The Suffering (PS2) - okladka

The Suffering (PS2)

Premiera:
14 maja 2004
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Angielski
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (10)Gram (3)Ukończone (1)Kupię (3)

Opis The Suffering (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 9h 33min

+ czaswięcej

The Suffering jest grą akcji, z dużym naciskiem na elementy typowe dla survival horrorów. Mamy zatem ciągłą walkę o przetrwanie, mnóstwo niebezpiecznych przeciwników oraz liczenie każdego wystrzelonego pocisku. Naboi bowiem nigdy nie jest na tyle, bo umożliwić strzelanie na oślep.

Gracz wciela się w skazańca o imieniu Torque. Główny bohater oczekuje w celi śmierci na wykonanie wyroku, kiedy nagle dzieje się coś niespodziewanego i protagoniście nie przyjdzie doczekać śmierci. Więzienie atakowane jest przez hordy potworów z piekła rodem, a nasze wirtualne alter ego musi spróbować się wydostać z tego jakże niebezpiecznego miejsca. Prócz samej ucieczki, staramy się też poznać tajemnicę przyczyny, dla których wylądowaliśmy za kratkami. Z pozoru jest ona prosta, albowiem wedle stróżów prawa, zabiliśmy z niezwykłym okrucieństwem swoją żonę i dziecko. Szkopuł tkwi w tym, że nie pamiętamy tego wydarzenia, a teraz, będąc w więzieniu, pojawia się ono skrawkami w nawiedzających głównego bohatera wizjach.

Jako że The Suffering jest grą akcji, ciągle staramy się przetrwać, walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Do tego celu stosujemy pistolety, karabiny, shotguny oraz inną broń, a kiedy sytuacja staję się krytyczna możemy "odpalić" specjalny tryb, w którym Torque porusza się znacznie szybciej, jest silniejszy i skuteczniej eliminuje poczwary. Odmianą od ciągłego siekania dziwolągów są zagadki logiczne. Polegają one głównie na przełączaniu różnych dźwigni i otwieraniu drzwi, niemniej jednak pozwalają odpowiednio dawkować akcję.

Ostatnim, niezwykle ważnym elementem gry jest moralność głównego bohatera. Dzięki temu, że nie zabija współwięźniów, a czasem nawet ich ratuje, zachowuje swoje człowieczeństwo. Mordując wszystkich dookoła zaczyna je tracić, co ma wpływ nie tylko na kolejne wydarzenia, ale również na zakończenie produkcji. Finał opowieści nie jest tylko jeden.

The Suffering działa na w pełni trójwymiarowym silniku graficznym. Oferuje tylko rozgrywkę dla jednego gracza. Deweloper nie przewidział zabawy wieloosobowej.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Suffering (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?