American McGee's Alice (PC) - okladka

American McGee's Alice (PC)

Premiera:
22 listopada 2000
Premiera PL:
27 grudnia 2000
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (21)Gram (6)Ukończone (10)Kupię (7)

Opis American McGee's Alice (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 13h 36min

+ czaswięcej

American McGee's Alice to bardzo nietypowa gra akcji, stanowiąca brutalną, pełną przemocy adaptację baśni zatytułowanej Alicja w Krainie Czarów. Tytułowa bohaterka nie jest już niewinną, wątłą i subtelną dziewczyną, ale brutalną wojowniczką, potrafiącą się rozprawić ze wszystkim, co stanie jej na drodze.

Protagonistka American McGee's Alice porusza się po baśniowym świecie, wykonując przeróżne drobne zadania, eliminując przeciwników i pokonując drobne zagadki logiczne. W trakcie eksploracji korzysta ze sporego arsenału broni, w którego skład wchodzi zarówno oręż biały, jak i ten korzystający z nabojów. Z jego pomocą skutecznie pozbywa się przeszkód brnąć do celu. Owym celem jest natomiast oswobodzenie Krainy Czarów, będącej pod opresją Królowej Kier.

American McGee's Alice to mieszanka wielu gatunków gier, w tym platformówki i zręcznościówki. Projekt pierwotnie powstał tylko dla komputerów PC, a z czasem został przeniesiony również na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W przypadku dwóch ostatnich platform poprawiono grafikę i dodano osiągnięcia oraz trofea.

American McGee's Alice działa na starym, acz łatwym do skalowania silniku graficznym, zastosowanym między innymi w grze Quake III Arena.

Screeny z American McGee's Alice (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoswamakar   @   21:55, 20.11.2010
Gra jest bardzo fajna, jednak bardziej czekam na Alice Madness Returns. Klimat to zdecydowany atut gry. Grafika jak na 2000 rok całkiem dobra, a grywalność średnia. Może denerwować kamera
0 kudosKapiszon79   @   16:13, 09.12.2010
Z tej gry aż wylewa się klimat, grafika i audio na wysokim poziomie. Polecam.