Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC) - okladka

Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC)

Premiera:
08 czerwca 2010
Premiera PL:
11 czerwca 2010
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (129)Gram (26)Ukończone (81)Kupię (18)

Opis Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC)
Hawk @ 16:20 17.02.2010
"Hawk"

Śr. długość gry: 19h 25min

+ czaswięcej

Wydawać by się mogło, że po premierze nowego Prince of Persia developer postanowił na zawsze zerwać z przeszłością i przedstawić ponad dwudziestoletnią serię w nowej, cel-shadingowej odsłonie. Nic bardziej mylnego! The Forgotten Sands jak do tej pory jest ostatnią częścią sagi rozpoczętej przez Piaski Czasu.

Czym są Zapomniane Piaski dla całej serii? Ano czymś w rodzaju interquela, bowiem rozgrywają się one pomiędzy częścią pierwszą a drugą. Fabuła opowiada nam przygodę księcia, który udaje się do indyjskiego królestwa, które obecnie znajduje się pod oblężeniem złych sił. Wykorzystując nadludzkie akrobatyczne zdolności, przyjdzie nam stoczyć setki walk, niosąc pomoc uciśnionym.

Ubisoft zdecydował się po raz kolejny dać graczom to, za co kochali poprzednie odsłony sagi. Ryzykowane innowacje zostały zastąpione przez sprawdzone pomysły. Czekają nas zatem frustrujące skoki, zagadki oraz oczywiście walka. Wszystko w starym, dobrym, baśniowym stylu.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSavatin   @   19:14, 01.02.2012
Czy jest tu ktoś kto grę ukończył i jeszcze ją pamięta? mam problem, a mianowicie jestem w drodze do miasta dżinów, w miejscu gdzie schodzimy bardzo długimi schodami w dół i w pewnym momencie się po nich ślizgamy. Problem tkwi w tym że w momencie gdy owe schody się zawalają nie bardzo wiem gdzie wskoczyć/wbiec żeby nie spaść. próbowałem biec po ścianie do drewnianej belki ale jest za daleko, kolumn tam nie ma więc raczej nie ma sensu się odbijać od ściany. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub konkretnie wie co trzeba zrobić to proszę o odpowiedź =)
0 kudosseshs   @   21:53, 01.02.2012
Cytat: Savatin
Czy jest tu ktoś kto grę ukończył i jeszcze ją pamięta? mam problem, a mianowicie jestem w drodze do miasta dżinów, w miejscu gdzie schodzimy bardzo długimi schodami w dół i w pewnym momencie się po nich ślizgamy. Problem tkwi w tym że w momencie gdy owe schody się zawalają nie bardzo wiem gdzie wskoczyć/wbiec żeby nie spaść. próbowałem biec po ścianie do drewnianej belki ale jest za daleko, kolumn tam nie ma więc raczej nie ma sensu się odbijać od ściany. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub konkretnie wie co trzeba zrobić to proszę o odpowiedź =)

Tu masz film jak przejść te schody
https://www.youtube.com/watch?v=-68w4iQzdn8
0 kudosSavatin   @   15:13, 03.02.2012
Dzięki, okazało się że miałem Bug'a i w momencie gdy całe schody zaczynały spadać nagle postać ginęła dlatego nie mogłem przejść.
0 kudosrewen.   @   13:00, 23.02.2012
Jeśli ktoś narzeka na tą grę to naprawdę jest co najmniej sknerą. Gra wciąga, jest parę nowych rzeczy i wszyscy, którzy mówią o sterowaniu czy kamerze, niech się cofną do pierwszej części tej gry. Grafika zrobiła na mnie wrażenie gdy pierwszy raz ją włączyłem, nie spodziewałem się tego, a tu miła niespodzianka. Dźwięk jak i na słuchawkach tak i na głośnikach nie zawodzi, zawsze odzwierciedla środowisko.
Jedynie co może zrazić to pewien bug, który nie wiem czy występuje u wszystkich ale ja niestety go mam. A mianowicie, gdy zdobędę nowy poziom i wybieram sobie jakie umiejętności chce dodać, wszystko wygląda w porządku, ale gdy umrę zaraz po tym i cofam się do momentu gdzie miałem ostatniego save'a, nadal ta umiejętność widnieje, lecz nie działa. Dopiero po ponownym uruchomieniu gry, wszystko wraca do normy.
0 kudosRadman   @   08:56, 04.05.2012
jak dla mnie najsłabsza część PoP'a zawiodłem się na tej grze
0 kudosFox46   @   13:46, 04.05.2012
Dla mnie najsłabszą częścią w ostatnich latach był POP z 2008 roku. Ta część jest bardzo fajnie nie frustruje jest przyjemna w grze i jej mechanika tez jest przyjemna. Jedynie można się odczepić do walki jest wiele możliwości ale szkoda ze tylko jednego guzika używamy do walki.

Co jak co ale wato wsiąść się za opisane tej serii Szczęśliwy
0 kudosLoczek3545   @   13:55, 04.05.2012
Ja mam podobne zdanie co Fox. Część z 2008r. była słaba, a ta jest super bardzo podobna do poprzedniczek Uśmiech .
0 kudos_arthur49_   @   12:34, 22.06.2012
Miałem styczność z PoP'em 4 i nie wiem co jest gorsze - dubbing, czy mało wymagające walki. Tu zaś mała rewolucja - od PoP:FS na każdą walkę min. 10 wrogówSzczęśliwy
0 kudosNoktvrnvsCore   @   14:47, 27.08.2012
Gdyby to Ubisoft zajmował się opracowywaniem Księcia Persji, tak jak AC, to tytuł byłby na pewno bardziej doceniany za rozwiązania, które są wizytówką Francuskiego studia Uśmiech
0 kudosnovy13   @   21:43, 29.05.2014
Nie wiem jakie były inne części bo nie grałem ale postanowilem pograć sobie w tą część i jestem zadowolony ze swojej decyzji. Gra fajna.
I mimo przeciwnej opini użytkownika z tym samym avatarem POLECAM
0 kudospawelecki96   @   20:08, 21.12.2014
Najsłabsza część Prince of Persia. Za łatwa, za krótka, zbyt uproszczona walka. Jedna jedyna rzecz , któa mi się podobała to moce kontrolowania wody. Wyszły rewelacyjnie i bardzo urozmaiciły sekwencje wspinaczkowe. Reszta w najlepszym razie przeciętna.
0 kudosJackieR3   @   20:16, 21.12.2014
Cytat: pawelecki96
Najsłabsza część Prince of Persia. Za łatwa, za krótka, zbyt uproszczona walka.

Hmm.Znaczy się coś w sam raz dla mnie. Zawstydzony Może czas sobie przypomnieć Księciunia."Sands Of Time" ukończyłem z lekką pomocą kodów czy też trainera no ale frajda z takiego grania mała.Może więc tutaj dam radę. Szczęśliwy
0 kudospawelecki96   @   20:33, 21.12.2014
@JackieR3: "Piaski Czasu" wspominam najlepiej. Raz, że to moje pierwsze zetknięcie z marką, dwa że gra była na swoje czasy majstersztykiem. Dałem radę bez kodów, chociaż fragment z walką na platformie-windzie zapamiętam chyba do końca życia xD "Zapomniane Piaski" są całkiem ładne (kompromis między cell shaddingiem a realistyczną grafiką), Książę został wzbogacony o zdolności kontrolowania wody (zamrażanie słupów wody na życzenie) i ciekawe opcje przemieszczania się (doskok do baaardzo odległego przeciwnika), ale za to poziom trudności w walce jest żaden. Do tego stopnia, że
niby nie spoiler, ale przewrażliwieni zawsze się znajdą
w pewnym momencie zdobywamy miecz, który zabija 80% oponentów jednym ciosem... (grałem na normalnym)

To zdecydowanie opcja dla niedzielnych graczy/ludzi niespecjalnie przekonanych do serii PoP. Ot, smaograj podpięty pod markę słynnych zręćznościówek.
0 kudosJackieR3   @   20:55, 21.12.2014
Kurka,coś ten Twój ukryty tekst nie chce mi działać. Smutny
Dodaj Odpowiedź