Rock of Ages (PC) - okladka

Rock of Ages (PC)

Premiera:
07 września 2011
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (11)Gram (0)Ukończone (6)Kupię (1)

Opis Rock of Ages (PC)
The_Boss @ 22:39 20.07.2010
Maciej "The_Boss" Warsiewicz

Śr. długość gry: 4h 50min

+ czaswięcej

W programie toczy się bitwa między dwoma posiadaczami zamków.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, produkcja oferuje opcję zabawy wieloosobowej, przeznaczonej dla maksymalnie dwójki ludzi za pośrednictwem sieci lokalnej (LAN), bądź Internetu. Drugi aspekt multiplayera w wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 3 wymaga posiadania konta w ramach usługi internetowej PlayStation Network. W edycji stworzonej pod maszynę Xbox 360 należy posiadać profil Gold w platformie XBL.

Celem rozgrywki jest zniszczenie majątku przeciwnika i nie stracenie przy tym swojej budowli. Są więc dwie sprawy na głowie oraz taka sama liczba tur, które powtarzają się kolejno: atak, a następnie obrona.

Świat wirtualny podzielony został na kilka poziomów, każdy wykonany w innym stylu. Wśród nich między innymi: gotyk, renesans, romantyzm Francisco Goya i rokoko.

W ofensywie pomaga ogromna kula, która toczona przez zaułki - omijając zastawione przez oponenta przeszkody - może zniszczyć bramy wroga. Żeby ją zatrzymać, należy wciąż kupować nowe materiały do defensywy w postaci budowli plus oddziałów. Umiejętne zagranie wyprowadzi broń z drogi, zaś niezręczne potrafi ją tylko zatamować, a nawet jedynie spowolnić. Podczas sesji z tworem rysuje się więc cena konsekwentnego przemyślenia strategii gry.

PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Rock of Ages (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   09:59, 28.10.2012
Zakochałem się w nietuzinkowej, iście Montypythonowskiej stylistyce tego tytułu od pierwszego wejrzenia i czekałem na okazję, by go tanio kupić. Niedawno Steam przecenił go na niecałe 2 €, więc nie mogłem czekać.
Gra jest świetna, pełna humoru i od początku do końca twardo trzyma się przyjętej konwencji. Problem w tym, że starcia z komputerem są bardzo łatwe i praktycznie wszystko zależy od tego, kto pierwszy mocniej uderzy we wrota przeciwnika. Budowanie umocnień ma znaczenie drugorzędne, choć się przydaje, żeby opóźnić kulę wroga. W multi jeszcze nie grałem, ale przewiduję, że dopiero wznoszenie fortyfikacji w strategicznych miejscach nabiera prawdziwego sensu.
Minusem gry jest również znużenie dopadające gracza po pewnym czasie. Starcia z "bossami" są ciekawe i pomysłowo zaprojektowane, lecz normalne etapy kończą się zawsze w ten sam sposób. Przydałoby się więcej urozmaiceń i zdarzeń losowych, np. piorunów i deszczu utrudniającego prowadzenie kuli.
Generalnie jest to tytuł wart polecenia, bo 4h kampanii za 2 € to dobra cena. Poza tym dochodzi kilka dodatkowych trybów oraz oczywiście multi, które można wypróbować za darmo w ramach trwającego właśnie darmowego weekendu. Wraz z nim kończy się również promocja, więc warto od razu rozważyć kupno pełnej wersji.