Penumbra: Przebudzenie (PC) - okladka

Penumbra: Przebudzenie (PC)

Premiera:
30 marca 2007
Premiera PL:
29 maja 2008
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (40)Gram (9)Ukończone (19)Kupię (4)

Opis Penumbra: Przebudzenie (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 5h 49min

+ czaswięcej

Penumbra: Overture jest to gra utrzymana w konwencji przygodowego horroru w perspektywie pierwszoosobowej. Przez większość gry naszym największym sprzymierzeńcem będzie... fizyka. System sterowania główną postacią podobny jest do tego w grze Fahrenheit. Także tutaj aby np. otworzyć drzwi trzeba nacisnąć klamkę (klawiszem myszy) i popchnąć je do przodu (pchnięcie gryzoniem).

Akcja zaczyna się w opuszczonym kompleksie badawczym na Grenlandii, który został zaatakowany i zajęty przez obce potwory. Naszym głównym powodem na wyruszenie na lodową pustynię jest list, który po śmierci matki Philip (tak nazywa się główny bohater) otrzymał od ojca, który dawno opuścił rodzinę. List zostawia mu wiele pytań bez odpowiedzi - dlatego wyrusza na tajemniczą podróż w poszukiwania zmarłego ojca i aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do tajemniczego listu.

Penumbra: Overture jest bardzo realistyczną grą a w dodatku broń palna praktycznie nie istnieje tutaj, co jeszcze bardziej nadaję grze ponury i straszny klimat.


Wkład w encyklopedię mieli:   Luksib, denilson,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Najnowsze wiadomości na temat Penumbra: Przebudzenie (PC)
Screeny z Penumbra: Przebudzenie (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdarloo   @   17:53, 20.07.2009
Uhh... Nie było łatwo przebrnąć przez wykopaliska i tunele z pająkami. Głos Reda na początku dawał nadzieję, iż nie jestem sam w tym bagnie z zarażonymi psami i pająkami. Po kilku godzinach zdawało mi się, że to tylko wyobraźnia stworzyła go, że to te dziwne rzeczy go powołały do życia. To i tak nie pomagało. Każdy krok był niepewny. Co będzie za rogiem? Czy wydostanę się z tego wszystkiego? To i tak mnie nie odstraszyło i wytrwale siedziałem przed monitorem i kontynuowałem losy Philipa i swoje, bo jakże ta gra wciąga. I w końcu ostatnie drzwi, które przenoszą do kolejnych zagadek i przygód.
Polecam wszystkim z mocnymi nerwami. ;)
0 kudosLucas-AT   @   01:50, 25.07.2009
Moje wrażenie po dwóch godzinach z Penumbra: Przebudzenie.

Bez wątpienia jak na razie jest to najlepszy horror w jaki grałem. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz się bałem w grze, a przez Penumbre właśnie to się stało i na dodatek przeszły przeze mnie dreszcze (gram w nocy jak widzicie po godzinie w jakiej piszę ten post ze słuchawkami). Pierwszy wilk naprawdę mnie przestraszył.

Teraz zrozumiałem, że najlepsze horroy to takie, w których my musimy kombinować jak przetrwać, uciekać przed potworami, chować się, a nie iść na żywca z karabinem w reku. Podobny strach jak w Penumbrze generowała seria Forbridden Siren na PS2 i PS3 - tam też należało się skradać wokół potworów, których nawet nie dało się zabić tylko można było je na chwilę uśpić. To bestie muszą być od nas silniejsze.

Ok wracam do grania.
0 kudosroxa175   @   16:01, 25.06.2011
Moje pierwsze wrażenie z gry było bardzo pozytywne, lecz po paru dobrych chwilach z grą to te wyskakujące psy przestały straszyć, bo były powtarzalne.. Lecz nie ma co narzekać, ponieważ Penumbra nie jest już nową grą, ale mimo to daje radę i zapewnia parę skoków adrenaliny przy graniu w nocy ;)
0 kudosfebra1976   @   08:53, 08.03.2012
Podobno lepiej późno niż wcale, kończę Amnesię i czas na kolejna porcję dreszczy
0 kudos$nake   @   11:38, 11.03.2012
Zawsze myślałem że Czarna Plaga jest pierwszą częścią, a kiedy miałem zamiar grać, okazało się inaczej Uśmiech
0 kudosTheBranBey   @   18:52, 25.07.2012
Penumbra: Przebudzenie

Świetny tytuł jak dla mnie najlepszy zaraz po Amnezji: Mroczny Obłęd.
Nie ważne czy grasz w horrory przez całe życie czy to twój pierwszy i tak popuścisz w gacie.
Graficznie WOW jak na 32 MB Ram i silnik graficzny najrealistyczniejszy z jakim się w życiu spotkałem. Dźwiękowa WOW i nic więcej nie trzeba mówić już jak wejdziesz w meny zaczynasz się bać. Strach jak mówiłem tak czy tak popuścisz w gacie. Klimat jest tak wciągający, że w chodzisz o 20 pograć pół godziny a kończysz o 1 w nocy.

PS. Moje najczęstsze słowa podczas grania WHAT THE FUCK.
0 kudosfebra1976   @   23:35, 26.07.2012
Niuch, niuch! Czuć że grałeś.
0 kudospetrucci109   @   12:47, 12.05.2014
Fajna gra. Fajny klimat. Polecam wszystkim fanom Amnesii.
Dodaj Odpowiedź