Imperium Romanum II (PC) - okladka

Imperium Romanum II (PC)

Premiera:
22 lutego 2008
Premiera PL:
14 marca 2008
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (2)

Opis Imperium Romanum II (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Sequel gry strategicznej studia Haemimont Games, która pozwalał graczom w szerokim zakresie na zarządzanie Imperium Rzymskim w czasach jego świetności. Imperium Romanum II ponownie daje możliwość rozpoczęcia kariery patrycjusza, który ma ambicję osiągnięcia tytułu cezara.

Gracz rozpoczyna z niewielkim obszarem pod swą kontrolą. Jest za niego odpowiedzialny pod względem ekonomicznym, socjalnym, a także militarnym, lecz ciągle podlega naczelnym władzom. Aby zyskiwać niezbędne poparcie, konieczne jest wykonywanie powierzonych zadań. Te ostatnie otrzymuje się od historycznych postaci, znanych z kart historii starożytnego Rzymu. Dotyczą one głównie utrzymywania odpowiedniego stanu zadowolenia i bezpieczeństwa podwładnych mieszkańców. Przeszkodzić mogą w tym przykładowo armie barbarzyńców czy też klęski żywiołowe.

Główna kampania zawiera dwadzieścia misji, w których czekają na gracza obowiązki godne romańskiego namiestnika. Do gracza należy również obowiązek dbania o rozwój prowincji poprzez stawianie nowych budynków czy rekrutację wojska. Developer przygotował ponad sześćdziesiąt budynków, wśród których znalazły się również te historyczne pokroju Koloseum czy Panteonu. Armia z kolei może być bardzo zróżnicowania ze względu na obecność pięćdziesięciu odmiennych typów jednostek. Nowością w serii jest pojawienie się wojsk do walki na morzu, a także ziem w postaci wysp, które niebagatelnie urozmaicają zabawę.

Imperium Romanum II oferuje także tryb gry wieloosobowej w trybie kooperacji bądź rywalizacji. Gracze mogą wspólnymi siłami dążyć do podboju świata albo też osiągnąć ten cel pokonując jeden drugiego.

PEGI: Od 7 latZawiera przemoc
Najnowsze wiadomości na temat Imperium Romanum II (PC)
Screeny z Imperium Romanum II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?