LEGO Star Wars (PS2) - okladka

LEGO Star Wars (PS2)

Premiera:
22 kwietnia 2005
Premiera PL:
19 listopada 2005
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (32)Gram (8)Ukończone (10)Kupię (6)

Opis LEGO Star Wars (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 12h 28min

+ czaswięcej

Lego: Star Wars to pierwsza gra z serii Lego, której tematem przewodnim są Gwiezdne Wojny. Fabuła jest bezpośrednim odzwierciedleniem filmowej Nowej Trylogii, czyli Mrocznego Widma, Ataku Klonów i Zemsty Sithów. Jednak myliłby się ten, kto powiedziałby, że gra ma poważny klimat. Całość jest przedstawiona w formie homorystycznej, zaś kolorowa grafika sprawia, że wszystkie wydarzenia oglądane na ekranie, nawet te najpoważniejsze (choćby słynny pojedynek Anakina i Obi-Wana na Mustafar), odbierane są przez nas z dystansem.

Warto podkreślić, że w grze nie padają żadne słowa, zaś postacie porozumiewają się tylko za pomocą gestów. Sprawia to, że niejednokrotnie zadławimy się śmiechem, obserwując poczynania Yody i Qui-Gon Jinna. Podczas zabawy wcielimy się w ponad 100 przeróżnych postaci: od Dartha Maula przez Anakina, na Obi-Wanie i Padme Amidali kończąc.

In plus w grze wyróżnia się także oprawa. Grafika jest kolorowa i ,,klockowana'', dzięki czemu przetrwa upływ czasu i zawsze będzie sprawiała wrażenie ładnej, zaś muzyka to arcydzieło - w Lego: Star Wars mamy do czynienia z całą znaną nam z filmów symfonią, która świetnie podkreśla klimat Gwiezdnych Wojen.

Lego: Star Wars posiada też świetny tryb co-op, dzięki któremu zabawa oferuje jeszcze większą grywalność - gra w dwójkę lub nawet czwórkę przy jednym PC lub konsoli jest niezwykle zabawna i wciągająca.

Z racji swego luźnego podejścia do tematu, Lego: Star Wars jest świetnym produktem dla młodszych odbiorców, ale i starsi będą się przy niej bawić świetnie. Zdaniem wielu - jest to najlepsza odsłona gier z serii Star Wars.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam,
PEGI: Od 3 lat
Najnowsze wiadomości na temat LEGO Star Wars (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskawula98   @   14:06, 22.04.2010
ciekawa i wciągająca gra , polecam wszystkim fanom lego
0 kudosMakola31   @   13:31, 31.07.2010
Bardzo fajna część. Fajny lego świat itd.