Men of War (PC) - okladka

Men of War (PC)

Premiera:
07 grudnia 2007
Premiera PL:
20 marca 2009
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (108)Gram (51)Ukończone (17)Kupię (18)

Opis Men of War (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 16h 37min

+ czaswięcej

Men of War to nieformalna kontynuacja dwóch poprzednich głośnych tytułów studia Best Way. Byli to znani w Polsce Soldiers: Ludzie Honoru oraz Faces of War: Oblicza Wojny. Ukraiński developer pozwala po raz trzeci spotkać się z dramatem II wojny światowej w piekielnie trudnych zadaniach, co niewątpliwie wyróżniało wyżej wspomniane programy.

Seria od początku istnienia obrazowała działania małych grup infiltracyjnych, najczęściej na tyłach wroga. Tym razem fabuła przedstawia historię dwóch nowo przyjętych do Armii Czerwonej rekrutów. Wraz z nimi gracz ma okazję przemierzyć szlak bojowy wiodący przez dziewiętnaście misji. Ten z kolei rozciąga się od terenu ZSRR poprzez Bałkany, Północną Afrykę, Półwysep Apenińskich na ostatecznym finale w Berlinie kończąc.

Men of War pozwala oczywiście na korzystanie z wszelakich dobrodziejstw militarnych tamtego okresu. Można spróbować przebić się przez umocnienia kierując kilkunastotonowym czołgiem czy bronić strategicznego punktu obsadzając swych ludzi przy dziale przeciwpancernym. W całości do dyspozycji zostało oddanych około pięćdziesięciu rodzajów różnych jednostek bojowych.

Studio Best Way po raz kolejny popisało się implementacją genialnego silnika gry. Ten pozwala nie tylko na niesamowicie dopracowane przedstawienie wszystkich modeli jednostek i otoczenia oraz dynamicznych efektów, lecz również plastyczności świata. Poza podłożem, zniszczenie każdego elementu na mapie staje się wielce prawdopodobne. Strzały z ciężkich kalibrów nie są tylko kulą obrażeń, które zmniejszają pasek życia jednostki: biorąc pod uwagę kaliber, rodzaj pocisku, warunki pogodowe, odległość i doświadczenie, każdy strzał może okazać się tym szczęśliwym, który na dobre unieszkodliwi wrażą ciężką jednostkę.

Nie zabrakło także trybu multiplayer, a w nim dwóch nowych trybów. Jeden z nich to znany z klasycznych sieciowych shooterów Capture the Flag. Drugi z kolei - High-value Cargo - polega na ochronie (bądź destrukcji) transportu, który musi bezpiecznie dotrzeć z punktu A do punktu B.


Wkład w encyklopedię mieli:   Andziorka, dabi132, banaroo,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Men of War (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoscopacabanapol   @   20:01, 11.05.2009
Świetna strategia, wymagająca ale świetna
0 kudosguniox   @   10:56, 08.08.2009
Genialna strategia tylko dla najlepszych graczy.
0 kudoslenon74   @   10:53, 24.09.2009
Naprawdę wymagająca i widowiskowa gra. Świetnie czas przy niej spędziłem, jest trudna, ale rekompensuje poziom trudności grywalnością, satysfakcją i efektami. Przy maksymalnym poziomie trudności z włączonymi opcjami typu mgła wojny - nie dałem rady Smutny
0 kudosSOLDIER-Czł.Honoru   @   19:08, 23.11.2009
Świetna kontynuacja do wspaniałej gry jaką jest SOLDIERS Ludzi Honoru
0 kudosRomeo_Spwc   @   16:25, 21.01.2010
Gorąco polecam oficjalne forum poświęcone tej grze , na którym znajdziecie bardzo dużo modyfikacji, fachową pomoc, a także możliwość do przystąpienia do ogólnokrajowego klanu Men of War.
0 kudosNikolaj666   @   21:30, 25.10.2010
Świetna gra. Może nie grałem w kampanię ale przez neta niezłe batalie się toczy. Polecam ale zanim to zrobicie sciągnijcie patcha z Japończykami.
Dodaj Odpowiedź