Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - Dzikie Pola  (PC) - okladka

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - Dzikie Pola (PC)

Premiera:
10 grudnia 2010
Premiera PL:
10 grudnia 2010
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (63)Gram (25)Ukończone (19)Kupisz (5)

Opis Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - Dzikie Pola (PC)
Ager @ 14:38 06.01.2011
Piotr "Ager"

Śr. długość gry: 157h 16min

+ czaswięcej

Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola, to rozszerzenie do popularnego, barokowego sand-boxa Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. Gra wprowadza szereg usprawnień względem pierwowzoru m.in. tryb wieloosobowy oraz ulepszoną SI.

Akcja Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola rozgrywa się w XVII wieku w okresie powstania Chmielnickiego (1648-1655), a nie jak wcześniej w czasie potopu. Ponownie przemierzamy mapy strategiczne, by w razie zagrożenia płynnie przejść w bitwy rozgrywające się w czasie rzeczywistym. Prócz tego czeka szereg statystyk, które rozwijamy za zdobyte doświadczenie.

Gra stanowi swoiste połączenie elementów akcji, strategii i RPG. Zwerbowanymi najemnikami zdobywamy miasta oraz bierzemy udział w epickich starciach. Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola szczególnie ucieszy wielbicieli Sienkiewiczowskich klimatów, gdyż te zostały należycie oddane.

W multiplayerze prócz standardowych opcji takich jak deathmatch, team deathmatch, capture the flag, pojedynek i utrzymanie terenu, znajdują się tryby bardziej odpowiadające klimatowi Mount & Blade. Są to

- Oblężenie: musimy bronić zamku, podczas gdy drużyna przeciwna stara się nam go odebrać. Zdobywanie twierdzy przebiega w kilku etapach (zniszczenie bram i drzwi oraz zdobycie flagi nieprzyjaciela).
- Kapitanowie: każdy z graczy obejmuje przywództwo nad konkretnym typem jednostek i stara się wyeliminować wrogie drużyny.
- Bitwa: inna odmiana team deathmatchu, w której gracze nie odradzają się po śmierci.
- Walcz i zniszcz: tu również nie odrodzimy się po śmierci, a naszym zadaniem jest obrona lub atak na maszyny oblężnicze.


Wkład w encyklopedię mieli:   TheCerbis,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGoToFree   @   16:03, 11.06.2012
Dobra gra niczego nie brakuje i wprowadza fajne opcje w którym brakuje pierwszej części gry...
0 kudosKetny123   @   13:10, 17.11.2013
Dużo nowych opcji w trybie multiplayer, których w poprzednich wersjach nie było gra posiada jak każdy Mount & Blade swój bardzo dobry klimat i chętnie w to gram.
0 kudosKetny123   @   15:02, 19.11.2013
W singielu spotkamy obozy najemników i kasztelana gdzie można rekrutować wojsko więc jest dużo nowości. Warband też jest dobry ale trochę mi nie pasuje że z chłopa można zrobić rycerza to nie jest realistyczne... Natomiast w tej części z chłopa można max zrobić żołnierza co mi się podoba sam mam w garnizonie w Królewcu (moje lenno, gram po stronie Rzeczpospollitej) 890 żołnierzy a w wojsku 130 (głównie konnice) więc fajnie.POLECAM