Supreme Commander 2 (PC) - okladka

Supreme Commander 2 (PC)

Premiera:
02 marca 2010
Premiera PL:
18 marca 2010
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (91)Gram (19)Ukończone (15)Kupię (16)

Opis Supreme Commander 2 (PC)
Hawk @ 02:00 14.06.2009
"Hawk"

Śr. długość gry: 15h 40min

+ czaswięcej

Supreme Commander 2 to oficjalny sequel udanej strategii czasu rzeczywistego stworzonej dzięki Gas Powered Games. Miejsce THQ na krześle wydawcy zajął Square Enix - znany przede wszystkim z wielu serii gier role-playing.

SupComa w zasadzie nikomu nie trzeba przedstawiać. Program zadziwiał swym rozmachem oraz oferowanymi możliwościami. Sequel rozgrywa się ćwierć wieku po tym, jak zakończona została - wydawać by się mogło - Wojna Nieskończona. Po tym, jak wybrany został nowy prezydent CDC, przypuszczono na niego zamach. Udany. Teraz trzy frakcje po raz kolejny krzyżują swoje działa w zabójczym ogniu, zwalając winę wzajemnie na siebie.

Sequel już chyba nikogo nie powinien zaskoczyć skalą działania. Po raz kolejny przyjdzie nam tworzyć wielotysięczne armie i wysyłać je w nieustanny bój. Developer postarał się oczywiście o nowe jednostki, budynki oraz umiejętności jednostek, jednak mechanika zabawy pozostała niezmieniona. Tryb jednoosobowy to 18 misji (czyli po 6 na frakcję), a w każdej z nich potencjał wszystkich trzech stron konfliktu nie tylko zadziwi, ale też da się we znaki. Jedną z interesujących innowacji jest możliwość wyprodukowania uniwersalnej broni, czegoś w rodzaju Deus ex machiny wojennej. Cóż, kto pamięta eksperymentalne jednostki z części pierwszej, ten wie, jak wiele pomóc może jedna, wielka pukawka.

Developer postarał się o usprawnienie interfejsu, który ma być teraz bardziej intuicyjny i więcej ma pomagać niż przeszkadzać. Szczególnie wydaje się to ważne w trybie gry wieloosobowym, jaki także jest dostępny.

PEGI: Od 7 latZawiera przemoc
Screeny z Supreme Commander 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosadzik221993   @   23:31, 03.02.2010
nie wiem co sądzić o tym tytule wygląda fajnie (wnioskując z obejrzanych fotek w galerii) może warto by było ja spróbować jak wyjdzie
0 kudosQcza   @   15:18, 02.04.2010
Weterani pierwszej części i Total Anhilation powinni omijać tę grę szerokim łukiem. Nie wiem, być może producentom nie podobała się ilość sprzedanych egzemplarzy poprzedniej części i kazali stworzyć coś na wzór Command & Conquer, co by pozyskać nowe grono klientów. Ale na litość Boga, w takich sytuacjach zwyczajnie nie wypuszcza się kolejnych części miast bezcześcić tak wspaniałą grę jaką była (jest!) Supreme Commander. Słowem: dla fanów szybkich potyczek rodem ze Starcrafta można polecić. Dla strategów natomiast: lepiej pograć w poprzednią część.
0 kudosSouLStorM   @   14:09, 13.11.2010
Tak Qcza ma trochę racji w tym co napisał ale jak dla mnie gra nie jest zła można pograć i co ważne nie nudzi się tak szybko, bo tak szczerze Star Craft 2 jest genialny ale mnie sie szybko znudził.

Obrazek

0 kudosdabi132   @   13:11, 17.10.2012
Jeśli ktoś nie wypróbował, to będzie miał okazje kupić z CD Action.
0 kudosMicMus123456789   @   17:41, 19.11.2012
No i kampania ukończona. Przyznam, że żałuje, iż wcześniej nie zagrałem Szczęśliwy Gra rewelacja, przyjemne sterowanie jak i sprawowanie kontroli nad jednostkami. Ilość jednostek też robi wrażenie.

Nie ma nic lepszego niż arma złożona z samych jednostek eksperymentalnych Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź