Posejdon: Bóg Atlantydy (PC) - okladka

Posejdon: Bóg Atlantydy (PC)

Premiera:
01 lipca 2001
Premiera PL:
28 sierpnia 2001
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (30)Gram (4)Ukończone (9)Kupię (3)

Opis Posejdon: Bóg Atlantydy (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 21h 40min

+ czaswięcej

Posejdon: Bóg Atlantydy to niesamodzielny dodatek do gry Zeus: Pan Olimpu. Otrzymujemy w nim przede wszystkim 6 kampanii opisujących historię ludu Atlantydy, którego poczynaniami przyjdzie nam pokierować. Prócz wspomnianych kampanii znajdziemy tu jeszcze 4 gry otwarte i edytor map.

Sama cywilizacja Atlantydy i ich budynki różnią się nieco od poznanych w Zeusie greckich miast. Przede wszystkim zamiast zakładki Sport otrzymujemy zakładkę Nauka (która spełnia tę samą rolę). Także żołnierze Atlantydy różnią się od greckich (zamiast konnych jeźdźców mamy tu rydwany). Doszła możliwość budowy hipodromów, gdzie szlachta może konkurować w wyścigach rydwanów.

Pojawiły się również nowe zasoby, a wraz z nimi budynki które je wydobywają. Nowe zasoby to Grafit i Orychalk, potrzebne do stawiania Piramid (budowane są w identyczny sposób co świątynie).

Wraz z nową cywilizacją pojawiło się dwóch nowych bogów (Hera i Atlas), dwóch herosów (Atalanta i Bellerofon) i cztery nowe potwory (Sfinks, harpie, Echidna i Chimera). Mapa świata również została powiększona: nasza ekspansja może przenieść się na tereny Afryki czy Azji. Dodatkowo pojawiło się kilka nowych cywilizacji – przede wszystkim Egipcjanie i tajemniczy Majowie.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Posejdon: Bóg Atlantydy (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTusiacroft   @   23:11, 23.05.2009
Wspaniały dodatek do Zeusa. Bardzo poszerza możliwości, przez co gra staje się jeszcze ciekawsza. Jeśli masz Zeusa i Ci się spodobał, to koniecznie kup tę grę!
0 kudostygrysica56   @   02:49, 24.05.2009
Ja mam nieco odmienne zdanie, to znaczy dodatek jak najbardziej opłaca się kupić i też polecam, ale gra się trochę gorzej Poirytowany Tzn. mi wiecznie brakuje miejsca na rozbudowę, a tu mamy go jak na lekarstwo, mniej już chyba się nie dało Konsternacja Uwielbiam grać w tryb ekonomiczny, bo tam ma się przeważnie dużo miejsca na rozbudowę i można naprawdę potężne, ekonomicznie i nie tylko, miasto zbudować. Dołączony edytor jest świetny, nareszcie mogę zrobić giga mapkę, na której zbuduję największe miasto w historii Szczęśliwy Dumny
0 kudosNikolaj666   @   14:29, 27.10.2010
Fajnie buduje się hipodrom i ogląda jak słonie ciągną obłądowane wozy z zakładów do magazynów. Jedynie ścieżka dźwiekowa mnie usypia nie wiem dlaczego.
0 kudosDuchLuk   @   23:10, 17.12.2012
Dobrze jest mieć wersję z CD-Action tj. Zeus + Posejdon w jednym ;)