Sid Meier's Civilization IV: Colonization (PC) - okladka

Sid Meier's Civilization IV: Colonization (PC)

Premiera:
22 września 2008
Premiera PL:
07 listopada 2008
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
polski i angielski
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (6)Ukończone (0)Kupię (3)

Opis Sid Meier's Civilization IV: Colonization (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Sid Meier's Civilization IV: Colonization jest trzecim (po udanych Beyond the Sword oraz Warlords) dodatkiem do czwartej części jednej z najsłynniejszych strategii w historii. Saga Sida Meiera pozwalała na objęcie pod swoje panowanie jednej z kilku największych cywilizacji świata i poprowadzenie jej przez okres dziejów od prehistorii, aż po kolonizację kosmosu. Możliwe było więc wysłanie statku kosmicznego Azteków w stronę Alfa Centauri, co kończyło główną kampanię!

Sid Meier's Civilization IV: Colonization jest swoistym remake pierwszej części kultowej serii, która miała premierę w 1994 roku. Omawiany tytuł oferuje wszystkie aspekty i mechanikę rozgrywki znaną z "jedynki", przeniesione na nowy engine graficzny, który prezentuje poziom obecnych czasów. Gracze mogą wybrać jedną z czterech europejskich nacji i poprowadzić ją na podbój Nowego Świata. Są to: Anglia, Hiszpania, Francja oraz Holandia, które będą walczyć o jak największe wpływy, tereny, wspierane ze stolicy.

Bardzo ciekawym głównym założeniem jest fakt, iż wysłane siły konkwisty wcale nie muszą do końca pozostawać zależne od zwierzchnictwa ze Starego Kontynentu. Rosnąc w siłę i stabilizując swoją pozycję na odległych ziemiach, gracz może ogłosić niepodległość i suwerenność swych zamorskich ziem! W Sid Meier's Civilization IV: Colonization spotkać można historyczne postacie tamtego okresu, takie jak John Smith, Patrick Henry czy Samuel Adams, które pomogą odnosić kolejne zwycięstwa na kolonizacyjnej arenie.

Omawiany tytuł pozwala przede wszystkim na bardzo dużą interakcję z przeciwnikiem, wchodząc z nim w stosunki dyplomatyczne. Dyplomacja to od teraz bardzo ważny aspekt, który pozwala na zawieranie sojuszy, negocjacje oraz handel - nawet z europejskimi stolicami! Nowa Cywilizacja to także usprawniony i uproszczony interfejs, za pomocą którego odnajdywanie i używanie najczęstszych akcje stanie się proste i przyjemne, nawet dla laików. Dla tych ostatnich udostępniano również rozbudowany tutorial.

Sid Meier's Civilization IV: Colonization oferuje tryb gry wieloosobowej za pośrednictwem Internetu, sieci LAN, bądź via e-mail czy wreszcie dla dwóch uczestników przy jednym PeCecie! Takie rozwiązania sprawiają, iż gracze mogą spędzać przy grze zarówno dobre kilka godzin, jak i chwilę każdego dnia, kiedy to kolejni gracze cierpliwie oczekują wysłania danych z najnowszymi posunięciami na froncie. Tytuł oferuje także szeroki zakres tworzenia modyfikacji, co zapewnia długą żywotność programu. Narzędzia moderskie pozwalają także na tworzenie nowych map przy użyciu języka XML, lub Python.

Do działania, Sid Meier's Civilization IV: Colonization nie wymaga podstawowej wersji gry.


Wkład w encyklopedię mieli:   LordVetinari,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Sid Meier's Civilization IV: Colonization (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?