Tomb Raider: The Angel of Darkness (PC) - okladka

Tomb Raider: The Angel of Darkness (PC)

Premiera:
30 czerwca 2003
Premiera PL:
07 lipca 2003
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (87)Gram (9)Ukończone (26)Kupię (3)

Opis Tomb Raider: The Angel of Darkness (PC)
Cenega Poland @ 13:40 18.10.2009

Śr. długość gry: 10h 25min

+ czaswięcej

Lara Croft powraca w swym najmroczniejszym dotąd wydaniu, w grze Tomb Raider: Angel of Darkness! Jeszcze raz, najsłynniejsza pani archeolog wszech czasów wyruszy na pełną niebezpieczeństw przygodę - musi nie tylko rozwiązać kolejną zagadkę z krańców historii, ale również uniknąć wymiaru sprawiedliwości, który ściga ja za rzekome morderstwo. Dynamiczna akcja, świetna fabuła i zabójcza atmosfera - Angel of Darkness to gra na którą czekali wszyscy, a która dostępna jest teraz do wyboru - w oryginalnej, angielskiej lub w tekstowej, polskiej wersji językowej.

Na końcu Last Revelation co prawda przedstawiona została śmierć słynnej pani archeolog, okazuje się jednak, że w niewyjaśnionych okolicznościach... udaje się jej przeżyć. Dotknięta swego rodzaju amnezją Lara budzi się w Paryżu, a obok leżą zwłoki jej mentora Von Croya. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że to właśnie ona dokonała zabójstwa, Lara musi więc uciekać przed policją na całym świecie. Tym razem programiści z Core skupili się bardziej na wątku przygodowym serii i dlatego niektóre poziomy to czyste zagadki detektywistyczne, a w czasie pierwszego poziomu – rozgrywającego się w Paryżu gracz nie będzie musiał nawet wyciągać słynnych pistoletów panny Croft. Kolejne poziomy to już klasyczny Tomb Raider - podziemia stolicy Francji, a nawet wycieczka do Pragi. Znajdą się też elementy gry RPG (bohaterowie skaczą z czasem coraz wyżej i biegają szybciej) i znacznie uproszczony system kontroli postaci, w tym – możliwość zaawansowanej walki wręcz z przeciwnikami.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Tomb Raider: The Angel of Darkness (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbartosz55   @   22:22, 10.04.2010
Ekstra !!! Gra jest najmroczniejszą z serii tak jak w opisie. Przeszłem całą trzy razy i jeszcze mi się nie znudziła ,a jestem bardzo wymagającym graczem.Ocena:10/10
0 kudosJackieR3   @   21:21, 20.08.2010
To podziwiam bo to kolejna Larcia której nie udało mi sie ukończyć.
0 kudoslooka   @   11:58, 07.09.2010
Jak dla mnie jest to najlepsza czesc Lary w jaka gralem (nie gralem w te juz nowsze). Pierwszy raz gdzie nie jest glupowym ganianiem, strzelaniem do tygrysow i naciskaniem na dzwignie. Miala fajna, mroczna fabule i wciagnela mnie.
0 kudosPabloMG   @   08:00, 28.07.2014
Zmarnowany potencjał, wiele ciekawych fragmentów zostało wyciętych, złe sterowanie by się przydała reedycja na silniku TR Underworld.