The Book of Unwritten Tales (PC) - okladka

The Book of Unwritten Tales (PC)

Premiera:
26 marca 2009
Premiera PL:
03 października 2012
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (57)Gram (1)Ukończone (18)Kupię (2)

Opis The Book of Unwritten Tales (PC)
szewczu @ 19:53 27.04.2009
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Nałogowy gracz, grafik komputerowy.

Śr. długość gry: 15h 16min

+ czaswięcej

The Book of Unwritten Tales jest klasycznym point&clickiem, za którego produkcją stoi studio KING Art Games, znane choćby z Simon the Sorcerer 4.

W czasie straszliwej wojny pomiędzy wojskami Armii Cieni, a pokojowymi Aliantami, archeolog Mortimer MacGuffin znajduje cudowne, magiczne artefakty, których posiadacz może ponoć kierować losami świata. Mroczna Armia Cieni postanawia zrobić wszystko, aby zdobyć owe artefakty, natomiast celem Aliantów jest niedopuszczenie, aby to się stało. I tutaj do akcji wkracza gracz, którego zadaniem jest pokierowanie trzema bohaterami wysłanymi przez Aliantów, aby zatrzymali antagonistów. Bohaterowie, którymi pokierujemy to: awanturnik Nathaniel Bonnet, gnom Wilbur Wttterquarz oraz elfia księżniczka Inodora Eleonora Clairss. W czasie naszej wędrówki do naszej trójki dołącza także mały kudłaty stworek o imieniu Critter.

The Book of Unwritten Tales charakteryzuje się prostymi, acz logicznie skonstruowanymi zagadkami, które gracz jest w stanie rozwiązać nie tylko metodą prób i błędów, ale właśnie za sprawą myślenia. Każda lokacja pełna jest ciekawych przedmiotów oraz postaci niezależnych, chętnych do rozmów. To wszystko napędza zabawę i sprawia, że do samego finału jest ona emocjonująca.

The Book of Unwritten Tales charakteryzuje się przejrzystą, zrealizowaną w pełnym trójwymiarze oprawą wizualną. Podczas przygody w tle ciągle pogrywa muzyka, zmieniająca się w zależności od miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Pod wszystkie postaci podłożono głosy aktorów, a polski wydawca okrasił produkcję napisami w naszym ojczystym języku.

PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z The Book of Unwritten Tales (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfar3barca   @   14:51, 28.05.2013
Bedzie w CD-Actoin 07/2013 jak ktoś zainteresowany
0 kudossebogothic   @   22:35, 05.06.2013
Pograłem troszeczkę, jestem już w 2 rozdziale i muszę powiedzieć, że gra znakomita. Warto było zakupić CDA dla niej.
0 kudosKrecikOwsik   @   18:22, 08.09.2014
Właśnie ukończyłem The Book of Unwritten Tales i muszę powiedzieć, że poza jedną nieprzetłumaczoną kwestią oraz szybkim zakończeniem gra sprawiła na mnie znakomite wrażenie.