Gothic 3: Zmierzch Bogów (PC) - okladka

Gothic 3: Zmierzch Bogów (PC)

Premiera:
21 listopada 2008
Premiera PL:
05 grudnia 2008
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (468)Gram (189)Ukończone (171)Kupię (113)

Opis Gothic 3: Zmierzch Bogów (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 30h 53min

+ czaswięcej

Gothic to jedna z najpopularniejszych komputerowych gier fabularnych. Do tej pory dwie pierwsze części, wraz z dodatkiem Noc Kruka, sprzedały się w naszym kraju w olbrzymiej ilości kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy! Fabuła gry gwarantowała dziesiątki godzin zabawy, a fani serii do tej pory opowiadają sobie o wydarzeniach z różnych części.

W dwóch pierwszych częściach serii Gothic przebyłeś długą drogę od pospolitego więźnia po bohatera Khorinis, bogatej w zasoby naturalne wyspy o strategicznym znaczeniu. Teraz nadszedł czas abyś wraz ze swoimi starymi przyjaciółmi rozwiąkłał wszytkie niewiadome, sięgnął w przyszłość!

Legenda powraca w wielkim stylu! Forsaken Gods, samodzielny dodatek do kultowej gry Gothic 3, zapewni nam ponad 20 godzin bezkompromisowej rozgrywki! Nowi przeciwnicy, nowe rodzaje, fabuła scalająca wszystkie części kultowej serii. Stare sojusze zachwieją się w posadach, nowe- zmienią przyszłość, świat Gothica wzywa i kusi swoją nieprzewidywalnością!

* Ulepszony silnik graficzny, dzięki któremu możliwe było stworzenie najbardziej realistycznego i fascynującego świata gry!
* Ogromne żyjące własnym życiem środowisko, aktywnie reagujące na poczynania gracza i oferujące nieskończone możliwości interakcji ze światem i jego populacją.
* Ulepszony system walki ze zróżnicowanymi stalami walki, włączając to walkę dwoma mieczami na raz!
* Fascynujące zadania poboczne.
* Nowe gatunki potworów i zwierząt tworzących, wraz z niezliczonymi ilościami humanoidalnych przyjaciół i przeciwników żyjący świat.
* Ponad 20 godzin rozgrywki.
* Samodzielny dodatek.


Wkład w encyklopedię mieli:   TheCerbis,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Gothic 3: Zmierzch Bogów (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPrzemekAWDS   @   15:33, 21.11.2013
Wiecie dlaczego nie ukończyłem tej gry? Jak fan serii gothic chciałem ukończyć wszystkie części, został mi Zmierzch Bogów. Zaczynałem go kilka razy, coraz to instalując nowe patche i na końcu edycję rozszerzoną która rzekomo miała coś pomóc. I DUPA! W jaskini gdzie była bitwa z orkami gra tak się zacinała że nie dało się nic ruszyć, ŻAL ŻAL I ŻAL jak można stworzyć grę w której lagi nie pozwalają jej ukończyć!? Czasem tak się zacinało że poszedłem się wysrać a kiedy wróciłem i tak czekałem jeszcze z pół minuty. Jakim cudem!? Mój komp ciągnie Skyrima na wysokich a taki szajs się zacina!? No ludzie bez żartów...
0 kudosurban1212   @   21:14, 19.12.2013
To,to już w ogóle,jest parodia Szczęśliwy
0 kudosIgI123   @   22:26, 19.12.2013
Pierwszy film śmieszny, drugi... Ech, Kopczyński fajny chłop się wydaje a tu nagle takie kłamstwa opowiada... Chociaż miałem wrażenie że sam nie wierzył w to co mówił.
0 kudosJackieR3   @   22:48, 19.12.2013
No niestety.Jak dobrze zapłacą to człek zapomina o godności i gada co mu każą.
0 kudosgracz12543   @   20:53, 21.12.2013
Po świetnym Gothic 3 włączyłem Zmierzch Bogów. Pograłem 20 minut i wyłączyłem. I nie chodzi mi tu o bugi czy lagi gdyż grałem na najnowszym patchu. Chodzi o samą beznadziejność tej gry. Niby Myrtana, ale wszystko jest strasznie nijakie. Misje są słabe, bezsensowne, a próba dodania humoru (alchemik w Silden) to żałosna próba skopiowania tego z Geldern z podstawki (nieudana próba). Do tego Bezimienny... Co się stało z tym spokojnym, aroganckim, ironicznym, mającym cięty język Beziem? Zamiast niego dostaliśmy rozkapryszone książątko naparzające sztywnymi, pseudowzniosłymi tekstami. "Obywatelu" powiedziane do kowala i teksty o Myrtanie jak na apelu w Święto Niepodległości wszystko psuje. Fabuła, a raczej jej początek (bo tyle wytrzymałem z tą grą) jest dziwna i robiona na siłę. Podsumowując - ten dodatek jest bardzo kiepski. Gothic 3 był świetny, tym bardziej więc nie rozumiem jak można było tak spaprać grę mając tak dobrą podstawę. Ocena 3/10. Te 2 punkty za dużo są za to, że to Gothic.
0 kudosPrzemekAWDS   @   20:52, 18.04.2014
Prawda jest taka, że aby ukończyć Zmierzch Bogów trzeba mieć cholernie silne nerwy aby nie dostać kur**cy lub mega mocnego kompa, który by to uciągnął, chociaż nawet bez bugów gra strasznie przynudza. Questy to tragedia, Bezimienny to też się zmienił, taki pyszałek walczący o wolność jakby od tego zależało jego życie. W I czy II został we wszystko wplątany przypadkowo i musiał temu zaradzić, było to takie... naturalne. A tutaj, wymuszone jest ratowanie świata...
0 kudosDam123   @   03:50, 20.04.2014
gracz12543 ale wiesz ze ? Gothica 3 ZB robiło Inne studio jak bym miał oceniać to 5/10 Ponieważ niektóre elementy były nowe chociaż by uniki 2 combosy na 3 poziomie nowa animacja a bugi to bugi każda gra ma powiedział bym ze dobrym elementem było to ze jak zjesz taki EsterEgg z Gothica 2 ze jak zjesz jabłka mięso masz + punkty siły Many ale nie zmienia to faktu ze Fabuła z D. wzięta Mogli by dodać fabułę powiązaną z tymi nieznanymi krainami ze budzisz się tam i zaczyna się misja powrotu do Myrtany Mogliśmy np Xardasa bo chociaż do tego piernika miałem Sentyment jakoś postawić na tym piedestale On by mógł mieć magie czasu coś takiego było w 1 książce z gothica 1 ze magowie beliara to mogą zrobić
ale to moja opinia Mogła ta fabuła iść w 2 stronę zamiast klasycznego CRPG Mogli by zrobić RPG/RTS co wy na to wizja Gothic zrób sobie zamek rekrutuj paladynów bądź królem ciężkie boje typu Medivala Jednak marka jest znana i mogli by na tym zrobić fortuny jak Assasiny Creedy ledwo przejdziesz a ty nowa odsłona. za wszelkie uszczerbki na mózgu nie odpowiadam ;)))
0 kudosDrożyn   @   19:20, 02.10.2015
Chyba najsłabsza część z serii Gothic, zagrałem w nią 2 razy - pierwszy i ostatni. Mnóstwo błędów, wieczne przycinki. Rozbawiło mnie to, że jest tylko jeden (JEDEN!) nauczyciel łucznictwa, który jakimś cudem nie chciał ze mną rozmawiać. Jedyne co nie zawiodło, to soundtrack - tyle, że to ten sam co w Gothic 3 (nie zauważyłem innych utworów, jeśli są - zwracam honor). Fabuła zrobiła się dziwna, Bezimienny, który zaczyna mówić z wyraźną wyższością, Lee, który wygląda, jakby mu coś ucieli, Milten, który ukradł głos Diego - to są drobnostki, ale dają kształt całości. Szkoda, był potencjał, ale nic z tego nie wyszło :/
0 kudosTheCerbis   @   19:39, 02.10.2015
Bo Zmierzch Bogów robiła indyjska firma...
0 kudoslukasrada   @   19:40, 02.10.2015
ZB nie robiła Pirania, ze względu na błędy zyskał przydomek "zmierzch bugów". Dla mnie najśmieszniejsze z tego wszystkiego było to, że ten wróg nad wrogami na hardzie zginął od paru meteorów, a najbardziej zdenerwował mnie brak Varantu i bardziej Nordmaru.
0 kudossebogothic   @   15:48, 04.10.2015
Raczej "Świt Bugów", bo "Zmierzch Bugów" brzmi tak jakby "Zmierzch Bogów" był świetnie dopracowany.
0 kudoslukasrada   @   17:07, 04.10.2015
Cytat: sebogothic
Raczej "Świt Bugów", bo "Zmierzch Bugów" brzmi tak jakby "Zmierzch Bogów" był świetnie dopracowany.

To prawda, jednakże Zmierzch brzmi lepiej w kwestii kontekstu...
Dodaj Odpowiedź