FIFA Manager 09 (PC) - okladka

FIFA Manager 09 (PC)

Premiera:
31 października 2008
Premiera PL:
31 października 2008
Platformy:
Gatunek:
Sportowe / Symulacja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (25)Gram (6)Ukończone (2)Kupię (2)

Opis FIFA Manager 09 (PC)
Electronic Arts Polska @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 250h 59min

+ czaswięcej

FIFA Manager 09 daje Ci kompletną kontrolę nad wybranym klubem. Jesteś odpowiedzialny za ustalanie składu, obieranie odpowiedniej taktyki i wyczerpujące treningi z drużyną. Zakres obowiązków obejmuje także podpisywanie kontraktów z nowymi zawodnikami i unowocześnianie obiektów sportowych. Pamiętaj tylko, że wszelkie wysiłki pójdą na marne, jeśli nie zadbasz o dobre stosunki z zawodnikami, zarządem, a także sponsorami i prasą.

Kierowanie drużyną to tylko jedna z opcji dostępnych w FIFA Manager 09. Wybierając karierę trenera ulubionego zawodnika, masz możliwość sterowania piłkarzem na boisku! Przed Tobą największe wyzwanie - zbierz niezwyciężony skład, awansuj do wyższej ligi, aby ostatecznie wspiąć się na sam szczyt i zdobyć tytuł Mistrza!

* Nowe funkcje ustalania składu i taktyki
Gra FIFA Manager 09 oferuje nowe funkcje ustalania składu i taktyki. Obie są banalnie proste w obsłudze, ale jednocześnie bardzo precyzyjnie odwzorowują prawdziwą piłkę. Dostępne są również polecenia indywidualne, jak zachowanie przy odbiorze piłki, wybieganie do przodu przy akcjach ofensywnych, styl podawania czy wysokość i częstotliwość wykonywania dośrodkowań. Możesz także przydzielić zawodnikom role kapitana, wykonawcy rzutów wolnych, rozgrywającego czy wysuniętego napastnika, do którego mają być adresowane podania prostopadłe i dośrodkowania. Do swojej dyspozycji będziesz mieć również polecenia zespołowe, jak stosowanie pułapki ofsajdowej, grę z kontry czy preferowaną stronę boiska przy konstruowaniu ataków. Ogółem do Twojej dyspozycji oddajemy sporo ponad 20 różnych wariantów taktyk na każdy mecz. A gdy wszystko to nie wystarczy, zawsze możesz dodatkowo zmotywować zawodników, podwyższając im premię za wygraną, lub oznajmiając im przed spotkaniem, że dany mecz jest dla klubu najważniejszy w całym sezonie.

* Mecz 3D
Nowy interfejs użytkownika, który można dowolnie dostosować do swoich upodobań, daje Ci pełną kontrolę nad zawodnikami w trakcie meczu. Do dokonania zmian zawodników i zmian taktycznych wystarczy jedno kliknięcie. Jeśli chcesz zawsze mieć pod ręką wszystkie informacje, możesz na stałe umieścić na ekranie tabele, skład i statystyki drużyny oraz zawodników. W grze FIFA Manager 09 wprowadziliśmy wiele usprawnień. Kibice są animowani a ich zachowanie bardziej realistyczne, stadiony wyglądają dużo lepiej a usprawniony generator tych obiektów pozwala w kilka minut "stworzyć" dowolny stadion świata. Poprawiliśmy również oprawę dźwiękową meczów i wprowadziliśmy wiele usprawnień do SI. Dodatkowo dzięki możliwości wybrania widoku z kamery umieszczonej wysoko nad płytą boiska, możesz ogarnąć jednym rzutem oka całą sytuację taktyczną!

* Nowy tryb tekstowy
W grze FIFA Manager 09 tryb tekstowy jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki połączeniu typowej internetowej relacji tekstowej z komentarzem na żywo, nowy tryb tekstowy jest jednocześnie rzeczowy i ekscytujący. Bez problemu można ocenić, jak spisują się zawodnicy i obrana taktyka. Wprowadzenie do komentarza wielu informacji na temat kontekstu danego wydarzenia (znaczenia akcji, warunków pogodowych, zachowania kibiców itp.) bardzo ożywia wyświetlane informacje. Ponadto teraz w trybie tekstowym obrońcy i defensywni pomocnicy mają dużo więcej do powiedzenia. I - co chyba jeszcze ważniejsze - możesz zmieniać taktykę bez potrzeby pauzowania meczu.

* Statystyki
Bogata sekcja "statystyk na żywo" zawierająca informacje o meczu, statystyki i porównania zawodników, tabele oraz listę zdobywców bramek zdecydowanie ułatwi Ci podejmowanie właściwych decyzji. Początkujący gracze z pewnością docenią specjalne narzędzie asystenta, które pomoże im w optymalnym doborze taktyki na każde spotkanie. Twój asystent będzie analizował przebieg meczu minuta po minucie i informował o nadmiernie zmęczonych zawodnikach, piłkarzach grających poniżej oczekiwań, problemach z realizacją obranej taktyki itd.

* Jeszcze lepszy interfejs
System narzędzi w menu głównym został wzbogacony o 10 nowych narzędzi, opcję automatycznego obracania aktywnych narzędzi i przyciski umożliwiające jednoczesne włączanie i wyłączanie ich wszystkich. Nowa funkcja historii wyszukiwania umożliwia proste i szybkie uzyskanie dostępu do poprzednio zdefiniowanych zadań wyszukiwania informacji o klubach oraz o zawodnikach. Ponadto w grze FIFA Manager 09 możesz zasubskrybować do 9 kanałów RSS!

* Narzędzie do opracowywania prognoz
Dzięki temu nowemu narzędziu można szybko przeanalizować dowolny mecz rozgrywany na prawdziwych boiskach w celu ustalenia najbardziej prawdopodobnego wyniku. Gracz wskazuje tylko zespoły i dodaje zawodników z bazy danych gry FIFA Manager 09. Dzięki uwzględnieniu wielu różnych danych (jak choćby kondycja i forma zawodników) prognozy uzyskiwane z wykorzystaniem tego narzędzia są bardzo dokładne.

* Więcej informacji specyficznych dla różnych krajów
W grze FIFA Manager 09 znajdziecie nowy system ligowy stosowany w Niemczech, specjalne statystyki dla lig Hiszpańskich (ranking strzelców pochodzących z Hiszpanii, oceny menedżerów), nowe specjalne zasady dotyczące piłkarzy zza granicy oraz hiszpańskie turnieje organizowane przed rozpoczęciem sezonu.

* Kadra
Teraz możesz zatrudnić i nadzorować pracę nowych członków kadry klubowej: trenera kondycyjnego, łowcy talentów i prawnika. Jako menedżer klubu musisz zadbać o zadowolenie wszystkich członków kadry, przydzielając im ciekawe zadania i stawiając przed nimi wyzwania, które mogą pokonać. Oczywiście nie można też zapominać o tak prozaicznych sprawach, jak oferowanie im odpowiednio wysokiego wynagrodzenia, aby nie skusili się na przejście do innego klubu. Wspaniała atmosfera w klubie jest bardzo ważna przy ściąganiu do zespołu utalentowanych piłkarzy oraz przy pracy z zawodnikami w cięższych dla nich chwilach.

* Rozmowy w szatni
Dzięki nowym opcjom w rozmowach z zawodnikami i nowym obietnicom, które można im składać, będziesz mieć jeszcze większą kontrolę nad atmosferą w zespole i samopoczuciem poszczególnych piłkarzy, a ekran z podsumowaniem informacji o sytuacji w drużynie zdecydowanie ułatwi Ci pracę. Teraz każdy problem zidentyfikujesz w kilka sekund. A czy będziesz w stanie je równie szybko rozwiązać? To zależy wyłącznie od Ciebie!

* Historia sezonu - odsłona trzecia
To już trzecia odsłona tej bardzo popularnej funkcji. W tym sezonie po raz pierwszy w historii specjalne statystyki i tabele zostaną w grze FIFA Manager 09 zaprezentowane z wykorzystaniem animacji i wideo. Przeszło 20 filmów, muzyka dobrana do konkretnego kraju oraz wiele dodatkowych ekranów z nowymi informacjami (np. tabela roku, europejska drużyna marzeń czy najgorsza passa na początek sezonu) doskonale ożywią świat menedżera klubu piłkarskiego.

* Baza danych i edytor
W grze FIFA Manager 09 znajdziesz jeszcze więcej licencjonowanych lig. Teraz w bazie danych znajduje się przeszło 1 500 klubów i 25 000 zawodników. W profilach przeszło 7 000 zawodników znajdują się ich zdjęcia. Dodatkowo do gry dołączony jest rozbudowany edytor bazy danych. Dzięki niemu gracze mogą dodawać nowe ligi, kluby oraz tylu zawodników, ilu tylko dusza zapragnie.

PEGI: Od 3 lat
Najnowsze wiadomości na temat FIFA Manager 09 (PC)
Screeny z FIFA Manager 09 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKamil897   @   13:57, 01.11.2009
Dlaczego ni komentujecie fif managerów? Czy te gry są tak głupie że tylko ja w nie gram?
0 kudosurban1212   @   22:49, 10.07.2010
Fajna Gra i wciąga na dlugie godziny