Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC) - okladka

Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC)

Premiera:
07 września 2010
Premiera PL:
07 września 2010
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (45)Gram (5)Ukończone (34)Kupię (1)

Opis Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC)
Tafit @ 18:20 24.07.2010
Dawid "Tafit" Warmuz

Śr. długość gry: 3h 26min

+ czaswięcej

Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker to kolejne DLC do gry Mass Effect 2.

Liara T'Soni szuka tajemniczej postaci zwanej Shadow Broker, który jest Handlarzem Cieni, zamieszanym w porwanie ciała Sheparda tuż po tym jak ten zginął po ataku na Normandię. W trakcie udanej próby odbicia ciała, Handlarz porywa bliskiego przyjaciela Liary, która teraz stara się go odszukać. Gdy dwa lata po tamtych zdarzeniach Shepard zjawia się na Ilium w gabinecie Liary, ta prosi go o pomoc w namierzeniu kryjówki Handlarza Cieni.

Opisane DLC to liczne intrygi, zaskakujące zwroty akcji, ciekawe miejsca oraz pościgi przez centrum miasta. Jego ukończenie zaś będzie miało spory wpływ na to jak akcja potoczy się dalej w samej grze i w kolejnej jej części.


Wkład w encyklopedię mieli:   shuwar, TheCerbis,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera sceny erotyczne
Screeny z Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:49, 30.09.2010
Ciekawe co to za rasa.
A sam dodatek genialny nigdy nie widziałem tak świetnie zrobionego DLC. Naprawdę wielka szkoda że nie jest dostępne w wersji PL. Może kiedyś. Ale poważnie dodatek robi ogromne wrażenie.
0 kudosNikolaj666   @   23:47, 22.11.2010
Z tego co czytałęm w CDA ten DLC wnosi do fabuły głównego wątku BARDZO dużo i wielkim nietaktem wręcz jest nie wydawanie go w naszej wersji językowej. Co to, my mamy być gorsi. Może słowianie też chcieliby poznać tożsamość Handlarza Cieni a nie być olewani ciepłym moczem przez "przedwiecznych" z EA. A jeśli już chcieli robić takie DLC to mogłoby ono nie być powiązane z głównym wątkiem i co najważniejsze wpływem na 3. A tak poza tym to napaliłem się po przeczytaniu recka w CDA.

P.S
No i zagrałem i stwierdzam ze ten mod jest zagrzebisty. Misja jest standardowa bo mamy tu dużo strzelania i dwóch bosów (WIDMO Asari i Handlarz Cieni, swoją drogą przystojny nie jest) ale to co zdobędziemy po pokonaniu niemilucha jest bardzo fajne. Otóż mamy do dyspozycji dodatkową bazę w której możemy podglądać różne osoby przez monitoring oraz czytać o nich i tak:

-Jack okazuje się niespełnioną poetką Zawstydzony która wysyła dzieła do jakiegoś poetyckiego magazynu.
-Grunt kupił sobie interaktywne walczące zabawki Szczęśliwy a konkretnie figurki wojowników.
-Kasumi najwyraźniej podoba sie Jacob.
-Kapitan Anderson sciąga widy dokumentalne o różnych wojnach i Sarenie.
-Legion pocina w gry MMO i FPSy Uśmiech a dwa mają fajne tytuły "Code of Honor" i "Medal of Duty". Subtelne aluzje do dzieł IW i EA.

Poza tym na nagraniach widzimy jak Anderson znęca się nad Udiną Diabelski pomysł a dziennikarka która może dostać od nas po mordzie jest przez wszystkich bita a poza tym ma romns z jakąś asari. Poza tym Jacob lubi robić brzuszki w zbrojowni pod naszą nieobecność Szczęśliwy .
0 kudosDecoy7pk   @   23:04, 26.11.2010
Dodać do tego powyżej trzeba dość ważną rzecz, a może raczej postać, a mianowicie asari z pierwszej części gry - Liarę T'Soni, która SPOILER
po obaleniu przez nas Handlarza Cieni...zajmuje jego miejsce, a takie zdarzenie musi mieć wpływ na fabułę 3. części gry!!! Zdziwiony zapomniałem jakiej on był rasy, ale sprawdzę to w grze i najwyżej napiszę Dumny )
0 kudosNikolaj666   @   16:24, 30.11.2010
Ach a ta rasa to Yargh czy coś takiego. Brzydal jakich mało chociaż i tak nic nie przebije Mastera z Fallouta.
0 kudosmarciu001   @   19:10, 02.12.2010
Yarghi to są te z ciężkim oddechem. A i jeszcze kurduplami są ;-)
0 kudosNikolaj666   @   21:27, 08.12.2010
Te kurduple to Volusowie.
0 kudosmarciu001   @   21:30, 08.12.2010
A no tak Volusy a Yarghi to które te były??
0 kudosNikolaj666   @   18:13, 09.12.2010
No właśnie Handlarz Cieni to Yargh.
0 kudosmatesk   @   02:21, 27.12.2010
Mam problem, gram w ten dodatek i w pościgu taksówką zaczynają się spychać i po chwili urywa mi sie obraz, pokazuje czarny ekran i koniec, słychać tylko odgłosy walki i nic sie wiecej nie pojawia. miał ktoś już ten problem, jak go rozwiązał?
0 kudosmatesk   @   04:19, 27.12.2010
Pomęczyłem się i udało mi się samemu dojsc do wniosku w czym tkwił błąd. Próbowałem wszystkiego, od wgrywania najnowszego directa 10 na xp po instalowanie najnowszych sterowników i zaczepiają o jeszcze inne aktualizacje systemu. Lecz błąd tkwił w pliku który tworzy coś(giveme2entitlements_v2.exe)(dokładnie to niewiem co robi) i sprawia że dlc nam działają w mass effect 2. Po instalacji tego dodatku uruchamiałem ten plik i działo mi sie to co opisałem powyzszym komentarzu. W końcu doszedłem ze poprostu trzeba było uruchomić (tak mi się wydaje nowszą wersję tego pliku(giveme2entitlements_v2.exe)) czyli plik: MassEffect2DLCUnlocker.exe) i ładnie on wgrał mi dlc do gry i błąd zniknął. Pisze to gdyby ktoś z amatorów jak ja też trafił na ten błąd i nie musiał się meczyc 3 h tak jak ja ;]
0 kudosBolko010   @   18:04, 29.12.2010
Cytat: matesk
Mam problem, gram w ten dodatek i w pościgu taksówką zaczynają się spychać i po chwili urywa mi sie obraz, pokazuje czarny ekran i koniec, słychać tylko odgłosy walki i nic sie wiecej nie pojawia. miał ktoś już ten problem, jak go rozwiązał?

Mam dokładnie ten sam problem. Niestety mam pecha i nie mogę rozwiązać tego problemu jak kolega wyżej. Nieważne czy używam giveme2entitlements_v2.exe czy MassEffect2DLCUnlocker.exe nadal mam czarny ekran. Macie może jakieś pomysły?
0 kudosMicMus123456789   @   17:46, 31.12.2010
A ja właśnie ukończyłem ten znakomity dodatek z napisami PL i teraz dopiero gra jak i fabuła robi wrażenie.

Mogę dodać że dzięki spolszczeniu dowiedziałem się że ta rasa Yargh jest prymitywna a lidera wśród swoich wybierają siłą,
Rada odkryła ich planetę i wysłała tam swoich przedstawicieli którzy zostali zabici i dla tego nie ma dostępu do ich planty.
A ten który był Handlarzem Cieni służył jako zwierzątko prawdziwego HC ale dzięki technologi Cienia rozwinął się i zabił go zajmując jego miejsce.

Tak więc szanse że zobaczymy rasę Yargh w ME 3 jest znikoma ale kto wie Shepard ma dar przekonywanie nie Uśmiech
0 kudosshuwar   @   08:39, 14.07.2013
Rewelacyjne DLC, po pewnych - opisanych na necie - sztuczkach da się w nie zagrać nawet w polskiej wersji językowej (z polskimi napisami).

Liczne intrygi, zaskakujące zwroty akcji, ciekawe miejsca, pościgi przez centrum miasta... ukończenie ma spory wpływ na to, jak akcja potoczy się dalej w samej grze jak i ME3, dzięki czemu moje ponowne przechodzenie serii Mass Effect jest jeszcze bardziej inne od pierwszego podejścia ;-)

Zgłosiłem poprawkę do opisu tego DLC, bo to obecne jest z kosmosu i ma się nijak do rzeczywistości. Mam nadzieję, że redakcja szybko zadziała.
0 kudosJackieR3   @   12:39, 24.06.2016
A ja zrobiłem poprawkę do oceny tego DLC.Nielegalną trochę bo w grę nie grałem a oceniłem minimalnie.No ale jeżeli DLC zajmuje drugie miejsce w TOP 10 no to jest chore.Zresztą sumienie mam czyste bo znam tu takich co pisali recki gier których nie ukończyli.
0 kudosBarbarella.   @   20:46, 03.05.2023
Niezły dodatek. Zaskakujące jak dla mnie zakończenie. No i jakaś w miarę przyzwoita jak na massefectowe DLC długość, ze dwie godziny chyba zaliczałam tę misję. Uśmiech
Dodaj Odpowiedź