Alpha Protocol (PC) - okladka

Alpha Protocol (PC)

Premiera:
28 maja 2010
Premiera PL:
28 maja 2010
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (70)Gram (11)Ukończone (39)Kupię (9)

Opis Alpha Protocol (PC)
szewczu @ 02:00 14.06.2009
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Concept Artist & Matte Painting

Śr. długość gry: 18h 8min

+ czaswięcej

Alpha Protocol - futurystyczna gra akcji z elementami role-playing twórców tak zacnych tytułów jak Neverwinter Nights 2 czy także Star Wars Knights of the Old Republic II. Obsidian Entertainment tym razem pozwala graczowi wcielić się w przyszłościowego superagenta, który pracuje w całkowitym cieniu, o jego pracy nie wie niemal nikt, lecz bez niej na obecnym świecie doszłoby do katastrofalnych konfliktów na tle głównie politycznym.

Bohater od początku swej kariery pod kontrolą gracza stale się rozwija. Nabywa kolejnych zdolności i specjalności, co pozwala mu być lepszym w niepostrzeżonym skradaniu się i pozostawaniu w cieniu, a także sabotażu czy zdolnościach fizycznych. Gracz obserwuje swojego podopiecznego z perspektywy trzeciej osoby (zza pleców bohatera). Możliwe jest przeprowadzenie rozmów z napotykanymi personami w celu pozyskania informacji na temat obecnych wytycznych czy też obrania nowych. Wszystko, co zostało dokonane w świecie gry, wpływa na późniejszą opinię bohatera. Nie można przewidzieć, jak zareagują na różne działania inne postacie. Czasem trzeba być i tym złym, aby móc dojść do zamierzanego celu.

Walka w niniejszej produkcji stoi na dość efektownym poziomie. Aby ułatwić rozpracowanie danej sytuacji podczas prowadzonych zmagań z przeciwnikami, twórcy wprowadzili do gry aktywną pauzę. Jest to dość dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu możemy zobaczyć, co zagraża bohaterowi z danej strony i jakie działania należy podjąć w celu uniknięcia niechcianej śmierci.

Alpha Protocol pod względem wizualnym utrzymuje wysoki poziom. Tekstury prezentują się znakomicie w wysokiej rozdzielczości tak samo jak i świetnie stworzona animacja ruchów oraz elementów otoczenia.


Wkład w encyklopedię mieli:   logan23,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Alpha Protocol (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKapiszon79   @   15:29, 03.10.2011
Sporo błędów, grafika słaba, nudna rozgrywka ale fabuła i dialogi są świetne. Uśmiech
0 kudosLuksib   @   11:41, 03.11.2011
Ukończyłem Alpha Protocol. Ciekawa gra, nie wiem co wy narzekacie na grafikę, nie powiedziałbym że słaba. Podobała mi się fabuła i sposób jej prowadzenia, czasem drażniła mnie walka ale nie było źle. Całkiem dobry action-rpg. Gdyby powstała dwójka nie rzuciłbym się na nią od razu ale pewnie bym i tak zagrał.
0 kudosGame_Freaks   @   12:45, 15.07.2013
Jedna z najlepszych gier w jakie grałem... Duży plus za zrobienie z Alpha Protocol, gry szpiegowskiej z elementami RPG. Polecam!
0 kudosUxon   @   22:53, 03.08.2019
Ukończyłem dzisiaj po raz kolejny po latach. Ta gra się nie starzeje. Znane od lat w świecie problemy, waśnie polityczne, relacje, zakłamywanie w celu osiągania korzyści, traktowanie jednostki/nas jako jedynie wartościowe narzędzie do wygrania bitwy, niekoniecznie, ale może i wojny, to chleb powszedni. Wszelka obłuda władz, kłamstwa rządów, gierki polityczne, kto jest kim, w którym miejscu są prości ludzie, czym jest moralność, gdzie jest coś takiego jak dobro i zło, czy to coś w ogóle istnieje, czy jako Michael Thorton, najwybitniejszy w swoim fachu agent, możesz cokolwiek zmienić.....

Kapitalna fabuła, przerażająco rzeczywista i prawdziwa. Mistrzowski scenariusz i reżyseria gry komputerowej. Gra ma ogromne bugi, ale nie aż takie, by ich nie móc załatać, więc czemu tak po prostu ją porzucono... nie wiem, mogę się tylko domyślać. Mogłaby stać się czymś wielkim wśród sztampowych i schematycznych erpegów. Fabuła jest tu poprowadzona wręcz wzorowo, z różnych perspektyw, dla pewnych kręgów wybitnie niewygodna, na pewno antyamerykańska. Czyżby była zbyt trudna politycznie? Brakowało mi tak "prawdziwej" gry od dawna.
0 kudossebogothic   @   17:45, 04.08.2019
No, Alpha Protocol jest świetne, swego czasu ukończyłem go dwukrotnie. Nie powiedziałbym, że gra się nie zestarzała, bo walka nie powala, ale można się do tego szybko przyzwyczaić. Największym plusem jest nieliniowość, możliwość wykonywania misji w dowolnej kolejności co też ma wpływ. Liczę, iż kiedyś doczekamy się "dwójki".
0 kudosUxon   @   18:06, 04.08.2019
Gra jest technicznym babolem, nie da się ukryć, dlatego właśnie nie odniosła sukcesu. Ale pod względem opowiadanej historii jest mistrzowska. Każda postać jest zapamiętywalna. Każda rozmowa budzi jakieś refleksje. Zrobiłem dobrze, czy nie do końca.. Wybory i ich konsekwencje, to było credo tej gry i wypaliło znakomicie. Chyba jedynie Wiedźmin dostarczył mi takich rozterek. I może też pierwszy Deus Ex.. . Czuło się ciężar tych kliknięć🙂

Dwójki nie będzie. Obstawiam, że dlatego, że gra porusza tematy, których poruszać nie powinna. A wkurzanie Wuja Sama nigdy się nie opłaca.
0 kudosBarbarella.   @   09:55, 30.03.2022
Cytat: Luksib
Akurat jest promocja na Steamie

Cytat: Uxon
na pewno antyamerykańska.

Cytat: Uxon
A wkurzanie Wuja Sama nigdy się nie opłaca.

No popatrzałam na Steamie i nie znalazłam tej gry. Wujek Sam się wkurzył ? Zdziwiony
0 kudosTheCerbis   @   12:20, 30.03.2022
Yyy... Ten pierwszy cytowany post jest z 2011 roku?

Gra na Steamie jest, ale wycofana ze sprzedaży. Może będzie remake? Tak czy inaczej, klucz wciąż możesz kupić.
0 kudosBarbarella.   @   15:58, 30.03.2022
No teoretycznie tak . Na 3kropki nie ma , na muve jest ale produkt niedostepny a Kinguinie jest za 130 PLN i bez języka polskiego. Dalej już nie szukałam , olać to i tak nie wiem czy bym zagrała ,działam jak chomik , magazynuję wszystko co mnie zaciekawi.. Komentarze Uxona mnie zaintrygowały.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 30.03.2022
Według karty Steam gra nie wspiera języka polskiego, ale w moim egzemplarzu w bibliotece można już wybrać Polski.
0 kudoslogan23   @   12:13, 31.03.2022
Cytat: Barbarella.
No teoretycznie tak . Na 3kropki nie ma , na muve jest ale produkt niedostepny a Kinguinie jest za 130 PLN i bez języka polskiego. Dalej już nie szukałam , olać to i tak nie wiem czy bym zagrała ,działam jak chomik , magazynuję wszystko co mnie zaciekawi.. Komentarze Uxona mnie zaintrygowały.

Ja jestem posiadaczem wersji na płycie, sam polowałem na te grę,
0 kudosBarbarella.   @   14:11, 23.03.2024
Pojawiła się na GoG-u z językiem polskim, 80 zeta. Hi hi, jako nowość. Pomyślę. Gra już ma swoje lata jakby nie było ale gry z dobrą fabułą starzeją się wolniej.
0 kudoslogan23   @   17:04, 23.03.2024
Cytat: Barbarella.
Pojawiła się na GoG-u z językiem polskim, 80 zeta. Hi hi, jako nowość. Pomyślę. Gra już ma swoje lata jakby nie było ale gry z dobrą fabułą starzeją się wolniej.

Chyba im się jedno zero za dużo napisało i nie 80 a 15-20, max.
0 kudosBarbarella.   @   18:57, 23.03.2024
Korzystają z tego że już nigdzie indziej jej nie ma. Jest w sklepach z kluczami jak Kinguin itp ale tam jeszcze drożej. Konsternacja aha, a te 80 zeta to w promocji. Rozbawiony Mam nadzieję że stanieje przynajmniej o połowę to wtedy kupię. Uśmiech
Sprawdziłam na Allegro pudełka. Najtaniej chyba 90 zeta a jest też za....uwaga.... 5000 tys. Zdziwiony Rozbawiony
0 kudoslogan23   @   22:16, 23.03.2024
Cytat: Barbarella.
Korzystają z tego że już nigdzie indziej jej nie ma. Jest w sklepach z kluczami jak Kinguin itp ale tam jeszcze drożej. Konsternacja aha, a te 80 zeta to w promocji. <img src="mod/forum/img/smiles/icon_lol.gif" alt="Rozbawiony" title="Rozbawiony" style="margin-bottom: -6px;" border="0"> Mam nadzieję że stanieje przynajmniej o połowę to wtedy kupię. Uśmiech
Sprawdziłam na Allegro pudełka. Najtaniej chyba 90 zeta a jest też za....uwaga.... 5000 tys. Zdziwiony

Nie chce kłamać ale ja kiedyś kupiłem pudełkowe wydanie za śmieszne pieniądze.
Dodaj Odpowiedź