Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona (PC) - okladka

Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona (PC)

Premiera:
14 listopada 2008
Premiera PL:
14 listopada 2008
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (13)Gram (4)Ukończone (10)Kupię (0)

Opis Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 4h 58min

+ czaswięcej

Testament of Sin to klasyczna gra przygodowa polskiego studia CITY Interactive rozgrywana w systemie point&click. Gracz wciela się w Sylvie Leroux - panią archeolog, której ambicją jest odkrycie tajemnicy, jaką wpierw starał się rozwikłać jej krewny - Olivier. Jak się później okazuje, wujek bohaterki próbował odkryć skandaliczny sekret związany z czasami biblijnymi i chrześcijańską religią.

W Testament of Sin gracz stawia czoła wpływowym ludziom, którzy za wszelką cenę zechcą powstrzymać go przed ujawnieniem prawdy będącej dla nich wielce rujnującą. W tym celu protagonistka odwiedzi tereny basenu Morza Śródziemnego od wyspy Malty poprzez pradawne ruiny i katakumby na orientalnym Istambule kończąc.

Tytuł jest kolejną porcją łamigłówek oraz logicznych zagadek, które wymagają nieraz sporej dawki bujnej wyobraźni. Gracz może prowadzić konwersacje z napotkanymi postaciami niezależnymi, zbierać przedmioty, a następnie łączyć je ze sobą by posłużyły się w innych celach. To wszystko okraszone dwuwymiarową, czytelną grafiką opracowaną na silniku Virtools Engine.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguniox   @   18:46, 06.08.2009
Gra bardzo poprawnie zrobiona jednak czegoś jej brakuje.
0 kudosMayila   @   13:42, 28.06.2012
Widząc City Interactive jako producenta spodziewałam się słabej gry, a tymczasem ta pozycja jest całkiem niezła. Przyjemna gra o interesującej fabule, ale raczej dla amatorów przygodówek i niedzielnych graczy, gdyż jest dosyć prosta. Chyba jej największy minus to długość - można ją ukończyć w kilka godzin.
0 kudossebogothic   @   22:23, 03.12.2017
Kolejna, obok Art of Murder, seria gier przygodowych od City Interactive, którą miałem na oku. Jednak widzę, że o ile seria AoM doczekała się trylogii gier point & click, tak dla Chronicles of Mystery pary starczyło jedynie na dwie części. Podobnie jak Art of Murder, seria posiada zbiorcze wydanie, jednak 2 z 3 gier to hidden object. :/ Już wolę zakupić sobie osobno Rytuał Skorpiona i Drzewo Życia.