Ognisty Podmuch: Fire Captain (PC) - okladka

Ognisty Podmuch: Fire Captain (PC)

Premiera:
25 listopada 2004
Premiera PL:
16 marca 2005
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Polski
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (27)Gram (23)Ukończone (3)Kupię (3)

Opis Ognisty Podmuch: Fire Captain (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Fire Captain: Ognisty Podmuch to interesująca propozycja gry strategicznej, w której gracz wciela się w dowódcę jednostki straży pożarnej. Przygotowany przez autorów scenariusz dla pojedynczego gracza składa się z dwunastu misji zainspirowanych rzeczywistymi wydarzeniami i zrealizowanych z pomocą profesjonalnych strażaków. Wraz z rozwojem akcji stają przed nami coraz cięższe zadania do wykonania (od małych pożarów domów, aż po wielkie katastrofy w zakładach chemicznych), dlatego też stopniowo możemy dowodzić coraz większymi i specjalistycznymi jednostkami. Mowa tu m.in. o samolotach gaśniczych, helikopterach ratunkowych, łodziach strażackich, itp.

W akcjach biorą też udział strażacy wyspecjalizowani w wykonywaniu określonych zadań, począwszy od operatorów armatek wodnych, przez strażaków usuwających różne przeszkody (zawalone rusztowania, ściany budynków) i medyków, a kończąc na duetach pies-człowiek, które np. przeszukując budynki mogą szybko odszukać ofiary pożaru. W grze istnieje też możliwość wezwania posiłków. Warto dodać, iż w akcji pod dowództwem grającego może znaleźć się do 40 strażaków oraz 10 pojazdów równocześnie. W Fire Captain gracze znajdą dokładnie odwzorowane mapy, system wiernie symulujący rozprzestrzenianie się ognia i dymu, właściwe reakcje produktów niestałych i toksycznych, rozwiniętą sztuczną inteligencję jednostek pożarniczych. Wszystko to w atrakcyjnej oprawie audiowizualnej. Gra oferuje ciekawy systemu rozgrywki, a także całkowitą nowość - tryb wieloosobowy.


Wkład w encyklopedię mieli:   gregory16mix, Ravnarr,
PEGI: Od 7 latZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Ognisty Podmuch: Fire Captain (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?