True Crime: New York City (PC) - okladka

True Crime: New York City (PC)

Premiera:
24 marca 2006
Premiera PL:
20 lipca 2006
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (157)Gram (89)Ukończone (25)Kupię (15)

Opis True Crime: New York City (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 33h 25min

+ czaswięcej

Kontynuacja największego konkurenta GTA – tym razem miejsce akcji jest Nowy Jork.

Nowe jest nie tylko miasto – zmienił się też główny bohater. Jest nim teraz czarnoskóry Marcus Reed: przstępca, który nawrócił się na dobra drogę i pracuje teraz w policji.

Fabuła gry toczy się głównie wokół sprawy zabójstwa partnera Marcusa. W zależności od decyzji podejmowanych przez gracza podczas gry, do jednego z dwóch zakończeń można dojść na wiele sposobów.

Za poczynania głównego bohatera, otrzymujemy punkty dobrego i złego gliny. Chodząc po ulicach Nowego Yorku możemy w każdej chwili wyciągnąć odznakę, zatrzymać jadący wóz i przeszukać jego bagażnik. Jeśli znajdzie się tam coś nielegalnego (np. narkotyki, broń), wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że kierowca zacznie uciekać, a wtedy można go zabić bez obawy, że otrzymamy punkty złego gliniarza. Jeśli podejrzanego zabijemy przed przeszukaniem, nasze konto zasilą punkty złego gliny.

Gdy wpadamy do meliny czy innego nie ciekawego miejsca, możemy rozprawić się ze wszystkim bez obaw, że otrzymamy negatywne punkty – zwykle wszystkie przebywające tam osoby mają jakiś zatarg z prawem.

Plusem bycia dobrym gliną jest możliwość awansu w hierarchii policyjnej oraz możliwość wyboru super broni. W przeciwnym wypadku, uzbrojenie trzeba będzie pozyskać z nielegalnych sklepów z bronią i nie będzie to broń, jaka znajduje się w standardowym wyposażeniu nowojorskich policjantów.

Możliwości ruchowe Marcusa są ogromne. Nie ograniczają się tylko do strzelania i efektownych przewrotów a’la Max Payne. Twórcy poświecili wiele pracy na dopracowanie walki wręcz. W każdej chwili można wybrać jeden z dostępnych stylów m.in. Kung Fu, Jiu Jitsu, Tae Kwon Do czy Kickboxing. Mamy także możliwość podnoszenia przedmiotów (np. rozbite butelki) i używania ich podczas walki.

Obok wątku fabularnego istotne są również losowe zbrodnie. Patrolując miasto otrzymujemy z centrali informacje o popełnieniu przestępstwa, czym prędzej włączamy koguta, udajemy się na miejsce i robimy tam porządek. Nasze poczynania będą miały odzwierciedlenie w wyglądzie całego miasta. Gdy dobrze wywiążemy się z naszych obowiązków, ulice Nowego Yorku będą czyste, a przestępczość spadnie. W przeciwnym wypadku, ulice pokryją śmieci, na ścianach pojawi się graffiti, a w mieście królować będzie przestępczość. Ciekawą opcją jest zainstalowany przez autorów system pogodowy oraz cykl dnia i nocy, który ma wpływ na otwarcie poszczególnych sklepów czy lokali.

Do odwzorowania Nowego Yorku wykorzystywano aktualne zdjęcia satelitarne.

Jeśli chodzi o transport, będą do dyspozycji nie tylko samochody. Gracz ma również możliwość wzięcia taksówki, bądź przejechania się metrem.

Autorzy zadbali oczywiście również o oprawę graficzną gry. Postać głównego bohatera jest świetnie wymodelowana, podobnie jak jeżdżące po ulicach samochody. Ciekawym efektem jest deszcz oraz połyskujące mokre ulice.

Ścieżka dźwiękowa do True Crime: New York City przygotowana została przez muzyków z Nowego Jorku lub w jakiś sposób związanych czy kojarzących się z tym miastem.

Autorzy zadbali również o odpowiednią obsadę, m.in Christophera Walkena, znanego z “Powrotu Batmana”, “Jeźdźca bez Głowy” czy “Złap mnie, jeśli potrafisz” (wcieli się naszego informatora), czy Laurence’a Fishburne’a, czyli Morfeusza z trylogii Matrix.

To co zdecydowanie wyróżnia True Crime: NYC od swojego poprzednika to dużo więcej swobody i wolności. Obok misji związanych z fabułą, uczestniczymy w misjach pobocznych, zajmujemy się losowymi zbrodniami, możemy walczyć w fight clubach lub brać udział w nielegalnych wyścigach.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Najnowsze wiadomości na temat True Crime: New York City (PC)
Screeny z True Crime: New York City (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAlien,s   @   12:07, 14.08.2009
Mam to gierke i nie jestem z niej zadowolony, głupie sterowanie , słaba grafika Smutny
0 kudosZdzichu19944   @   19:48, 17.04.2010
Gierka zrobiona dla picu
0 kudosSiema485   @   10:13, 18.04.2010
Ale zwalone sterowanie ;( gorsze niż GTA I.
0 kudosMicMus123456789   @   11:12, 18.04.2010
Grałem trochę w tą grę i powiem że gra ma albo miała potencjał dorównać GTA. Otwarty świat duża swoboda ruchu można by powiedzieć że ta gra to lustrzane odbicie gta ponieważ tu gramy policjantem a w gta gangsterem(nie zawsze). Gdyby grę dopracowano pod względem graficznym i poprawiono sterowanie to gra była by bardzo dobra a tak jest słaba
0 kudosTML   @   15:17, 29.05.2010
Gra łatwa, krótka 50% mniej włożono starań niż do części.
0 kudosnorekNK   @   19:56, 29.05.2010
mi tam się gra podoba o wiele lepsza do pierwszej części
0 kudosHostelpl   @   08:45, 08.07.2010
Według mnie świetna gra fabuła jest bardzo dobra sterowanie słabe ale od czego są opcje można je zmienić gdy się to zrobi gra jest samą przyjemnością do tego jest 5 stylów walki uliczna karate taekwondo wus-hu i tajski boks do tego można nauczyć się walki kijem i mieczem i sztyletami przyznam że walczy się świetnie i strzela niestety jechaniem auta że tak powiem wymaga troszkę nauki gdyż cywile aż się sami pchają pod auto(dosłownie Dumny ) podoba mi się punktacja dobry glina zły glina w zależności które punkty przeważają są 2 zakończenia najlepsze w przypadku dobrego gliny i nie złe w przypadku złego podoba mi się że można się wczuć w policjanta gdy jesteśmy na ulicy przez radio informują nas o przestępstwach od zajść w jadłodajni wywołanych przez grubasów Szczęśliwy do wytwórni fałszywych banknotów w którym przeważnie czai się minimum 8 bandytów uzbrojonych po zęby bardzo mi się podoba również że możemy wejść niemal do każdego budynku
np jest fryzjer w którym zmieniamy fryzury (2 rodzaje fryzjera) sklepy wiele rodzajów możemy nawet zakupić strój mnicha;D albo np hiphopowca elegiackie ubrania lub alfonsa Uśmiech są też awanse w miarę łapania przestępców dostajemy punkty kariery na początku jesteśmy policjantem 5 stopnia a kończymy na 1 przez co odblokowują się nowe możliwości polecam ukończenie gry w 100 % gdyż to zrobimi czeka nas dodatkowa misja i nie koniecznie łatwa;)
0 kudosKBUM   @   22:05, 05.05.2011
mi się nie podoba grafa Smutny
Ale tym co lubią Mafia "1" polecam
0 kudosadamhardy   @   13:33, 29.07.2011
ja mam tą grę i jest do piachu,i to ma się równać z gta ???!!!!!!! też mi coś.
0 kudosdenilson   @   00:19, 17.06.2012
Niestety ale tutaj został zmarnowany potencjał gry. Nie zapominajcie, że jest to port z PS2 i grafika nie jest zbyt urokliwa, a sterowanie wymaga pada. Grałem kiedyś na PS2 dawno, dawno i nawet spodobała mi się pomimo tych niedociągnięć.
0 kudosItachi696   @   14:56, 29.06.2012
Gdyby włożono w tą grę więcej pracy to może wyszło by z niej coś ciekawego a tak jest to marna podróba gta z kiepską grafiką i denerwującym sterowaniem szkoda zmarnowany pomysł.
Dodaj Odpowiedź