Grim Dawn (PC) - okladka

Grim Dawn (PC)

Premiera:
25 lutego 2016
Premiera PL:
25 lutego 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (21)Gram (5)Ukończone (7)Kupię (9)

Opis Grim Dawn (PC)
Marandil @ 11:51 05.08.2010
Damian "Marandil"

Śr. długość gry: 61h 23min

+ czaswięcej

Grim Dawn jest dziełem studia Crave Entertainment, w którym po rozpadzie Iron Lore (twórca Titan Quest) znaleźli się dawni pracownicy tego dewelopera. Wspomnienie tutaj o Titan Quest jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ Grim Dawn jest grą Action RPG, będącą duchowym spadkobiercą wspomnianego już wcześniej tytułu.

Fabuła gry rzuca nas do świata Cairn, który gracz poznaje jako swego rodzaju arenę potyczek dwóch nieznanych mocy. Gatunek ludzki jest już dawno na wymarciu, a garstka nielicznych ocalałych jest porozrzucana po całej krainie. Przyczyną straszliwych rzeczy do jakich doszło w Cairn jest walka o ciała ludzi, którzy stali się dla jednej strony cennym źródłem energii, a dla drugiej celem jaki trzeba zniszczyć aby udaremnić swojemu przeciwnikowi wzrost. Jedynym ratunkiem dla ludzi, choć niektórzy nie są tym zachwyceni, wydają się być nowe zdolności jakie zyskali niektórzy mieszkańcy krainy.

Jako że gra została mianowana następcą Titan Quest możemy się domyślić, że wiele rzeczy zostało zaczerpniętych z tego pamiętnego dzieła. Można tutaj wymienić udoskonalony silnik Iron Lore, dzięki czemu oprawa graficzna gry w dużej mierze przypomina tą z Titan Quest. W Grim Dawn dostępna jest także możliwość zabawy wieloosobowej.

Gra debiutowała 5 listopada 2013 roku w usłudze Early Access.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
Screeny z Grim Dawn (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosRomeus   @   13:31, 17.11.2015
Wczoraj zacząłem ogrywać. Zapowiada się rewelacyjnie. Mimo niedoróbek wciąga mnie bardziej niż D3 i PoE razem wzięte. Fenomenalny klimat - brudno, mrocznie, nieprzyjemnie, depresyjnie. Aż chce się walczyć ze Złem w tym uniwersum! Styl graficzny nawiązuje do PoE i pierwszego Dragon Age'a. Dawno żaden hack'n'slash tak mnie nie zaintrygował.
1 kudosnovy13   @   10:05, 09.04.2016
Mi też się podoba, gdzie miałem dłuższą przerwe od H'n'S. Tu fajny klimacik to czego w D3 brakowało. Rok temu kupiłem dodatek Diablo który miał nawiązywać do 2 części i nie poczułem tego. Rok odczekałem i zachciało mi się hack n slasha. Tu mam takie coś o czym w D3 nie było mowy, mianowicie gdy chce się kończyć by wyłączyć grę to gra się jeszcze kawałek i tak mija 0,5 godz. albo więcej. W D3 tego nie miałem.
0 kudosroxa175   @   21:18, 26.08.2021
Tak jak osobom wyżej, mi również gra bardzo przypadła do gustu. Syndrom jeszcze jednego questa bardzo często u mnie występował. Dumny Czas na klikaniu mijał bardzo przyjemnie mimo różnych niedociągnięć technicznych gry i pomimo wielu spędzonych przy niej godzin, nie odczuwałam monotonii. Uśmiech