Dead Space (PC) - okladka

Dead Space (PC)

Premiera:
24 października 2008
Premiera PL:
24 października 2008
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (352)Gram (103)Ukończyłeś (140)Kupię (27)

Opis Dead Space (PC)
Hawk @ 02:00 14.06.2009
"Hawk"

Śr. długość gry: 23h 10min

więcej

Dead Space to produkt korporacji Electronic Arts, która tym razem zajęła się gatunkiem survival horrorów - tutaj liczy się tylko przeżycie, a cel ten owocuje stawaniem w szranki z obcymi kreaturami. W odróżnieniu od leaderów owego gatunku, czyli serii Resident Evil oraz Silent Hill, tutaj akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Dead Space jest właśnie przedstawicielem klimatów science-fiction, co za tym idzie, prym wiodą najnowsze rozwiązania technologiczne pokroju laserów i implantów wspomagających przeciwko obcym rasom.

Fabuła bardzo przypomina tą z dzieła o nazwie The Thing, gdzie grupa ratowników przybywała na stację badawczą w celu zbadania sygnału ratunkowego. W tym samym celu na odległą kolonię górniczą przybywa Isaac Clarke - wykwalifikowany inżynier wysłany dla zbadania niespodziewanego alertu. Na miejscu, miast górników, napotyka niezliczoną masę kreatur i mutantów z najciemniejszych otchłani wszechświata.

Głównym założeniem jest ucieczka z zarażonej koloni w jednym kawałku. Podobnie jak w innych tytułach tego typu, walka nie stanowi najważniejszego aspektu zabawy. Jest ona bardzo trudna przy tak ograniczonych środkach (witalność obcych, ograniczona amunicja), zatem często jedynym wyjściem jest ucieczka. Kompleks kolonialny gracz przemierza poprzez docieranie do kolejnych lokacji oraz poszukiwanie nowych informacji na temat nieoczekiwanego incydentu.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Dead Space (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosGuilder   @   01:09, 13.03.2013
Cytat: Nikolaj666
Nigdy się tak nie bałem. Żaden horror w TV nie wywołał u mnie takiego przerażenia jak ta gra.
Gry na ogół mocniej działają na człowieka (a przynajmniej na mnie i na osoby, z którymi rozmawiałem o tym) niż filmy. W filmie tylko oglądasz, w grze to Ty musisz przejść przez drzwi, coś przestawić, gdzieś się przekraść, coś zabić etc. Dlatego też filmy rzadko kiedy są w stanie mnie przestraszyć, za to jeśli chodzi o gry, to jestem cienki Bolek. Szczęśliwy
No a że jestem ten cienki Bolek, to i Dead Space póki co na mnie działa. Dawkuję go sobie, jestem po pierwszej sesji 40-minutowej, i naprawdę żałuję, że nie ma save'a w dowolnym momencie. Uśmiech Ogólnie to standard jak na mnie: wszechogarniająca paranoja, oglądanie się za siebie co chwila, chodzenie dupą do ściany, itp. Jak już wyskoczy jakieś ustrojstwo to jest w porządku, ale jak nic od dłuższego czasu nie ma, to dopiero człowiek schizy dostaje. Uśmiech
Poczytałem sobie przed graniem Wasze komentarze, i nie wiem, czy aż tak sobie do serca wziąłem niektóre z nich, że jest problem z amunicją, czy też to była przesada, bo póki co to amunicji jest tyle, że wraz z "apteczkami" zawaliły mi cały ekwipunek, ze już nie mogę ich więcej zebrać. Oby tak dalej.
1 kudosGuilder   @   21:33, 16.03.2013
No dobra, podejmę dyskusję sam ze sobą. :-P Przeszedłem właśnie tę grę, to i mogę się ostatecznie o niej wypowiedzieć.
Przede wszystkim gra jest krótsza niż wskazuje na to miasto gier. Nie wiem co inni gracze robili z tą grą, że średnia długość wynosi na chwilę obecną ponad 26 godzin, ale ja po 10,5 miałem już napisy końcowe.
Amunicji starcza bez problemu, ja akurat w chomikowaniu surowców zawsze byłem nie najgorszy, ale pod koniec gry wręcz pływałem w niej. Przez całą grę nie musiałem jej kupić ani razu, za to apteczki już jak najbardziej.
Gra straszy na bardzo przyzwoitym poziomie, chociaż po dłuższym graniu już się człowiek przyzwyczaja, a i sprzęt już ma ulepszony co wpływa na większą pewność siebie. Generalnie im dalej w las, tym więcej akcji a mniej horroru. Ale i tak jest fajnie.
Fabuła jest w porządku, ale bez fajerwerków. Ot przyzwoita oprawa bardzo przyzwoitej gry.
Brak save'a w dowolnym momencie szybko przestał mi przeszkadzać, bowiem punkty zapisu były dosyć gęsto porozstawiane, i nigdy nie miałem przerwy między zapisami dłuższej niż kwadrans.
Generalnie moja ocena to osiem, mimo że odczuwałem napięcie grając w nią, nie miałem ochoty jej wyłączać, bo chciałem zobaczyć, co będzie dalej, czerpiąc pewną perwersyjną przyjemność z własnego niepokoju. Jestem zachęcony do tego, by zagrać w drugą część, co zapewne niedługo uczynię.
0 kudosremik1976   @   08:05, 17.03.2013
@Guilder długość gry i brak amunicji zależy od tego na jakim poziomie trudności przechodzisz grę. Jeżeli nic ci nie brakowało i ją szybko przeszedłeś, to znaczy że grałeś prawdopodobnie na niewymagającym poziomie trudności.
0 kudosGuilder   @   14:26, 17.03.2013
Medium.
Z amunicją się zgodzę, ale prawie trzykrotne przebicie z długością gry? Przecież fabuła jest ta sama, tylko walki są bardziej wymagające. Naprawdę ciężko mi uwierzyć, że na samych zgonach i walkach straciłbym kolejne 15 godzin.
0 kudosMicMus123456789   @   14:32, 17.03.2013
Wiesz jeszcze walka z bossami robi swoje, może zbyto się nie zmienia, ale jednak poziom trudności rośnie.
0 kudossiewka181   @   10:39, 12.08.2013
Gra jest bardzo dobra. Jak na tamte czasy grafika jest dobra,fabuła trzyma w napięciu + wiele różnych czynników ktore wpływajją na psychikę gracza.
0 kudosNiznikos   @   20:37, 25.08.2013
Posiada ktoś może kod Steam do Dead Space'a z Bundla i nie zamierza go aktywować ? Z miłą chęcią się nim zaopiekuję Uśmiech Oczywiście tylko wtedy, jeśli ktoś nie ma zamiaru go użyć Uśmiech Będę mógł w końcu w niego z Bratem pograć Uśmiech
0 kudosDzikowaty   @   17:16, 06.01.2014
Fajna gierka seria podobna do serii gier Halo
0 kudosguy_fawkes   @   23:41, 06.01.2014
Cytat: Dzikowaty
Fajna gierka seria podobna do serii gier Halo
Trzecioosobowy survival horror, gdzie każdy przedmiot trzeba szanować i pomyśleć 10 razy, zanim się go użyje, bo na ich nadmiar nie sposób narzekać, bohater jest zwykłym inżynierem, który stara się przeżyć, a apteczki to towar deficytowy jest podobny do gier, gdzie superżołnierz w pancerzu z regenerującą się tarczą zjada na śniadanie dziesiątki kosmitów, nie przejmując się zbytnio amunicją i oglądając świat z własnych oczu....? JAK?! Halo i Dead Space 1 łączą dwie rzeczy: pozaziemskie klimaty i fakt, że w obu się strzela. Reszta to praktycznie same różnice, bo nawet pancerze są odmienne, zaprojektowane do zgoła innych zastosowań.
0 kudosfebra1976   @   12:59, 07.01.2014
I w Halo wróg był podobno inteligentny i krwiożerczy.
W DS jest tylko krwiożerczy.
0 kudosKUBEK8   @   14:01, 31.03.2014
Wiecie, że na origin można pobrać Dead Space za darmo do końca 8 maja, jeśli chcecie grać to pobierajcie Uśmiech
0 kudosJackieR3   @   14:30, 31.03.2014
Ciekawe dlaczego 8 maja?Koniec II wojny światowej?Ja uznaję datę 9 maja więc jak nie będę mógł ściągnąć 9-tego to będę reklamował. Rozbawiony
0 kudosgun44   @   22:25, 05.04.2014
Gra fajna,ale załatwię ją sobie na konsolę PS3,bo wolę jednak grac padem,a myszka i klawiatura to tylko do Angry Birds mi pasuje
0 kudosguy_fawkes   @   09:31, 12.05.2015
Pierwszy Dead Space po raz kolejny ukończony. Tym razem postawiłem tylko na 2 bronie: piłę plazmową oraz karabin pulsacyjny. Ten zestaw z powodzeniem wystarczył mi do samego wielkiego finału; dodatkowo po drodze udało mi się zdobyć kombinezon 4. poziomu oraz ulepszyć wszystkie elementy swojego ekwipunku.
Cóż, lata mijają, a "jedynka" wciąż smakuje mi tak samo, jak za pierwszym razem. Jest znakomicie zrobiona, ma świetny klimat, niezłego plot twista i choć ostatnia walka słabuje, pod względem całokształtu to znakomity survival horror. Jedzie na kliszach, ale to też trzeba umieć. "Dwójki" odświeżać nie będę i zabiorę się od razu za ostatnią część, z której ponoć zrobiono praktycznie shooter. Szkoda...
0 kudosGuilder   @   12:45, 12.05.2015
Trójka ma bardzo dużo akcji, ale dodatek do niej jest drugim najlepszym elementem całej trylogii (po jedynce oczywiście). Mam wrażenie, że już to pisałem gdzieś, ale warto o tym przypomnieć, bo byłem mocno zaskoczony.
Dodaj Odpowiedź