' obserwowanych wydarzeń na ekranie, z drugiej zaś sprawiło, że gra stanie się atrakcyjna także dla najmłodszych odbiorców. Hogwart zaś został odtworzony poprawnie, znalazły się w nim wszystkie miejsca znane z książek i filmów, jak chociażby Wrzeszcząca Chata czy Wierzba Bijąca. Muzyka zaś to soundtrack znany nam z filmów.

Na swej drodze przyjdzie nam spotkać niemal wszystkie postacie z uniwersum Rowling - spotkamy nie tylko Harry'ego, Hermionę i Rona, ale także Malfoya, Snape'a, Dumbledora, McGonagall, Lockharta i Flitwicka.

Harry Potter i Komnata Tajemnic nie posiada trybu multiplayer, ale równoważy to dosyć długi, zróżnicowany tryb single.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam,
PEGI: Od 3 lat
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?