Face Noir (PC) - okladka

Face Noir (PC)

Premiera:
14 grudnia 2012
Premiera PL:
17 września 2014
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (18)Gram (1)Ukończone (3)Kupię (1)

Opis Face Noir (PC)
Ager @ 18:35 15.02.2011
Piotr "Ager"

Śr. długość gry: 10h 14min

+ czaswięcej

Face Noir: The Cat with the Jade Eyes reprezentuje gatunek "klikanych" przygodówek. Za jej stworzenie odpowiada niezależne włoskie studio Mad Orange. Całość została utrzymana w klimatach starych filmów typu Noir.

Bohaterem jest były policjant Jack Del Nero aktualnie pracujący na własną rękę jako detektyw. Swoje smutki i żale topi w taniej Whiskey. Lata trzydzieste ubiegłego wieku to czas wielkiego kryzysu Stanów Zjednoczonych i nie mniejszego rozkwitu zorganizowanej przestępczości, więc nic dziwnego, że Jack nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Sytuację diametralnie zmienia dźwięk telefonu w biurze. Od tej pory za wszelką cenę musimy rozwiązać zagadkowe morderstwo naszej przyjaciółki.

Cała ta afera doprowadza do "grubszej" sprawy oraz licznych i niespodziewanych zwrotów akcji. Wszystko ma bowiem związek z tajemniczą figurką kota o nefrytowych oczach. Sama mechanika rozgrywki niczym się nie różni w porównaniu z innymi grami tego typu. Naszym zadaniem jest baczne przeczesywanie lokacji w poszukiwaniu najdrobniejszych wskazówek i przedmiotów, które pomogą rozwiązać czekające na każdym kroku logiczne zagadki.

Face Noir: The Cat with the Jade Eyes oferuje mnóstwo mrocznych i jeżących włosy na głowie miejscówek typowych dla atmosfery Noir. Oprawę zawarto w najlepszej dla tytułów point & click grafice 2,5D. Fabuła jest nieliniowa, a samotne śledztwo walczącego z przeciwnościami detektywa znakomicie oddaje filmowe klimaty. W tle cały czas przygrywa spokojna jazzowa muzyka dopasowująca się z brzmieniem do sytuacji rozgrywających się w danym momencie na ekranie.

Autorzy wiernie odwzorowali miejsca znane z dużego ekranu jak też książek kryminalnych, i tak zawitamy do tonących w mroku doków, zatęchłych piwnic, obskurnych mieszkań i wielu innych. Dodatkowo podczas prowadzenia śledztwa napotkamy 30 postaci, z którymi da się porozmawiać lub wyciągnąć przydatne informacje.


Wkład w encyklopedię mieli:   roxa175,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Face Noir (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?