Codename: Panzers - Zimna Wojna (PC) - okladka

Codename: Panzers - Zimna Wojna (PC)

Premiera:
20 lutego 2009
Premiera PL:
20 lutego 2009
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (64)Gram (13)Ukończone (4)Kupię (7)

Opis Codename: Panzers - Zimna Wojna (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 13h 45min

+ czaswięcej

Cold War to trzecia faza wielkich operacji wojennych pod szyldem studia Stormregion. Dwie pierwsze skupiały się na realiach drugiej wojny światowej, w których braliśmy udział jako dowódcy zmechanizowanych oddziałów. Walczyliśmy w Europie (Berlin, Budapeszt, Warszawa, Normandia), a także na półwyspie Bałkańskim oraz Północnej Afryce. Przejmowaliśmy dowodzenie nad armiami alianckimi, niemieckimi, radzieckimi, a nawet włoskimi czy jugosłowiańskimi. Teraz seria Codename: Panzers przenosi nas w czasy Zimnej Wojny i związanymi z nią kryzysów. Nie zabraknie jednak starć historycznie alternatywnych, co pozwoliło developerowi na większą elastyczność i swobodę.

W Codename: Panzers 1 i 2 aspekt ekonomiczny został całkowicie pominięty. Jednostki albo były przydzielane automatycznie, albo kupowane za punkt prestiżu zdobywane w miarę progresji kampanii. Póki co, nie zmieniło się to w epizodzie lat 50., niemniej pojawiają się nowe wojska - zarówno zgodne z tamtejszymi realiami oraz całkowicie prototypowe, wprowadzone do użytku później albo wcale. Nie zabraknie oddziałów piechoty, drużyn zmechanizowanych lub artylerii. Ponadto niemal zawsze możemy liczyć na wsparcie powietrzne w postaci nalotów dywanowych, myśliwców bombardujących bądź zwykłych lotów zwiadowczych.

Pola bitwy w Codename: Panzers - Cold War generowane są przez najnowocześniejszą wersję silnika napędzającego starszych braci. Jest nim Gepard-3-Engine, który bezproblemowo radzi sobie z obsługą bibliotek DirectX 10 i jemu technologi graficznych przypisanych. Do strony technicznej produktu należą także zaawansowane algorytmy fizyczne prezentujące batalie w największej jakości przy zachowaniu ogromnej dawki realizmu. Skale bitew są także łatwiejsze do ogarnięcia poprzez możliwość korzystania z dwóch monitorów jednocześnie dla najpełniejszej kontroli godnej najwybitniejszych komandorów.


Wkład w encyklopedię mieli:   roxa175,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Codename: Panzers - Zimna Wojna (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLuQuE99   @   09:48, 17.07.2009
Ta część nie różni się zbytnio od poprzednich gier tej serii. Jednakże główną różnice widzimy w sztucznej inteligencji naszych przeciwników. Zmagania amerykańsko rosyjskie to coś szczególnego, w każdej grze, tą jednak mogę wyróżnić za szczególny walor edukacyjny. I kto powiedział, że gry niczego nie mogą nauczyć.
0 kudosguniox   @   10:51, 08.08.2009
Bardzo dobra gra jak zresztą poprzednie części. Oferuje świetną kampanie. Szkoda że tylko dwie frakcje do wyboru.
0 kudos22artur   @   21:27, 31.12.2009
Ja najbardziej cenię w tej grze to ,że jest więcej przeciwników a nie 20 pojazdów i 10 oddziałów piechty
0 kudosdabi132   @   20:24, 03.03.2019
Produkcja ukończona po wielu próbach znalazłem czas by w końcu doprowadzić do końca tą produkcję. Gra jak na strategie jest bardzo dobrą dosyć trudna, trudniejsza niż takie Company od Heroes. Miałem również problem z uruchomieniem tej gry na Windows 10 przez zabezpieczenie Tages, którego dziesiątka niestety nie wspiera, ale wystarczyło zablokować grze dostęp do sieci w zaporze i zadziałało. Gra jak najbardziej warta zagrania jeśli ktoś lubi wojenne RTS'y we w miarę historycznych realiach.