Call of Duty: Black Ops (PC) - okladka

Call of Duty: Black Ops (PC)

Premiera:
09 listopada 2010
Premiera PL:
09 listopada 2010
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (313)Gram (119)Ukończone (249)Kupię (70)

Opis Call of Duty: Black Ops (PC)
Hawk @ 19:18 13.05.2009
"Hawk"

Śr. długość gry: 18h 8min

+ czaswięcej

Trzeba by było urodzić się w średniowieczu, by nie mieć pojęcia, czym jest seria Call of Duty. Z początkiem kojarzone jako najlepszy shooter osadzony podczas drugiej wojny światowej, z czasem zmierzające ku taśmowemu serwowaniu graczom tego samego w innych teksturach każdego roku. I tak tym razem po krótkim powrocie do przyszłości cofamy się o kilkadziesiąt lat z powrotem i lądujemy w epoce Zimnej Wojny.

Wcielamy się w jednego z tych żołnierzy, o których nie wie nawet urząd skarbowy. Dzięki specjalistycznemu treningowi i zaawansowanemu uzbrojeniu rzucani jesteśmy za linie wroga, by wykonywać tajne operacje w najbardziej niebezpiecznych rejonach świata tamtego okresu. Teraz jednak nasza rola zostanie nieco zmieniona. Wcześniej ramię w ramię walczyliśmy na froncie, niejednokrotnie otoczeni pomocnym ogniem kompanów. Teraz sytuacja ulega zmianie, jest nas mniej, a najlepszym sprzymierzeńcem jest cicha kusza i cień.

No właśnie. Do Johna Rambo jeszcze będzie nieco brakować, ale kto wie, co przyniesie następny rok i następny CoD? Na razie musimy zadowolić się "jedynie" kuszą, zamiast łukiem, która jest niewątpliwie najciekawszą zabawką tutaj. Supercicha i wszechstronna daje się ładować różnymi pociskami od zwykłych bełtów po ładunki wybuchowe. Jaka gama możliwości się poprzez to otwiera, nie trzeba nikomu pisać. Dodatkowo do bardziej konwencjonalnych broni także znajdą się specjalne pociski jak choćby Dragon's Brath do shotguna. W zasadzie poza szokującą nazwą nie oferują one nic innego poza dochodzącym do 5 metrów jęzorem ognia z lufy, ale miejmy nadzieję, iż developer nie pójdzie tutaj w stronę realizmu. Jako superagent mamy także większe umiejętności, niż tylko szybkie naciskanie cyngla. Do naszej dyspozycji (w określonym miejscu) zostaną oddane takie zabawki jak SR-71 Blackbird czy śmigłowiec Hind. Nie pogardzimy także krótkofalówką, poprzez którą będzie można np. informować kolegów na ziemi o pozycjach przeciwnika.

Nowości znalazły się także w multiplayerze. Wszystko za sprawą systemu Create-a-Class 2.0 i wsparciu dla dedykowanych serwerów. Ważniejsza dla rozgrywki jest ta pierwsza innowacja. Dzięki niej każdy będzie mógł stworzyć unikalny dla siebie profil żołnierza ze specjalnymi umiejętnościami, których pozazdrościć będą mogli inni (i vice versa).


Wkład w encyklopedię mieli:   dabi132,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Call of Duty: Black Ops (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosUbadach   @   17:44, 06.07.2015
Mam zamiar zakupić Black Ops'a..Tak więc warto moi drodzy forumowicze..? Puszcza oko
0 kudosGuilder   @   18:56, 06.07.2015
Jeśli jest tani, to w sumie tak. Historia jest niezła, i dosyć oryginalna. Gameplay dokładnie taki sam jak w innych częściach serii. W multi nie grałem, więc się nie wypowiadam.
0 kudosUbadach   @   22:16, 07.07.2015
Dzięki za odpowiedź.. Puszcza oko Ja na multi nie gram..Mnie zazwyczaj interesuje kampania.. Puszcza oko Multi to jedynie jakiś Cs lub coś innego..
0 kudosshuwar   @   18:52, 01.01.2017
No! Nadszedł czas na Black Ops'a Uśmiech
BTW: Czy Black Ops ma jakiś fabularne łącze z Modern Warfare? Raczej nie, ale pytam bo może jednak...
0 kudosJackieR3   @   19:57, 01.01.2017
Z tego co kojarzę to nie .Inna historia.Ale przyznam że niewiele pamiętam .
0 kudosshuwar   @   20:14, 01.01.2017
Kurcze... gra ma 6 lat, a trzyma poziom graficzny Dumny
0 kudosdabi132   @   20:21, 01.01.2017
Cytat: shuwar
No! Nadszedł czas na Black Ops'a Uśmiech
BTW: Czy Black Ops ma jakiś fabularne łącze z Modern Warfare? Raczej nie, ale pytam bo może jednak...

Ja nie zauważyłem żeby było jakieś powiązanie ale czytałem, że ktoś się dopatrzył. Chodzi o plansze przed jedną z misji w Modern Warfare na której umieszczeni są wrogowie kpt Price'a wśród których znajduje się jedna z postaci przeciwko której walczymy w Black Ops Uśmiech
0 kudosGuilder   @   22:12, 02.01.2017
Każde studio tworzy swoje "uniwersum" Call of Duty. Detale, o których wspomina Dabi są raczej puszczeniem oka do fanów serii.
Black Ops jest powiązane z World at War, choć są to raczej trochę większe smaczki niż faktyczna kontynuacja.
0 kudosshuwar   @   07:43, 03.01.2017
Kurcze mam dopiero 2,5h za sobą a już mogę powiedzieć, że sam początek jest bardziej dynamiczny niż Modern Warfare 3, które wydawało mi się jedną z najlepszych gier, która najlepiej odtwarzających dynamikę wymiany ognia.
0 kudosJackieR3   @   19:23, 03.01.2017
Cytat: shuwar
jedną z najlepszych gier, która najlepiej odtwarzających dynamikę wymiany ognia.

Dlatego tak wielu graczy w tym i ja marzy o powrocie serii w realia II Wojny.No niby Stalingrad czy szturm na Reichstag już były ale zrobione na nowo musiałyby wbijać w fotel.Bo tak prawdę mówiąc ganianie za jakimiś ruskami czy arabami średnio mnie jara.
0 kudosIgI123   @   19:43, 03.01.2017
CoD już średnio ma co pokazać z Drugą Wojną, Każdy ciekawszy front już był. Jedyna opcja jaka mi się wydaje to granie po stronie Rzeszy. Na pewno byłoby to interesujące, który większy FPS dawał taką możlwiość? CoD kocha kontrowersje, a to byłby idealny materiał.
A Zdobywanie Berlina i Reichstagu w World at War było wykonane imho perfekcyjnie. Ta cała pompa, chóralna muzyka i ,,URAAAA". W Black Opsie namiastką tego była misja w Workucie.
0 kudosJackieR3   @   21:43, 03.01.2017
Cytat: IgI123
CoD kocha kontrowersje,

Misja na lotnisku w MW 2 rzeczywiście szła po bandzie.Ciekawe czy jeszcze coś takiego zrobią ? Np.Święty Mikołaj w Stambule. Pokręcony
0 kudosGuilder   @   22:28, 03.01.2017
Było jeszcze głośno o eksplozji ciężarówki w Modern Warfare 3.
A ja dalej marzę o porządnej, takiej prawdziwie porządnej, strzelance o Wietnamie. Taki CoD ma singla oskryptowanego do bólu, ale ja to kupuję, gdy chcę się niezobowiązująco zrelaksować. Modern Warfare w Sajgonie? Biorę w ciemno.
0 kudosJackieR3   @   23:05, 03.01.2017
Cytat: Guilder
A ja dalej marzę o porządnej, takiej prawdziwie porządnej, strzelance o Wietnamie.

No czeski Vietcong uzupełniał tę lukę jednak pozostawiał troche do życzenia.A dlaczego CoD unika tego tematu ? Może ciągle Amerykańce mają traumę na myśl o tej wojnie ? Przyznam że tutaj bym widział raczej kolejną część " Brothers In Arms " niż radosną strzelankę.
0 kudosTheCerbis   @   19:32, 04.01.2018
Cytat: IgI123
CoD już średnio ma co pokazać z Drugą Wojną, Każdy ciekawszy front już był. Jedyna opcja jaka mi się wydaje to granie po stronie Rzeszy. Na pewno byłoby to interesujące, który większy FPS dawał taką możlwiość? CoD kocha kontrowersje, a to byłby idealny materiał.
A Zdobywanie Berlina i Reichstagu w World at War było wykonane imho perfekcyjnie. Ta cała pompa, chóralna muzyka i ,,URAAAA". W Black Opsie namiastką tego była misja w Workucie.
Prawda. No i Reznow był w obu miejscach.
Dodaj Odpowiedź