Oddworld: Abe's Oddysee (PC) - okladka

Oddworld: Abe's Oddysee (PC)

Premiera:
15 listopada 1997
Premiera PL:
15 czerwca 1998
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Przygodowa
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (70)Gram (4)Ukończone (14)Kupię (1)

Opis Oddworld: Abe's Oddysee (PC)
[R]ay @ 01:48 03.07.2009

Śr. długość gry: 13h 2min

+ czaswięcej

Pierwsza część serii Oddworld była w latach dwudziestych czymś innowacyjnym. W tamtych czasach nikt bowiem, prócz przełomowej Tomb Raider, nie wprowadził do gry zręcznościowo-przygodowej tak bogatego świata, co procentowało wspaniałą wędrówką wśród pięknych krajobrazów w tle.

Naszym protegowanym jest tytułowy Abe. Chłopak należy do rasy Mudokonów, która właśnie potrzebuje pomocy. Sam wraz z przyjaciółmi został uwięziony w celi na farmie zwanej Rapture. Wkrótce dowiaduje się o złowieszczych planach Glukkonów, którzy to są winni całego zamieszania. Ci źli ludzie chcą przerobić wszystkich na strawne jedzonko, dlatego też bohater postanawia uciec - i udaje mu się to. Mimo wszystko nie ma zamiaru zostawiać towarzyszy i zechce pomóc im w opałach.

Z racji gatunku w produkcji wiele poskaczemy, będziemy wspinać się po skałach etc., jednak elementy czysto skradankowe również zostały wprowadzone. Przydają się w momentach, w których trzeba przechytrzyć groźnych strażników i nie dać się złapać tym nikczemnikom. Znaleźć można tu także liczne zagadki, które wymagają chwilami logicznego, realistycznego myślenia. Warto dodać kilka słów o interakcji z innymi, komputerowymi botami: można z nimi przeprowadzić sensowne dialogi korzystając z pewnej bazy zdań.


Wkład w encyklopedię mieli:   TheCerbis,
Screeny z Oddworld: Abe's Oddysee (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   21:58, 13.04.2012
Grę pamiętam jeszcze z PSX, wtedy gra cudo Szczęśliwy Miło po tylu latach móc ją sobie odświeżyć na PC z równie "brzydką" grafiką Uśmiech
Advertisement
 X