Peter Jackson's King Kong (PC) - okladka

Peter Jackson's King Kong (PC)

Premiera:
17 listopada 2005
Premiera PL:
03 grudnia 2005
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Polski napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (113)Gram (15)Ukończone (23)Kupię (4)

Opis Peter Jackson's King Kong (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 18h 52min

+ czaswięcej

Wielokrotnie nagradzany projektant gier komputerowych Michel Ancel i studio Ubisoft Montpellier wspólnie z trzykrotnym zdobywcą Oskara, reżyserem Peterem Jacksonem, przedstawiają grę Peter Jackson’s King Kong, która doskonale odtwarza wyobraźnię, wizję i emocje filmu pod tym samym tytułem. Przeżyj historię King Konga z zupełnie nowej perspektywy i daj się ponieść przygodzie, pełnej niezapomnianych przeżyć i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Współpraca specjalistów z firmy tworzącej efekty specjalne - Weta Ltd. - powoduje, że wrażenia wizualne w grze są po prostu niepowtarzalne.


Charakterystyczne cechy:

- Niepowtarzalna rozgrywka - jako Jack Driscoll walcz o przetrwanie na Wyspie Czaszek i przekonaj się sam o potężnej sile King Konga, który toczy pojedynki z ogromnymi bestiami.
- Filmowa jakość grafiki - dzięki zastosowaniu technologii firmy Weta w silniku graficznym, gracz zostaje przeniesiony na Wyspę Czaszek, gdzie mroczna dżungla i drzemiące w niej niebezpieczeństwa stają się rzeczywistością.
- Współpraca z członkami ekspedycji - każdy uczestnik wyprawy gra kluczową rolę i posiada cenne umiejętności. Gracz musi polegać na przyjaciołach tak, jak oni polegają na nim. Unikatowy system zarządzania ekwipunkiem zapewnia ciągłość gry i realizm, przy jednoczesnym, łatwym dostępie do potrzebnego sprzętu.
- Potęga King Konga - tytułowy bohater jest jednym z najpotężniejszych stworzeń na całej Wyspie Czaszek. Sam przekonaj się o jego sile i poczuj, co to znaczy budzić strach i respekt. Korzystaj z jego zwinności i brutalnej siły, aby pokonać wszystkich wrogów na Wyspie.
- Kluczowe momenty filmu - przeżyj na ekranie monitora wszystkie najciekawsze elementy filmowej fabuły jako Jack lub Kong. Zwiedź też tajemnicze lokacje, które nie pojawiły się w filmie.
- Weź udział w brutalnych walkach - dynamiczne i niewiarygodne walki ze wszystkimi stworzeniami występującymi w filmie będą sprawdzianem zimnej krwi gracza. Walcz ze stworzonymi przez studio Weta, potężnymi przeciwnikami - niektórzy z nich stworzeni zostali specjalnie na potrzeby gry!
- Filmowa obsada i efekty dźwiękowe - dynamiczny świat King Konga odtworzony jest z niezwykłym realizmem, dzięki zaimplementowaniu w grze oryginalnych wizerunków obsady i kwestii mówionych, czytanych przez aktorów.


Wkład w encyklopedię mieli:   banaroo, denilson,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Peter Jackson's King Kong (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAndziorka   @   12:10, 05.08.2011
A czemu taka dobra? Czemu polecasz? Może wyraź swoje zdanie? Dumny
0 kudosguy_fawkes   @   12:42, 05.08.2011
10/10 to przesada, ale na ocenę ok. 8 gra w pełni zasługuje. Nie widziałem filmu, ale grę zrobiono naprawdę z pomysłem. Mamy tutaj przeplatające się historie głównego bohatera (ludzkiego Dumny ) i King Konga, obaj są grywalni. Na pochwałę zasługuje klimat - to nie Turok, tutaj przed dinozaurami trzeba wiać, zwłaszcza, że broni za dużo w grze nie ma; także tubylcy zbyt przyjaźni nie są. Podobały mi się również elementy przygodowe, kiedy to trzeba było zręcznie operować przede wszystkim ogniem, aby przejść dalej. Denerwowała tylko kamera podczas walk Kongiem, bo była zbyt fimowa (szeroki kadr, nieruchoma), a przez to niezbyt wygodna. Chociaż całość nie wygląda porywająco, warto dać tej grze szansę, bo to jedna z najlepszych "filmówek" jakie powstały.
0 kudosjohnny11fingers   @   12:52, 05.08.2011
To jest jeden z nielicznych przykładów na to, że można zrobić dobrą grę na podstawie filmu. Świetny klimat, fajna oprawa a/v, ciekawie przedstawiona historia. Zdecydowanie mocne 8/10 można wystawić. Ale "dychu"? Bez przesady Uśmiech
0 kudosroxa175   @   20:32, 29.09.2011
Ja dałam 8 ;) .. Mogę szczerze powiedzieć, że zakończenie mnie zaskoczyło, bo nie oglądałam filmu.. Szkoda Konga ech ;/ Ogólnie grafika, muza i klimat w grze fajny, najgorszy był ostatni etap w mieście, który wg mnie był trochę nie dopracowany.
0 kudosJackieR3   @   20:43, 18.07.2016
No zainstalowałem bo lubię takie przygodowe klimaty ale jak na 2005 rok to archaicznie wygląda. Poirytowany I kurka przy strzelaniu celować się nie da.Co ja na konsoli gram ? Chyba se daruję. Poirytowany
0 kudosTheCerbis   @   19:10, 24.10.2016
Jackie, da się celować a nawet można celownik graficzny włączyć w opcjach. Szkoda tylko, że na obecnym sprzęcie jest trochę bugów w grze, jednak da się je przeżyć. Jestem jeszcze w trakcie gry i mimo wieku gry nie dałbym takich ocen jak powyżej. Niemniej gra całkiem dobra.
0 kudosJackieR3   @   19:31, 24.10.2016
No ja ostatecznie się od gry odbiłem.No nie wiem,dla mnie bardzo się to zestarzało a przecież nie jestem graficznym estetą dla którego trzyletnie gry to horror pikselowy.
No i poza tym czasem wywalało mnie na pulpit co przy checkpointach trochę irytowało.
Dodaj Odpowiedź